تبلیغات
بهترین سایت دانلود - فناوری دیجیتال10 - 17 بهمن
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

فرستادن آدم به فضا، ارزان‌تر از آیپد برای مدارس
هفته گذشته، اپل با معرفی iBooks Textbook و iBooks Author بمب خبری را در جوامع دانشگاهی و تحصیلی ایجاد کرد. به‌طور کلی این دو محصول جدید می‌توانند بستر جدیدی برای مهندسی دوباره کتب تحصیلی به صورت الکترونیک ایجاد کنند و محتوای غنی‌تری داشته باشند. اکوسیستم جدیدی که با این دو بستر ایجاد می‌شود، در اختیار هر کودک دانش‌آموزی می‌تواند قرار بگیرد.

مساله‌ای که در برابر این حرکت اپل وجود دارد، دو بعد دارد؛ نخست این‌که آیپد به‌عنوان بستری سخت‌افزاری برای نیازهای مدارس و دانش‌آموزان نامناسب است، نه به‌دلیل امکاناتی که در آن وجود دارد، بلکه به‌علت مقاومت سخت‌افزاری‌‌اش.

در مورد نکته دوم، اگر از درهای بسته این شرکت بگذریم، به این مساله می‌رسیم که آیپد اکوسیستم مدیریت نرم‌افزاری مناسب برای میزبانی و به‌کارگیری چرخه کامل امور مدرسه مدارس را ندارد.

با یک هم اندیشی می‌توان به این نتیجه رسید که نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای ایجاد زیرساخت مناسب این امر پدیده‌ای بسیار دشوار است. چقدر دشوار؟ شاید در حد سفر به فضا.

اگر فرض بگیریم که آیپد دستگاه مرجع ماست و فرض بگیریم که قیمت پایه آن 500 دلار خواهد بود، تنها کافی است آن را در تعداد دانش‌آموزان یک کشور ضرب کنیم. (حدود 55 میلیون دانش‌آموز تنها در آمریکا حضور دارند) که به رقم 5/27 میلیارد دلار هزینه سخت‌افزاری خواهیم رسید که تنها یک آیپد را به دست هر دانش‌آموز خواهد رساند.

این 27 و نیم میلیارد دلار که با توجه به استفاده هر روز دانش‌آموز از آن، در بهترین حالت طول عمری دو ساله را می‌توان برای آن در نظر گرفت و این بهترین حالت ممکن است، چرا که تنها بادقت‌ترین دانش‌آموزان می‌توانند دستگاه خود را تا این مدت سالم نگه دارند.

حالا با فرض این‌که اپل بتواند آیپد 2 یا دستگاه مجهز به iOS دیگری را با تخفیف 20درصدی دانش‌آموزی حساب کند، می‌توانیم 5/7 میلیارد دلار را از این رقم کم کنیم و به رقم 20میلیارد دلار برای هر دو سال برسیم.

این‌که این 20میلیارد دلار چطور تهیه خواهد شد، رسالت این مقاله نیست. حمایت مالی دولتی از طریق مالیات قاعدتا به این میزان نخواهد رسید و در بهترین حالت از طریق والدین و با کمک اندکی از سوی دولت تامین خواهد شد و در اینجا فروش آن به خانواده‌های کم‌درآمدتر زیر خط فقر دشوار خواهد شد.

البته همان‌طور که امکان تولید آیپدهایی بسیار ارزان‌تر برای دانش‌آموزان را قلم نمی‌گیریم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که نرخ بازیافت آیپدها و ارائه مجدد آنها به مدارس عمومی کافی نیست.

مساله اینجاست که برنامه‌های کتب درسی باید طوری طراحی شوند که طول عمری 10 تا 12 ساله داشته باشند تا بتوانند یک کودک را از مدرسه تا دبیرستان همراهی کنند.

پیاده‌سازی فناوری اپل به رقمی معادل 100میلیارد دلار، آن هم فقط برای تهیه سخت‌افزار نیاز دارد که بتواند طی 10 تا 12 سال پاسخگو باشد. حتی اگر بتوان در نظر گرفت که دولت بخواهد 50درصد آن را تقبل کند و از طرف دیگر، اپل تخفیف بزرگی بدهد، به 50 میلیارد دلار پول از سوی دولت و 50 میلیارد دلار پول از سوی خانواده‌ها نیاز است که تنها برای خرید سخت‌افزار مصرف شود.

جالب است بدانیم که در برنامه ارائه شده به ناسا برای سفر انسان به فضا در سال 2020 بودجه‌ای 38میلیارد دلاری پیش‌بینی شده است. برای بررسی دقیق‌تر این رقم، بهتر است بدانیم که ارزش برنامه آپولو سال 1960 با ارزش دلار 2012 حدود 100 میلیارد دلار، کمی بالاتر یا پایین‌تر ارزیابی شده است.

به‌طور خلاصه، رفتن به سیاره‌ای دیگر از این‌که به دست هر کودک یک آیپد بدهیم، ارزان‌تر تمام می‌شود.

از هر زاویه‌ای به این مساله نگاه کنیم، هزینه تامین سخت‌افزار آیپد به دست کودکان بسیار سنگین است. هر چه بیشتر هم آن را تحلیل کنیم، بیشتر متوجه می‌شویم که این اقدام اپل ره به جایی نخواهد برد.

و حالا متون الکترونیکی چطور؟ اپل در نظر دارد متون الکترونیکی را به مدارس بفروشد و همه‌مان با آشنایی به سیستم کتب مدارس، می‌دانیم که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.

اپل در نظر دارد با مدارس قراردادهای بزرگ ببندد تا مدارس با در اختیاردادن کوپن‌هایی به دانش‌آموزان، هر کتاب را به رقم 99/14 دلار خریداری کنند، بعد از خرید دانش‌آموز صاحب کتاب خواهد بود و نمی‌تواند آن را به دانش‌آموز دیگری قرض بدهد.

این تفکر از پایه نامعقول به‌نظر می‌رسد، چرا که مفهوم استفاده مجدد از کتب در مدارس را زیر سوال می‌برد. یک کتاب 50 تا 75 دلاری در مدارس طول عمری حدود 5 تا 10 سال دارد و بعد با کتاب دیگری جایگزین می‌شود. ناشران کتاب هم با مدارس قرارداد دارند تا ویرایش‌ها و نگارش‌های جدیدتر آن کتاب را در اختیار مدارس بگذارند.

کتاب‌های آیبوکس اپل این طور که تا به‌امروز مشخص شده، طوری طراحی شده است که در اختیار گران‌ترین مدارس قرار بگیرد و همچنین ناشران در این سیستم بیشتر از مدارس سود خواهند کرد.

باید این سوال را مطرح ‌كنیم که آیا با نصف و حتی یک‌چهارم هزینه کتب الکترونیکی اپل، متون الکترونیک برای این مساله راه‌حلی خواهند بود؟

امروزه اکثر مدارس برای تامین وسایل مورد نیاز خود با مشکل مواجهند و مساله تنها تهیه کتاب نیست. تنها گران‌ترین مدارس می‌توانند کتاب‌های مرجع و لوازم گران را تهیه کنند. هر چند این مساله هنوز نمی‌تواند طرح یک آیپد برای هر کودک را نقض کند، اما به‌نظر می‌رسد پیش از بررسی دقیق ورود متون الکترونیک به مدارس، باید اکوسیستم تحصیلی را به‌طور کامل تصحیح کرد.

