تبلیغات
بهترین سایت دانلود - کلیک 7 - کامل شد
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

پلی‌استیشن اینجا، آنجا، همه‌جا
رقابت میان اپل و گوگل داغ است. این را دیگر همه می‌دانند كه مدتی است مایكروسافت و شركت‌های مشابه در مقابل هم ایستاده‌اند. نبرد این دو قدرت بزرگ در عرصه گوشی‌های تلفن همراه تماشایی است. هرچند ویندوز فون 7 حتی به اندازه یك دهم آیفون و آندروید موج خبری و رسانه‌ای ایجاد نكرد.

تا مدت‌ها همگان اپل و‌ آیفون را پیشرو بی‌رقیب صنعت تلفن همراه می‌دانستند، اما با معرفی آندروید به‌نظر می‌رسد كه این برداشت دیگر درست نیست. این سیستم ‌عامل قدرتمند تلفن‌های همراه و تبلت‌ها، درست همانند iOS، دستگاه‌های لمسی را هدف گرفته است و هر روز خودش را بیشتر با ساختار طبیعی بدن و انگشت‌ها وفق می‌دهد و كار را ساده‌تر می‌كند.

گوگل و اپل هر دو فروشگاه نرم‌افزاری مخصوص به خودشان را دارند كه اپل از نظر تعدادی، فروش بهتر نرم‌افزارهای بیشتری از گوگل ماركت دارد، اما گوگل عقب ننشسته و با حذف برخی از محدودیت‌ها، امكان عرضه نرم‌افزار در این فروشگاه را بیش از پیش كرده است و حالا، سونی با عرضه یك مجموعه نرم‌افزاری به‌نام پلی‌استیشن، مهر تاییدی بر پشتیبانی این شركت از آندروید زده است.

در حالی كه همه منتظر عرضه گوشی‌های پلی‌استیشن با عنوانPSPhone بودند، این شركت در اقدامی غافلگیرانه، به‌جای عرضه یك گوشی، یك مجموعه نرم‌افزاری (Suite) برای تمامی بسترهایی كه قابلیت اجرای سیستم عامل آندروید را دارند، عرضه كرده است.

این مجموعه نرم‌افزاری همچنین یك فروشگاه نرم‌افزاری متصل و جدا دارد كه مسوولیت فروش بازی‌های این بستر را برای آندروید بر عهده گرفته است و احتمالا با استقبال فوق‌العاده‌ای از سوی توسعه‌دهندگان مواجه شود.

این حركت سونی هم هوشمندانه و هم دشوار خواهد بود. به نظر می‌رسد كه سونی از عدم فروش فوق‌العاده كنسول‌های قبلی خودش خوب درس گرفته است و دریافته كه ارزش اصلی و نهایی در نرم‌افزار قرار دارد. ماجرای سونی اما ماجرای حسنی و نبستن در آخر است. این شركت با عرضه پلی‌استیشن پرتابل (PSP) خود، با مشكل خواندن دیسك‌های UMD مواجه شد، چرا كه تنها جایی كه این دیسك‌ها خوب كار می‌كردند، همین دستگاه‌ها بود و این شركت نتوانست تلاش خود را برای همگانی كردن این دیسك‌ها برای استفاده در دوربین‌ها و... به ثمر برساند.

و حالا این بمب اتم ژاپنی فقط برای دارندگان پی‌اس‌پی‌ها نیست، همگان می‌توانند از این بستر نرم‌افزاری استفاده كنند. در حال حاضر سونی روی شبیه‌سازی كار می‌كند كه تمامی بازی‌های PSOne قابلیت اجرا روی این بستر را داشته باشند و این شركت قول داده است كه تا سال آینده، بازی‌های بسیار زیادی را در فروشگاه PS قرار دهد.

این بستر نرم‌افزاری همچنین الزامی به وجود صفحه كلید فیزیكی برای بازی‌های خود ندارد و می‌تواند صفحه لمسی دستگاه‌ها را تشخیص داده و یك صفحه كلید مجازی ایجاد كند.

در وب‌سایت پلی‌استیشن آمده است:

«در بازار امروزی صنعت موبایل، كاربرانی كه از بازی‌ها لذت می‌برند، روز به روز بیشتر می‌شود. با ارائه كیفیت بازی‌های پلی‌استیشن در این بازار سریع، سونی نه‌تنها تجربه پلی‌استیشن را برای بستر مستعد و گسترده‌تری از كاربران جهانی به ارمغان می‌آورد، بلكه قادر است به توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌ها این قابلیت را عرضه كند كه فرصت‌های شغلی خود را براساس این دستگاه‌ها بیشتر كنند.»