آیا مفهوم ایجاد متون الکترونیکی به نفع مدارس و کودکان است یا تنها شرکتی ثروتمند برای کودکان ثروتمند طراحی کرده است؟

اگر این جور اکوسیستم‌ها نتوانند برای جوامع ضعیف‌ پاسخگو باشند، ابدا پاسخگو نخواهند بود.

بهتر است اشتباه برداشت نشود، مفهوم مجهز کردن کودکان به فناوری و کمک به یادگیری و قراردادن آنها در شرایط رقابتی مفهوم فوق‌العاده‌ای است، اما شاید بهتر باشد پیش از اختراج مجدد کتاب در قرن 21، یک بار آن را روی کاغذ بیاوریم.

منبع: zdnet.com


تغییر سیاست حریم خصوصی گوگل
گوگل ابزار کوچک و رایگانی بود که می‌توانست وب را به محل مفیدتری تبدیل کند و بعد تبدیل شد به سیستمی بزرگ متشکل از جیمیل، داکس، یوتیوب، گوگل‌پلاس و نرم‌افزاری برای قدرت دادن به تلفن همراه. حالا گوگل می‌خواهد تمام این ابزارها را که به شبکه‌ای بزرگ و پرآشوب تبدیل شده‌است، کنار هم بیاورد. با آن‌که گوگل معتقد است این کار باعث سودرسانی به مشتریان می‌شود، واضح است که هدف اصلی گوگل، توجه بیشتر به تبلیغ‌دهندگان است.

گوگل هفته گذشته اعلام کرد که از 70 مدخل سیاست‌های حریم خصوصی، 60‌تای آنها به یک نسخه واحد تبدیل خواهد شد و این یعنی یک کاربر گوگل بعد از ورود به این سیستم، در تمام بخش‌ها حریم یکسانی خواهد داشت (بجز گوگل والت، سیستم پول الکترونیک گوگل که تحت سرویس‌های تجاری گوگل است و نمی‌تواند به این مجموعه اضافه شود).

حرکت بزرگی از سوی گوگل انجام شده است. گوگل در تلاش بود تا تجربه استفاده از مولفه‌های مختلف سرویس‌هایش در تمام سیستم به حالتی یکپارچه در بیاید و داده‌ای از این تجربه تولید کند که بزرگ‌ترین پایگاه مدیریت و بهره‌برداری از عملکردهای آدمی در طول تاریخ باشد.

لری پیج، مدیرعامل گوگل معتقد است با یکی کردن بسترهای گوگل، به یک جور شیوه زندگی با عنوان G-Life خواهیم رسید که مشابه با آنچه فیس‌بوک و اپل تولید کرده‌اند، خواهد بود و بازاریاب‌ها می‌توانند با درک بهتری مخاطب خود را انتخاب کنند.

کریس کاپلند، مدیرعامل موسسه Group M معتقد است: «وقتی با مقررات اپل موافقت می‌کنید، در حقیقت قانون نانوشته‌ای را تایید می‌کنید که شما اطلاعات خود را به اشتراک می‌گذارید و در عوض فلان امکان خاص را استفاده خواهید کرد. به نظر من، گوگل نیز چنین قراردادی را با کاربران خود بسته است. مساله اینجاست که گوگل این قرارداد را بعد از استفاده از سرویس می‌بندد.»

گوگل در محاسبه و پیش‌بینی عملکرد کاربران در وب بی‌همتاست. اما از آنجا که هیچ وقت از کسی نخواسته است بی‌دلیل عضو این مجموعه شود، اطلاعات شخصی 800میلیون کاربری را که فعلا در اختیار فیس‌بوک است، ندارد.

گوگل هم‌اکنون باجمع آوری اطلاعات از پروفایل کاربران شخصی، می‌تواند جنسیت، علاقه‌مندی‌ها و شغل آنها را حدس بزند. هر چند دقت این عمل هنوز بالا نیست و گوگل شاید به همین علت سرویس پلاس را راه‌اندازی کرده است، هر چند گوگل پلاس هیچ‌گاه به اندازه فیس‌بوک مطرح نشد، اما هم‌اکنون 90 میلیون مشتری دارد و اطلاعاتی را که گوگل در اختیار ندارد، به این شیوه به دست می‌آورد.

اندازه گوگل آنقدر زیاد است که نگرانی مجلس نمایندگان آمریکا را برانگیخت و 8 نفر از گروه دو حزبی با ارسال نامه‌ای به آقای پیج، از نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود درباره چگونگی استخراج داده‌های کاربران، حق انتخاب کاربران و شیوه محافظت از کودکان و نوجوانان در فضای وب گفته‌اند.

آلما ویتن، مدیر حریم خصوصی محصولات و مهندسی گوگل در پست بلاگی نوشت: «به‌طور خلاصه ما در طول کل سیستم با یک کاربر طرف خواهیم بود که تجربه‌ای ساده‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.»
کدام‌یک ایمن‌ترین مرورگر است؟
پروژه تحقیقاتی امنیت مرورگرها که بتازگی از سوی گوگل مطرح شده، گوگل را به‌عنوان برترین دارنده قابلیت‌های امنیتی انتخاب کرد و فایرفاکس را از نظر محافظت در برابر تهدیداتی که از طریق وب منتقل می‌شود، در رده‌ بعد از اینترنت اکسپلورر قرار داد. البته قابل پیش‌بینی است که مایکروسافت و موزیلا درباره این که چه‌چیزی یک مرورگر را امن می‌کند، نظرات متفاوتی دارند.

چگونگی انجام تحقیق

آکوانت در بررسی‌های خود 3 مرورگر را مورد بررسی قرار داد: موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم و مایکروسافت اینترنت اکسپلورر. تمام این مرورگرها در ویندوز 7 آزمایش شدند و در زمان انجام آزمایش، آخرین نسخه‌های آنها مورد استفاده قرار گرفت. طبق اعلام آکوانت، آنها مرورگرهای دیگر نظیر سافاری و اوپرا را به‌ دلیل صرفه‌جویی در وقت کنار گذاشتند ولی قصد دارند درباره این مساله مهم به یافته‌های بیشتری برسند.

تحقیقات آکوانت تا امروز جامع‌ترین تحقیقات انجام شده به شمار می‌رود، گرچه مرورگرها و سیستم‌های‌عامل دیگر در آن بررسی جایی نداشت. محققان می‌خواهند به کاربران بگویند فقط به‌دنبال خطا گشتن یا تهیه نقاط ضعف ‌نباشند.آنها تلاش کرده‌اند اطلاعات بیشتری درباره این که چه‌چیزی یک مرورگر را امن می‌کند یا چه میزان در مقابل تهدیدها ـ چه در زمان حال و چه در آینده ـ مقاوم هستند، ارائه کنند. بخشی از این تلاش‌ها، محققان را به این سمت راهنمایی کرد تا بررسی کنند هر مرورگر هنگامی‌که یک مزاحم وارد سیستم می‌شود، چگونه عمل می‌کند و آن بدافزار چه‌میزان اطلاعات را می‌تواند به‌دست آورد.

چیزهایی که در تحقیق به‌دست آمد

محققان آکوانت متوجه شدند گوگل کروم جدیدترین و موثرترین قابلیت‌های امنیتی را در اختیار دارد که این قابلیت‌ها سبب می‌شود کاربرها از کدها و اسکریپت‌های مخرب که در صفحه‌های وب قرار داده شده‌اند یا به‌طور خودکار دانلود و به‌عنوان بخشی از سایتی که درحال دیدن آن هستند اجرا می‌شوند، محافظت شوند.

Sandboxing یا روشی که در آن، مرورگر دسترسی به منابع و داده‌های سیستم را خارج از محدوده کاری خود مرورگر محدود می‌کند، یکی از مواردی است که تفاوت زیادی میان رقبا ایجاد می‌کند. محققان دریافتند که کروم موثرترین مرورگر در بین این سه مرورگر، در دور نگه‌داشتن بدافزارها از اطلاعاتی است که در محدوده مرورگر نیستند. اینترنت اکسپلورر هم قابلیت Sandboxing دارد؛ ولی بررسی کنندگان مدعی شده‌اند بدافزارها برخی توانایی‌هایی را در خواندن فایل به‌دست آورده‌اند؛ حتی اگر سیستم اجازه نصب نرم‌افزار را به بدافزار ندهد. این درحالی است که فایرفاکس بسادگی در رده «اجرا نشده یا بی‌اثر» قرار گرفت.

JIT Hardening که مرورگر را در اجرای جاوااسکریپت ـ که در رایانه کاربر نمی‌تواند اجرا شود محافظت می‌کند ـ یکی دیگر از مسائلی است که کروم و اینترنت اکسپلورر در آن برابر بودند، در حالی که فایرفاکس از آنها عقب ماند.

امنیت افزونه‌ها یکی دیگر از حوزه‌هایی است که کروم توانست به‌وسیله آن، برنده رقابت شود. این قابلیت، از نصب نرم‌افزارهای اضافی توسط افزونه‌های در حال اجرا و اجرای اسکریپت‌هایی که به تعامل کاربر هنگامی‌که در یک وب‌سایت است نیاز ندارند، جلوگیری می‌کند.

در تمام این سه حوزه، کروم در صدر جدول قرار داشت. محققان، کروم را با اینترنت اکسپلورر در Sandboxing و JIT Hardening در یک رده قرار دادند؛ ولی به این مساله اشاره کردند که کروم در هر دو حوزه کمی ‌بهتر عمل می‌کند. در تمام این سه مورد، فایرفاکس کمترین امتیاز را به‌دست آورد. در موارد دیگر هر سه مرورگر تقریبا در یک رده قرار داشتند. تنها در یک مورد که تشکیل فهرست سیاه URL است، همگی نمره ضعیف کسب کردند. هرچند به عقیده محققان، با توجه به این که هیچ‌یک از آنها در تشکیل فهرست سیاه خوب کار نکردند، کروم کمی ‌بهتر از دو مرورگر رقیب عمل کرد.

در نهایت، محققان آکوانت کروم را در صدر فهرست قرار دادند، درحالی که اینترنت اکسپلورر در رده بعدی است. آنها به توانایی‌های گوگل در ساخت کروم اشاره و اعلام کردند با وجود این که مایکروسافت و موزیلا در ساخت اکسپلورر و فایرفاکس می‌توانستند از کدهای نسخه‌های قدیمی ‌و قابلیت‌های آنها استفاده کنند، با این حال کروم توانست بخوبی از نقطه صفر شروع و به این قابلیت‌های نو دست پیدا کند. طبق دستاوردهای تیم تحقیق، به این علت که گوگل می‌تواند این مرورگر را با یک افق جدید و بدون نگاه به گذشته بنویسد، کروم امن‌ترین مرورگر است.

عکس‌العمل موزیلا و مایکروسافت

شرکت موزیلا در مقاله‌ای به این نتایج واکنش نشان داد: «فایرفاکس شامل فناوری‌های مختلف برای حذف یا کاهش خطرات امنیتی است؛ از قابلیت‌های سطح نرم‌افزاری مانند تصادفی‌سازی فضای آدرس گرفته تا سیستم‌های داخلی مانند سیستم تولید ریسك. موزیلا درحال بررسی روی Sandboxing است. این شرکت با بازنگری‌های داخلی و خارجی کد، آزمایش و تحلیل ثابت کدهای درحال اجرا و پاسخ سریع به مسائل امنیتی درست در زمان پیدایش، در بحث امنیت وارد شده و این مساله همچنان به‌عنوان یک اولویت ویژه برای فایرفاکس به شمار خواهد رفت.»

بر اساس استناد مایکروسافت به تحقیقی از آزمایشگاه‌های NSS، اینترنت اکسپلورر از تمام رقبای خود مانند فایرفاکس و کروم در محافظت از سیستم کاربرها در مقابل بدافزارها پیشی گرفته است.

آیا این مسائل مهم هستند؟

مساله آخر، درست است که تحقیقات مهم هستند، ولی همواره مهم‌ترین مساله در امنیت مرورگرها، کاربری است که در پشت صفحه کلید نشسته است. اگرچه کروم در صدر فهرست قرار دارد، ولی مایکروسافت و موزیلا هم برای رویارویی با مشکلات در مرورگرهای خود تغییراتی را خواهند داد. متدولوژی آکوانت بر این فرض استوار است که سیستم شما همواره در خطر است و شما هیچ وسیله حفاظتی دیگری در کنار قابلیت‌های امنیتی مرورگرتان ندارید؛ فرض‌هایی که درباره بیشتر کاربران صادق نیست.

در بیشتر قسمت‌ها، امنیت مرورگر به عهده کاربر است. اطمینان حاصل کنید هنگام جستجو در وب درصورت امکان از SSL استفاده خواهیدکرد. اگر از موردی که برای دانلود شدن به شما نشان داده می‌شود مطمئن نیستید، آن را قبول، اجرا یا حتی دانلود نکنید. تنها زمانی افزونه‌ها را نصب کنید که به آنها نیاز دارید.

کاربران فایرفاکس می‌توانند افزونه‌هایی نظیر HTTPS Everywhere را در سرویس‌هایی که اجازه می‌دهند SSL را روشن کنند، مورد استفاده قرار دهند یا از افزونه‌هایی مانند NoScript استفاده کنند تا مانع نفوذ بدافزارهای جاوااسکریپت را شوند. کاربران کروم می‌توانند کارکردی مشابه را با افزونه‌هایی نظیر NotScript یا ScriptNo داشته باشند که کاربردی کاملا شبیه به یکدیگر دارند. سخن نهایی این که قابلیت‌های امنیتی مرورگر تنها برای حفاظت از شماست و مادامی‌که شما محتاط، دیرباور و درباره امنیت‌تان اهمیت قائل باشید، هیچ اهمیتی ندارد از کدام مرورگر استفاده می‌کنید.