سونی در نظر دارد كیفیت بازی‌های عرضه شده را با مجوزی كه «برنامه مجوز تائیدیه پلی‌استیشن» نام دارد، حفظ كند و در مقابل، كیفیت اجرای این بازی‌ها را روی همه بسترهایی كه مجموعه نرم‌افزاری پلی‌استیشن را بالا می‌آورند ثابت نگه دارد.

پلی‌استیشن در سال 2011 این مجموعه نرم‌افزاری را عرضه خواهد كرد. همچنین فروشگاه بازی‌های پلی‌استیشن بزودی برای همه گوشی‌های مبتنی بر آندروید عرضه خواهد شد و به این ترتیب كاربران می‌توانند مستقیما از داخل دستگاه خود، به تهیه بازی‌ها بپردازند.

محمدرضا قربانی
دل به دنبال هر دو جهان

تیم وبر، سردبیر بخش تجارت بی‌بی‌سی در توییتر اعلام كرد كه دل در نظر دارد تبلت‌هایی را با سیستم‌عامل آندروید 3 عرضه كند.

مایكل دل در گردهمایی تجاری دنیا در داووس، یك دستگاه گوشی دل با سیستم‌عامل ویندوز فون7 و یك تبلت با سیستم‌عامل آندروید به دست گرفته و اعلام كرده كه انتظار و اشتیاق برای ویندوز فون7 بیشتر از چیزی است كه انتظارش می‌رفت.

وی همچنین مژده داد كه این شركت روی مدل‌های دیگر ویندوز فون در حال كار است.

این مدل گوشی دل كه قرار است ویندوز فون7 روی آن نصب باشد، Venue Pro نام دارد و تاكنون جزئیات اندكی از آن منتشر شده است. Venue، برادر این گوشی كوچك تبلتی است كه سیستم‌عامل گوگل آندروید را اجرا خواهد كرد و در كنار تبلت‌های

Streak5 و Streak7 دیگر تبلت‌های دل، عرضه خواهد شد.


طلوع پرافتخار كتاب‌های الكترونیك

كتاب‌های دیجیتال بالاخره توانستند كتاب‌های كاغذی آمازون را زمینگیر كنند و این بار نه‌تنها كتاب‌های جلد مقوایی (گران) بلكه كتاب‌های جلد كاغذی ارزان‌تر نیز قربانی این فناوری شده‌اند.

به گزارش CNET، آمازون اعلام كرده است كه فروش كتاب‌های كیندل آن بیشتر از كتاب‌های جلد كاغذی این فروشگاه است، هر چند رقم اعلام شده بسیار نزدیك به‌هم است. از روز نخست ژانویه سال جاری میلادی، به ازای هر 100 كتاب فروخته شده كاغذی، آمازون 115 كتاب كیندل فروخته است و در همین بازه زمانی، فروش كتاب‌های الكترونیك نسبت به كتاب‌های جلد مقوایی 3 برابر بیشتر بوده است. آمازون همچنین اعلام كرده است كه در این آمارگیری، كتاب‌های رایگان كیندل را لحاظ نكرده است.

این نخستین بار است كه چنین اتفاقی برای كتاب‌های الكترونیك می‌افتد. تا پیش از این، كتاب‌های الكترونیك تنها توانسته بودند كتاب‌های جلدمقوایی گران را زمینگیر كنند. كتاب‌های جلد كاغذی با هزینه‌ای بسیار كمتر تمام می‌شوند. آمازون آمار دقیق فروش تفكیكی كتاب‌های خود را اعلام نكرد و تنها به گفتن این جمله كه این شركت تاكنون میلیون‌ها دستگاه كیندل به فروش رسانده است بسنده كرد.

برخی گزارش‌ها حاكی از آن است كه آمازون بیش از 8 میلیون كیندل در سال 2010 به فروش رسانده است و با مقایسه این نرخ با رقم فروش آیفون و آیپد و همچنین كسانی كه گوشی‌ها و دستگاه‌های آندرویدی دارند، می‌توان نتیجه گرفت كه آمازون با چه بازار مستعدی رو به‌روست.

شایان ذكر است كه آمازون بیش از 810 هزار كتاب الكترونیك در فروشگاه كیندل خود دارد كه شامل میلیون‌ها كتاب رایگان، بدون حق مولف و ای بوك‌های آن نمی‌شود.

در كنفرانس جهان كتاب‌های دیجیتال كه اخیرا برگزار شد، جیمز مك گیوی از موسسه تحقیقاتی فارستر اعلام كرد كه تخمین وی در مورد فروش كتاب‌های الكترونیك به رقم یك میلیارد دلار می‌رسد و این فروش در سال 2011 دست كم تا 3/1 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. وی همچنین پیش‌بینی كرد رقم فروش ای بوك‌ها تا سال 2014 به بیش از 50 درصد كل بازار جهانی افزایش خواهد یافت و انتظار می‌رود در سال جاری فروش رسانه‌های چاپی كاهش یابد.