منبع: lifehacker
پخش‌کننده رایگان موسیقی
وب‌سایت redolf یک قابلیت بیشتر ندارد و آن هم پخش موسیقی است، اما شاید این ساده‌ترین و بهترین پخش‌کننده‌ای باشد که تا به‌حال دیده‌اید. کافی است نام هنرمند یا آهنگ مورد نظر خود را تایپ کنید و دیگر تمام.

http://redolf.com/

زمان در دستان شما

وب‌سایت yast، به کاربران خود سرویسی ارائه می‌کند تا وقت خود را به بهترین شیوه ممکن مدیریت کنند. کافی است کارهای مختلف و زمان تخمینی را به آن بدهید و بعد نرم‌افزار آن را روی گوشی دریافت کنید تا بهترین شیوه مدیریت زمان را به شما ارائه کند. برای کسب اطلاع بیشتر به نشانی زیر بروید:‌

http://www.yast.com


عصر یخبندان!
تمام کارشناسان پیشنهاد می‌کنند ویندوز رایانه را هر چند ماه یک بار تعویض کنید، چرا که اجرای برنامه‌های مختلف، گشت‌و‌گذار در اینترنت، نصب برنامه‌ها و ... هر کدام با اعمال تغییرات کوچک و بزرگ در بخش‌های مختلف هارد‌دیسک و قسمت‌های کلیدی سیستم‌عامل، موجب کاهش سرعت در عملکرد برنامه‌ها و افت بیش‌از حد پایداری و بازدهی سیستم‌عامل می‌شود. علاوه بر این تغییرات، آلوده شدن رایانه به ویروس‌ها و بدافزارهای مختلف نیز سرعت و عملکرد بهینه رایانه را تحت تاثیر قرار می دهد و امنیت اطلاعات شما را نیز به خطر می‌اندازد.

دوست دارید رایانه‌تان از این تغییرات در امان بماند؟ به‌نظر شما روشی وجود دارد که ویندوز رایانه پس از یک‌سال استفاده نیز همچون روز اول بدون بروز تغییرات قابل استفاده باشد و به قول خودمان مثل ساعت کار کند؟

اجازه دهید مثال دیگری را بیاوریم . فرض کنید صاحب یک کافی‌نت یا گیم‌نت هستید و رایانه‌های مختلفی را بدون اعمال محدودیت در اختیار مشتریانتان قرار داده‌اید یا حتی فرض کنید مدیریت سیستم‌های سایت رایانه یک دانشگاه را به عهده دارید و دانشجویان نیز علاقه بسیار زیادی به شیطنت و اعمال تغییرات مختلف در سیستم‌عامل رایانه‌ها دارند. به‌نظر شما می‌توان ویندوز چنین رایانه‌هایی را مدام تعویض کرد یا از تمام کاربران اعم از مبتدی یا حرفه‌ای بخواهید که هیچ تغییری روی سیستم‌عامل انجام ندهند؟ مطمئنا انجام این کار بدون ابزارهای کمکی امکان‌پذیر نیست، چرا که نه می‌توانید دانشجویان را محدود کنید (نخواهند توانست از رایانه‌ها آن‌طور که باید استفاده کنند) و نه می‌توانید از مشتریان کافی‌نت یا گیم‌نت بخواهید حافظه فلش خود را به رایانه وصل نکنند یا از سایت‌های مخرب و آلوده بازدید نکنند (تشخیص آلوده بودن سایت‌ها و ... توسط تمام کاربران امکان‌پذیر نیست).

ویندوز را منجمد کنید

همان‌طور که گفتیم برای رسیدن به این هدف باید از ابزارهای دیگری کمک بگیرید که یکی از بهترین گزینه ها نرم‌افزار قدرتمند Wondershare Time Freeze است.

نرم‌افزار فوق همان‌طور که از عنوانش مشخص است زمان را برای رایانه شما منجمد می‌کند! حتما می‌دانید بسیاری از مواد خوراکی و حتی بافت‌های بدن انسان در حالتی که به‌صورت منجمد درآیند، سالم می مانند و از تغییرات محیطی در امانند. نرم‌افزار فوق نیز به همین خاطر چنین نامی را به خود اختصاص داده است زیرا می تواند سیستم‌عامل رایانه شما را به‌صورت مجازی منجمد و از آن در برابر تغییرات محافظت کند.

چرا و چگونه؟

با منجمد شدن رایانه، تغییرات حاصل از گشت‌وگذارهای اینترنتی، نصب برنامه‌ها، اتصال حافظه‌های فلش و... در رایانه ذخیره نخواهد شد و ویندوز رایانه شما بدون هیچ‌گونه تغییری برای همیشه قابل استفاده خواهد بود. روش کار نرم‌افزار Wondershare Time Freeze نیز به‌این صورت است که برای حفاظت از ویندوز در برابر تغییرات و عدم اعمال محدودیت‌های بیش از حد برای کاربران، یک محیط مجازی را که همچون یک کپی برابر با اصل از ویندوز اصلی رایانه است در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این محیط مجازی کاربران قادر خواهند بود برنامه‌های موردنظرشان را در ویندوز نصب کنند، به گشت‌و‌گذار در سایت‌های مختلف بپردازند و حتی بخش‌های مختلف ویندوز را نیز دستکاری کنند! در این حالت تمام تغییرات در نسخه کپی شده از ویندوز شما رخ می‌دهد و با هر بار راه‌اندازی مجدد رایانه یا خروج از حالت مجازی، شما ویندوز اصلی خود را مشاهده می‌کنید و خبری از هیچ‌یک از تغییرات اعمال شده توسط کاربران نخواهد بود!

بازدهی بیشتر و حافظه فیزیکی

یکی از ویژگی‌های قابل ذکر در این نرم‌افزار پشتیبانی از حافظه فیزیکی برای ذخیره فایل‌ها و اجرای برنامه‌هاست. به کمک این قابلیت فایل‌ها و دیگر اطلاعات شما روی حافظه رم رایانه ذخیره شده و دسترسی به آنها نیز توسط این حافظه صورت می‌گیرد. به‌این ترتیب هنگام فراخوانی آنها نیازی به دسترسی به ‌هارد‌دیسک نخواهد بود که این عمل علاوه بر افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها و دسترسی به اطلاعات، موجب افزایش طول عمر هارد‌دیسک رایانه نیز می‌شود.

محدودیت‌های خواندنی و نوشتنی

همان‌طور که گفتیم با استفاده از این نرم‌افزار، ویندوز رایانه شما در امان خواهد بود و تغییری روی آن ثبت نخواهد شد. اما علاوه بر ویندوز، اطلاعات دیگری نیز در رایانه ذخیره می‌شود که حفاظت از آنها دارای اهمیت است.

به‌عنوان مثال فرض کنید در سایت رایانه دانشگاه یا روی رایانه مستقر در کتابخانه دانشگاه، مجموعه‌ای از کتاب‌های الکترونیک را ذخیره کرده‌اید و قصد دارید کاربران و دانشجویان بدون محدودیت به این کتاب‌ها دسترسی داشته باشند، اما نتوانند آنها را حذف کنند یا فرض کنید استفاده از این کتاب‌ها و دیگر اطلاعات ذخیره شده در رایانه فقط توسط همان رایانه‌ها مجاز است و می‌خواهید مانع کپی‌برداری از روی آنها و ذخیره روی حافظه‌‌های فلش دانشجویان شوید. در چنین شرایطی نیز امکانات لازم در نرم‌افزار Wondershare Time Freeze پیش‌بینی شده است. به کمک این نرم‌افزار می‌توانید دسترسی به برخی پوشه‌ها و اطلاعات را ممنوع کنید یا در حالت دیگر، دسترسی به آنها را فعال کرده و اعمال تغییرات را محدود کنید.

در حالت دوم کاربران قادر به مشاهده و دسترسی به اطلاعات خواهند بود، اما عملیاتی همچون حذف، تغییرنام و... را نمی‌توانند انجام دهند.

همچنین به کمک این برنامه می‌توانید محدودیت‌هایی را برای حافظه‌های فلش متصل به رایانه درنظر بگیرید. به‌عنوان مثال می‌توانید انتقال اطلاعات از هارد‌دیسک رایانه به حافظه فلش را غیرفعال کنید تا مانع کپی‌برداری اطلاعات توسط کاربران شوید یا در حالت دوم، انتقال اطلاعات از حافظه فلش به هارد‌دیسک رایانه را غیرفعال کنید تا در صورتی که دسترسی به پوشه‌های هارد‌دیسک باز گذاشته شده است، از انتقال ویروس‌ها از حافظه فلش به ویندوز ممانعت کنید.

اعمال تغییرات فقط با رمزعبور

شاید از خودتان بپرسید پس از نصب این نرم‌افزار و اجرای آن، چطور می‌توانیم برنامه‌ها یا فایل‌های موردنظر خودمان را روی رایانه ذخیره کنیم؟ آیا ویندوز رایانه برای همیشه به همین شکل باقی خواهد ماند و مدیر سیستم نیز هر تغییری را روی آن اعمال کند با یک‌بار راه‌اندازی مجدد رایانه تغییرات از بین می‌رود؟ پاسخ به این سوال خیر است، چرا که مدیر سیستم می‌تواند با یک رمز عبور از محیط اصلی نرم‌افزار حفاظت کند تا کاربران دیگر نتوانند به این تنظیمات دسترسی یابند، اما هر زمان که نیاز باشد نرم‌افزاری روی نسخه اصلی ویندوز نصب یا اطلاعاتی به فایل‌های ذخیره شده در آن اضافه شود، می‌تواند با وارد کردن رمز عبور و دسترسی به تنظیمات برنامه، حالت مجازی را غیرفعال کرده و بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد رایانه، روی نسخه اصلی ویندوز فعالیت کند. در این حالت مدیر سیستم می‌تواند تمام تغییرات موردنیاز را روی نسخه اصلی اعمال و در نهایت مجددا حالت مجازی (کپی برابر با اصل) را برای کاربران فعال کند.

نرم‌افزار فوق دارای حجمی معادل 7 مگابایت است و در نسخه‌های 32 و 64 بیت ویندوزهای اکس‌پی، 2000، ویستا و 7 نیز قابل استفاده است.

حداقل حافظه رم موردنیاز برای اجرای این نرم‌افزار در ویندوزهای 2000 و اکس‌پی، معادل 512 مگابایت و در ویندوزهای ویستا و 7 برابر با 5/1 گیگابایت است. همچنین در صورتی که بخواهید از قابلیت حافظه فیزیکی استفاده کنید، در هریک از حالت‌های فوق ‌باید 512 مگابایت به حداقل حافظه رم مورد نیاز اضافه کنید.

چنانچه به استفاده از این نرم‌افزار علاقه دارید می‌توانید نسخه محدود آن را از لینک زیر دانلود کنید:

http://download.wondershare.com/time-freeze_full674.exe

مقایسه آیفون و اندروید
10 اپلیکیشن مخصوص اندروید که آیفون ندارد
آیفون و اندروید مسلما جزو بهترین موبایل‌های موجود در بازار هستند. با این حال نرم‌افزار‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید در اندروید نصب کنید، ولی آیفون امکان استفاده از آنها را ندارد؛ بنابراین آنها را در Appstore هم نمی‌توانید پیدا کنید تا روی آیفون دانلود کنید. در این مقاله به بررسی این نرم‌افزارها می‌پردازیم.

1.Alternative keyboards

اندروید‌ها این قابلیت را دارند که بتوانند با نرم‌افزارهای متفاوتی کار کنند، که یکی از مهم‌ترین آنها، برنامه‌های اتوماتیک برای نوشتن متن است. SwiftKey، Swype و Pen8 برنامه‌هایی هستند که کلمات را به صورت اتوماتیک تشخیص می‌دهند، در حقیقت هریک از این برنامه‌ها keyboard مخصوص به خود را دارد. شما به عنوان کاربر می‌توانید از تمام این اپلیکیشن‌ها در آن واحد استفاده کنید. هدف اصلی از این کار، آسان کردن تایپ برای کاربر است؛ چرا که تایپ یک متن با keyboard کوچک موبایل با سختی زیادی همراه است. البته ناگفته نماند که آیفون نیز دارای مدل‌های متفاوتی از این اپلیکیشن‌هاست، که البته این نرم‌افزارها در آیفون به شکل متفاوت‌تری کار می‌کند. یعنی شما به عنوان کاربر نمی‌توانید به طور همزمان از این برنامه‌ها در کنار هم استفاده کنید، پس لازم است متن را در قسمت‌های مختلف به طور جداگانه تایپ کنید.

2.Automation

Taskbar نام برنامه‌ای است که یک گوشی تلفن همراه ساده را به ابرموبایل تبدیل می‌کند. در این نرم‌افزار که فقط برای اندروید‌ها موجود است، می‌توانید تمام تنظیمات دلخواهتان را به آسانی اعمال کرده و کنترل برنامه‌های دیگر را در دست بگیرید. مثلا در ساعتی خاص یک برنامه را on و در ساعت دیگر off کنید. برای انجام این کار تنها نیاز دارید که یک right click ساده کنید، تا تمام ریزتنظیمات گوشی‌تان را به دلخواه انجام دهید.

3.Custom Home Launchers

قابلیت customiz کردن صفحه اصلی موبایل در هر دوی این گوشی‌ها وجود دارد؛ با این تفاوت که انجام کارهایی که اپلیکیشن‌هایی مانند Custom Home Launcher برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کند، هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند در آیفون انجام دهد. در عمل این مدل از Launcher‌ها برای افزایش قابلیت‌های کار با desktop کاربرد بسیاری دارد، چرا که دسکتاپ را به شکل مورد علاقه شما درمی‌آورد.

4.Widgets

اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که قبلا از این نرم‌افزارها استفاده کرده‌اند، مسلما می‌دانید برای کار با این اپلیکیشن‌ها به حجم بالایی از حافظه نیاز دارید. با این نرم‌افزار شما این امکان را پیدا می‌کنید که بتوانید از وضعیت آب و هوا مطلع شوید یا به موسیقی دلخواهتان گوش فرادهید. علاوه بر این to do list برنامه ویجت، یکی از پرکاربردترین برنامه‌هایی است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن به شما این قابلیت را می‌دهد تا کارهای مد نظرتان را بر اساس اولویت‌شان در اندرویدتان قرار داده، سپس به‌صورت خودکار آنها را انجام دهد.

5.Removable storage and Battery

قابلیت ایجاد تغییرات سخت‌افزاری تنها در اندروید‌ها ممکن است، چرا که‌اندروید این قابلیت را به کاربرش می‌دهد که به آسانی بتواند سخت‌افزارش را به دلخواه تغییر دهد. برای همین هم شما می‌توانید به آسانی باتری اندرویدتان را جابه‌جا کرده، swap کنید یا ظرفیت آن را بالا ببرید، یا اگر خواستید حجم حافظه‌تان را نیز با تغییر کارت SD بالا ببرید. این در حالی است که شما اگر آیفونتان حافظه کمی‌ دارد، متاسفانه نمی‌توانید تغییری در گوشی‌تان ایجاد کنید و تنها باید با همان حجم حافظه کنار بیایید.

6. Wireless App Installation

دانلود نرم‌افزارهای جدید در آیفون‌ها از طریق App store ممکن است، در این فروشگاه تعداد محدودی اپلیکیشن وجود دارد که شما از طریق دانلود آنها روی آیفون‌تان می‌توانید به‌روز شوید. این در حالی است که در اندروید‌ها با کمک Android Market یا AppBrain (2سایت مناسب برای دانلود برنامه متفاوت)، به تعداد نامحدودتری اپلیکیشن دسترسی پیدا خواهیدکرد. تنها راهکار استفاده از این مدل از سایت‌ها در اندروید پیدا کردن نرم‌افزار دلخواه و کلیک روی دکمه نصب است. با این کار این برنامه در گوشی‌تان به صورت خودکار نصب خواهد شد و از آن به بعد شما می‌توانید براحتی با این نرم‌افزار جدید کار کنید. ناگفته نماند که این کار بسیار آسان‌تر از گم شدن در App store است!

7.Custom ROMs

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های open source بودن سیستم‌عامل، در حقیقت تبدیل سیستم موجود به سیستم مورد علاقه‌تان است، که این کار بسیار مهم به‌وسیله اپلیکیشن‌های مختلف امکان‌پذیر است. در حقیقت شما با دانلود نرم‌افزارهای متفاوت روی گوشی‌تان، آن را به یک وسیله دلخواه تبدیل می‌کنید. دقیقا مانند launcher‌ها این کار به ‌اندازه‌ای قابلیت سیستم‌تان را بالا می‌برد که دیگر نیازی نخواهید داشت موبایل‌تان را عوض کنید.

8.کنترل موبایل از طریق رایانه

خیلی از کاربران علاقه دارند در زمان کار با رایانه‌شان کنترل موبایل‌شان را نیز در دست داشته باشند. مثلا ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که دوست دارند smsهای موبایل‌شان را با رایانه‌شان بفرستند، یا این که کارهای دیگر موبایل‌شان را از طریق وب‌سایت‌ها انجام دهند. تمام اینها با کمک نرم‌افزار‌های طراحی‌شده برای شما ممکن است و شما تنها نیاز دارید که این اپلیکیشن مخصوص را در اندرویدتان دانلود کنید. البته در آیفون قسمتی از این کارها با کمک اپلیکیشن VNC انجام می‌پذیرد و امکان کنترل آن با استفاده از لپ‌تاپ را فراهم می‌کند. با تمام این تفاسیر، اندروید به دلیل داشتن نرم‌افزاری جدا برای انجام تمام کارهای گفته شده، یک پله از آیفون برتر به نظر می‌رسد.

9.Flash

یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهایی که تنها با استفاده از آن می‌توانید به آسانی به تمام سایت‌ها بروید فلش است. همان‌طور که می‌دانید این اپلیکیشن دیدن هر ویدئو، سایت، برنامه، بازی و.... را برای شما میسر می‌کند. پس به همراه داشتن این اپلیکیشن در اندرویدتان به شما این امکان را می‌دهد که در اینترنت به آسانی جستجو کنید و به سایت‌های دلخواه‌تان بروید، عملا با این کار شما دیگر محدودیتی در دسترسی به هیچ سایتی نخواهید داشت.

10.True App Integration

برنامه صدای گوگل هم روی آیفون موجود است و هم در اندروید؛ تنها تفاوت در نحوه کارکرد آن در هر دو موبایل است. در حقیقت این نرم‌افزار قابلیت اس.ام.اس دادن، تماس گرفتن و خیلی کارهای دیگر را برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کند؛ در حالی که در آیفون نمی‌توانید تمام این کارها را با هم انجام دهید، چراکه باعث هنگ کردن موبایل‌تان خواهد شد.

منبع: www.lifehacker.com

مرورگرهای مبتنی بر كروم
زمانی مرورگری به نام فایرفاكس عرضه شد؛ پروژه‌ای منبع‌باز كه بسیاری از كاربران نسخه‌هایی مخصوص خود ارائه كردند. از میان این نسخه‌ها می‌توان به Iceweasel و Pale Moon اشاره كرد. حالا همین اتفاق برای گوگل كروم نیز افتاده است؛ مرورگری كه یك معادل منبع‌باز به‌نام كرومیوم دارد و باعث شده بسیاری از نسخه‌های عجیب و غریب بر پایه این موتور قدرتمند عرضه شود.

این نسخه‌های جدید درست همانند پدیده ریمیكس در آهنگسازی عمل می‌كند، عناصری از آهنگ اصلی در آن وجود دارد، اما چیزهای جدیدی به آن اضافه شده است. این مرورگرها، سرعت كروم و قدرت موتور پردازشی آن را گرفته‌، اما به سمت دیگری هدایت كرده‌اند.

در ادامه به فهرستی كوچك از این مرورگرها می‌پردازیم و ویژگی‌های هر یك را بیان می‌كنیم:

كرومیوم

هسته منبع‌باز كروم، كرومیوم نام دارد؛ در واقع همان گوگل كروم است پیش از آن كه گوگل سیستم‌های دلخواه خود را به آن اضافه كند. از میان این سیستم‌ها می‌توان از فرستادن آمار، گزارش خطا، پخش‌كننده فلش و نمایشگر PDF، كدك‌های مالتی‌مدیا (MP3 و AAC) و سیستم به‌روزرسانی خودكار یاد كرد. به نظر كسانی كه معتقدند گوگل حریم شخصی افراد را زیر سوال می‌برد، كاربران باید از كرومیوم استفاده كنند، چرا كه سیستم رهگیری گوگل در آن تعبیه نشده است.

SRWare Iron

یكی از واریاسیون‌های محبوب كروم، آیرون است كه طبق گفته توسعه‌دهندگانش، تمام بخش‌هایی را كه حریم خصوصی كاربر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، حذف كرده است. با استفاده از این مرورگر، انگار همیشه در پنجره Incognito هستید چراكه هیچ چیز در این مرورگر ذخیره یا به جایی ارسال نمی‌شود. هر چند تنها قابلیتی كه در این مرورگر فعال است، سیستم Google Sync است كه با استفاده از آن می‌توان پسوردها، بوكمارك‌ها و تنظیمات را بین نسخه‌های مختلف آیرون حفظ كرد.

اژدهای كومودو

گوگل كروم را تصور كنید كه شركتی امنیتی، آن را به ابزاری امن برای مرور اینترنت تبدیل كرده است. دراگون، تنها از نظر ظاهری اندكی با گوگل كروم تفاوت دارد. هنگام نصب آن نیز می‌توان تنها از سرورهای امن DNS این شركت استفاده كرد. این قابلیت باعث می‌شود دسترسی به وب‌سایت‌هایی كه شبكه تشخیص تهدید كومودو آن را خطرناك تشخیص داده است، محدود شود. البته اگر اهل خطر هستید، می‌توانید این قابلیت را خاموش كنید.

همچنین دراگون می‌تواند به‌صورت Portable نصب شود، آن را روی فلش‌دیسك خود بریزید و همه‌جا با خود ببرید. همانند آیرون، دراگون نیز با اعمال تغییراتی در بخش under-the-hood، مشكلات حریم خصوصی را كمتر می‌كند كه ازجمله می‌توان به حذف Chrome Client ID، رهگیری اطلاعات و سیستم گزارش خطا اشاره كرد. علاوه بر اینها، امكان كنترل هدر HTTP-REFERRER نیز وجود دارد. اگر بخواهید خیلی به امنیت خود توجه كنید، می‌توانید كاملا این هدر را تحت فشار قرار دهید! كاربران گوگل كروم نیز می‌توانند با نصب افزونه Keep My Opt-Outs تقریبا همین كار را در كروم اجرا كنند.

Rockmelt

یكی دیگر از مرورگرهای مبتنی بر كروم، راكملت است كه قابلیت‌های شبكه‌های اجتماعی را به مرورگر خود افزوده است. اگر اهل شبكه‌های اجتماعی هستید و بخش اعظمی از زمان اینترنتی خود را در این شبكه‌ها سپری می‌كنید، این مرورگر را امتحان كنید.

با اولین اجرای راكملت، می‌توانید اطلاعات شبكه‌های اجتماعی را كه در آنها عضو هستید، وارد كنید و از آن به بعد با خیال راحت به مرور و گشت و گذار در اینترنت بپردازید و هر جا كه مطلب جالبی دیدید، برای دوستان خود به اشتراك بگذارید یا از طریق پانل چت، با دوستان خود ارتباط برقرار كنید. این مرورگر همچنین شبیه اپرا عمل می‌كند و در پانل سمت چپ خود، اجازه اجرای نرم‌افزارهای خودش را می‌دهد.

اگر خواستید زمانی را به تمركز روی مطلبی اختصاص دهید و به‌روزرسانی‌ شبكه‌ها مزاحم بود، می‌توانید با كلیك روی گزینه زنگوله در نوار بالایی این مرورگر، تمام شبكه‌های اجتماعی را یكباره غیرفعال ‌كنید.

CoolNovo

كول‌نووو نیز فرزند دیگر كرومیوم است كه در آن رابط كاربری‌ دستخوش تغییر و چند قابلیت هم به مرورگر اضافه شده است. این مرورگر را برنامه‌نویسان چینی تولید كرده‌اند و متاسفانه كلمات به كار رفته در رابط كاربری آن، غلط املایی و نگارشی دارد!

اغلب قابلیت‌های كول‌نووو به رابط كاربری آن برمی‌گردد. برای مثال شیوه مدیریت تب‌ها بكلی دستخوش تغییر شده و به‌همین علت، تنظیمات آن تغییرات فراوانی داشته است. شیوه باز و بسته كردن تب‌ها، بستن با دابل‌كلیك و... ازجمله این قابلیت‌هاست. همچنین با الهام از مرورگر اپرا، تشخیص حركات ماوس در این مرورگر پیاده شده است. كلیك راست را روی یك صفحه نگه دارید تا قابلیت‌هایی كه این مرورگر می‌تواند فقط با حركت ماوس انجام دهد، نشان داده شود: اسكرول به بالا یا پایین صفحه، بستن تب فعلی، حركت میان تب‌ها و... این قابلیت با وجود آن كه بسیار مفید است، اما می‌تواند به گوگل كروم نیز از طریق یك افزونه اضافه شود.

اگر با سایت‌هایی سر و كار دارید كه فقط با اینترنت اكسپلورر درست كار می‌كنند (بخش اعظمی از سایت‌های دوست‌داشتنی وطنی) كول‌نووو قابلیت تغییر موتور خود را دارد. با كلیك روی دكمه كروم در Omnibox می‌توان موتور رندر كروم را با IE عوض كرد. همچنین كول‌نووو با استفاده از قابلیت Cloud Switch، ابتدا خودش حدس می‌زند كه آیا صفحه در حال مشاهده در اینترنت اكسپلورر بهتر دیده می‌شود یا كروم و بعد انتخاب اتوماتیك را انجام می‌دهد. كول‌نووو همچنین مدیر دانلود كروم را كنار گذاشته و خودش آن رامدیریت می‌كند كه كمابیش جالب به نظر می‌رسد.

از کدام فناوری برای اتصال به اینترنت استفاده کنیم؟
ویندوز 7 و اینترنت
امروزه اتصال رایانه‌ها به شبکه‌ جهانی اینترنت امری اجنتاب‌ناپذیر‌است. از همین رو باید بدانید از کدام ISP سرویس بگیرید، از کدام فناوری و سخت‌افزار وابسته به آن برای اتصال به اینترنت استفاده کنید، پیکربندی سیستم‌تان برای اتصال به اینترنت چگونه باشد و در نهایت امنیت سیستم‌تان را در این شبکه‌ گسترده جهانی به چه نحوی تأمین کنید.

در بحثی که از این شماره آغاز می‌کنیم، شما نحوه‌ انتخاب ISP مناسب و چگونگی اتصال یک سیستم به اینترنت و انجام تنظیمات آن را خواهید آموخت، اما اگر رایانه شما به شبکه‌ای محلی (LAN) متصل است یا این که یک شبکه‌ خانگی کوچک راه‌اندازی کرده‌اید و به‌طور کلی سیستم شما تنها (Stand-alone) نیست، می‌توانید بدون در نظر گرفتن آموزش‌های مربوط به نصب مودم و پیکربندی سیستم برای اتصال به اینترنت از طریق آن، از شماره‌های آینده به ما ملحق شوید. در نظر داشته باشید که در شبکه‌ها، این مدیران شبکه هستند که برای اتصال به اینترنت و چگونگی اتصال سیستم‌ها به اینترنت تصمیم‌گیری می‌کنند و اقدام شما برای اتصال مستقیم به این شبکه‌ جهانی علاوه بر این که از دید آنها یک ریسک امنیتی محسوب می‌شود، معمولا ناممکن و از پیش محدودشده است.

فناوری‌های اتصال به اینترنت

تا چندی پیش تنها فناوری در دسترس کاربران خانگی برای اتصال به اینترنت، Dial-up بود. اما امروزه استفاده از فناوری‌های دیگر نظیر DSL که معروف‌ترین نوع آن ADSL است و روش‌های دیگر که اتصالات Broadband را مهیا می‌سازد، بسادگی برای اغلب کاربران امکان‌پذیر است.

به‌طور کلی 6 فناوری پایه برای اتصال به اینترنت را می‌توان نام برد که عبارتند از:

۱- Analog Modem : استفاده از سرویس Dial-up‌، فقط به یک مودم مناسب و خط تلفن احتیاج دارد! ایراد بزرگ این سرویس آن است که هنگام اتصال به اینترنت، امکان استفاده از تلفن وجود ندارد و دیگر آن که اگر سیستم Call-waiting فعال باشد، ممکن است تماس از بیرون با تلفن شما، منجر به قطع اتصال به اینترنت شود. تصور کنید اگر این اتفاق در لحظات پایانی دانلود یک فایل چندمگابایتی با سرعت پایین اینترنت Dial-up روی دهد‌، چقدر دردناک خواهد بود! به همین دلیل بسیاری از کاربران برای استفاده از این سرویس یک خط تلفن مجزا پیش‌بینی می‌کنند که البته این کار نیز باعث بالا رفتن هزینه‌ها خواهد شد. به‌طور کلی استفاده از سرویس Dial-up به دلیل آن که علاوه بر هزینه‌ اتصال به اینترنت، هزینه‌های مخابراتی را نیز به کاربران تحمیل می‌کند، سرویس گرانی محسوب می‌شود که باید به همه این موارد سرعت پایین آن را نیز اضافه کرد. این سرویس برای وبگردی‌های روزمره، خواندن متون و مشاهده تصاویر تا حدودی کاربرد دارد اما برای مشاهده ویدئوهای اینترنتی، Video/Voice Chat‌، دانلودهای حجیم و... به هیچ عنوان نمی‌توانید روی آن حساب باز کنید.

مزیت این سرویس در ارزان و فراوان بودن مودم آن و نیز سادگی نصب و راه‌اندازی خلاصه می‌شود.

۲- Integrated Services Digital Network (ISDN): ISDN یک سرویس فقط دیجیتال تلفنی است که می‌تواند روی یک سیم تلفن 2 جریان مستقل Voice و Data را هدایت کند. اگرچه ISDN نیز یک سرویس مبتنی بر خطوط تلفن است، اما نمی‌توان دستگاه‌های تلفن معمولی را به آن متصل کرد.

ISDN‌، صرف‌نظر از آن که از چند خط تلفن برای اتصال به ISP استفاده کند، می‌تواند روی هر کانال تا 64 Kbps سرعت داشته باشد.

این سرویس به 2 نوع BRI و PRI تقسیم‌بندی می‌شود. نوع BRI که اغلب از آن به عنوان یک سرویس خانگی یاد می‌شود تا 3 کانال (Channel) را پشتیبانی می‌کند. در حالی که نوع PRI که مصارف وسیع‌تری دارد می‌تواند تا ۲۴ کانال داشته باشد که به تبع آن سرعت آن نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. اگرچه هنوز هم از این سرویس استفاده می‌شود، اما در مقایسه با آن، استفاده از فناوری DSL بسیار به‌صرفه خواهد بود.

۳- Digital Subscriber Line) DSL) سرویس DSL نیز مبتنی بر سیم تلفن است! با این تفاوت که می‌تواند سیگنال‌های دیتای دیجیتال را همزمان با استفاده از سرویس تلفن، ارسال و دریافت کند. به عبارت دیگر، شما برای راه‌اندازی سرویس DSL نیاز به خط تلفن مجزا ندارید و می‌توانید هنگام صحبت با تلفن، به اینترنت هم متصل شوید.

رایج‌ترین نوع سرویس DSL‌، ADSL یا DSL نامتقارن است که در آن سرعت دریافت دیتا تا 6.1 Mbps و سرعت ارسال دیتا تا 640 Kbps می‌رسد و دقیقا همین مورد باعث رواج آن شده است، چراکه اغلب گشت و گذارهای اینترنتی شامل یک درخواست کم‌حجم مثلا وارد کردن یک آدرس اینترنتی در مرورگر و پس از آن دریافت حجم زیادی از دیتاها شامل صفحات وب و ... است.

اما پاشنه‌آشیل سرویس DSL‌،‌ ارتباط معکوس سرعت آن با فاصله‌ سرویس‌گیرنده از ISP است. به این معنی که اگر فاصله‌تان از ISP بسیار کم باشد حتی می‌توانید بیشتر از 6.1 Mbps سرعت داشته‌باشید، اما هرچه فاصله‌ شما از ISP بیشتر شود، از ماکزیمم سرعت‌تان کاسته خواهد شد و در فواصل دور (بیش از چند کیلومتر) نیز امکان استفاده از این سرویس را در شرایط عادی نخواهید داشت.

اگرچه با استفاده از فیبر نوری و تجهیزات خاص می‌توان این فاصله را افزایش داد، اما به دلیل گران بودن این راهکار، شرکت‌های مخابراتی اغلب از این روش استقبال نمی‌کنند.

مودم‌های DSL در 2 نوع مختلف در دسترس هستند. مودم‌های خارجی که با کابل شبکه یا USB به رایانه متصل می‌شوند و نیز مودم‌های داخلی. بهتر است درباره‌ نوع مودم DSL مورد نیاز، با ISP که از آن سرویس می‌گیرید مشورت کنید!

۴- Cable Modem: در جاهایی که از شبکه تلویزیون کابلی استفاده می‌شود، ممکن است از طریق همان شبکه و با نصب مودم مناسب، سرویس اینترنت نیز در اختیار مشترکان قرار گیرد. این سرویس محدودیت فاصله‌ای را که سرویس DSL از آن رنج می‌برد ندارد‌، اما ممکن است در زمان‌های اوج استفاده از سرویس‌، سرعت اینترنت کمتر شود.

۵- Satellite service: خدمات اینترنت ماهواره‌ای از سیگنال‌های مایکروویو و آنتن (دیش)های کوچک برای اتصال به ماهواره‌های ارتباطی استفاده می‌کند. استفاده از این نوع سرویس در جاهایی که امکان بهره‌گیری از فناوری‌های مبتنی بر سیم و کابل وجود ندارد‌، بسیار سودمند خواهد بود که البته معایب متعددی نیز دارد! به عنوان مثال برای راه‌اندازی این نوع سرویس در مقایسه با دیگر سرویس‌ها، دانش بالایی مورد نیاز است، تجهیزات و هزینه اشتراک آن گران است، محدودیت حجم ارسال و دریافت اطلاعات در اغلب این نوع سرویس‌ها وجود دارد و عوامل محیطی مانند باران و برف شدید و... در کیفیت سرویس بسیار تأثیرگذار است.

سرویس اینترنت ماهواره‌ای در 2 نوع متقارن و نامتقارن عرضه می‌شود که در نوع اول، ارسال و دریافت اطلاعات از طریق ماهواره صورت می‌گیرد؛ اما در نوع دوم دریافت دیتا فقط از طریق ماهواره انجام شده و برای ارسال اطلاعات از دیگر فناوری‌ها نظیر سرویس Dial-up استفاده می‌شود.

۶- Wireless: این نوع سرویس اغلب در شهرهای بزرگ و به وسیله شرکت‌های ارائه کننده‌ خدمات تلفن همراه و دیگر ISPها ارائه می‌شود که از جمله آن می‌توان به سرویس Wimax اشاره کرد.

متداول‌ترین نوع این سرویس استفاده از یک مودم وایرلس مجهز به آنتن و نصب‌شده روی رایانه برای ارسال و دریافت دیتاست. اما می‌توان استفاده از تلفن همراه به عنوان مودم برای اتصال به اینترنت و... را نیز در این دسته‌بندی جای داد.

با در نظر گرفتن مطالب ارائه شده و با توجه به نوع نیازتان می‌توانید از یکی از این فناوری‌ها به شرط آن که در دسترس‌تان باشد، برای اتصال به اینترنت استفاده كنید.

منبع:

www.tech-faq.com

Windows7_In_Depth

Syngress - Eleventh Hour Network+


صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است