مایك شاتزكین، یكی از برگزاركنندگان این كنفرانس نیز اعلام كرد كه طی 10 تا 12 سال آینده فروشگاه‌های كتاب كاغذی كم‌كم از بین خواهند رفت و صنعت جدیدی جایگزین صنعت كهنه چاپ و نشر خواهد شد.

جایگاه ایران در مدیریت امنیت اطلاعات ارتقاء می‌یابد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: ایران رتبه 44 مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) در جهان را داراست كه با برنامه ریزی های انجام شده به زودی این رتبه ارتقاء خواهد یافت.

به گزارش فارس، علی حكیم جوادی در همایش نظام سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات سازمان‌های بین المللی در حال حاضر ایران در جایگاه 44 رتبه بندی حوزه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، قرار دارد كه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، به زودی جایگاه ایران در این رتبه بندی بیش از پیش رشد خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر از 6900 پروانه ISMS در سطح دنیا صادر شده كه بیش از 3600 پروانه از این تعداد متعلق به كشور ژاپن است.

وی در خصوص ویژگی های این استاندارد خاطرنشان كرد: این استاندارد از منظر پیاده‌سازی بسیار ساده بوده و در شش گام پیاده می‌شود.

حكیم جوادی تصریح كرد: موضوع امنیت اطلاعات، یكی از كلیدی‌ترین دارایی‌های سازمان‌هایی كه به صورت دانش محور اداره می شوند، محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر، مفاهیم حوزه ICT تغییر كرده و به مرز انفجار اطلاعات رسیدیم و بحث كنترل و حفظ حریم خصوصی به یك موضوع با اهمیت برای همكاران تبدیل شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات موضوع ایجاد دولت الكترونیكی یكی از محورهای اصلی دولت دهم دانست و گفت: بر همین اساس یكی از موضوعاتی كه در این حوزه مورد توجه قرار گرفته موضوع امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب كه سازمان فناوری اطلاعات متولی پیاده سازی این سامانه در كشور شده تصریح كرد: در حال حاضر، آموزش ممیزین ارشد در این حوزه آغاز شده و فعالیت‌های دیگر نظیر ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی، فرهنگ‌سازی و نظارت به صورت همزمان در حال پیگیری است.

وی تأكید كرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی هر نوع همكاری با دستگاه‌های مختلف در تمامی زمینه‌ها دارد.


ویندوز 7، آری یا نه؟

هر بار که سیستم عامل جدیدی توسط مایکروسافت معرفی می‌شود، بسیاری از کاربران از خود می‌پرسند آیا از آن استفاده کنم.

در پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه داشت؛ اول آن که استفاده از یک سیستم عامل جدید، چه مزیتی نسبت به سیستم عامل‌های قبلی دارد؟ چه امکاناتی اضافه شده؟ چه معایبی برطرف شده؟ و... .

دوم آن که آیا سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که از آنها استفاده می‌کنیم، به ما اجازه رفتن به سیستم عامل جدید را می‌دهند؟

به عبارت دیگر باید بدانیم رفتن به سیستم عامل جدید برای ما چقدر هزینه دارد. آیا سخت‌افزار سیستمی که از آن استفاده می‌کنیم باید ارتقا یابد یا نه؟! علاوه بر این، تجربه کاربران در استفاده از ویندوز ویستا نشان داد که ممکن است بسیاری از نرم‌افزارها که در ویندوز ایكس‌پی از آن براحتی استفاده می‌شد، در سیستم عامل‌های جدید اجرا نشوند؛ بخصوص نرم‌افزارهای ایرانی.

سوال سوم که ما معمولا با آن سر و کار نداریم(!) پولی است که باید برای خرید سیستم عامل بپردازیم.

به بیان دیگر، براساس نیازهایمان باید چه ورژن یا ویرایشی را از سیستم عامل جدید بخریم.

ورژن‌ها و ویرایش‌های مختلف ویندوز 7

برای کاربران خانگی تفاوت بین ویندوزهای 32 بیتی و 64 بیتی وقتی ملموس می‌شود که منابع سخت‌افزاری سیستم‌شان بیش از آن چیزی است که ویندوزهای 32 بیتی می‌توانند به کار گیرند.

به عنوان مثال ویندوزهای 32 بیتی، بیش از 4 گیگابایت (حدود 5/3 گیگابایت) حافظه اصلی (RAM) را نمی‌توانند به کار گیرند. از همین رو اگر یک نرم‌افزار قدرتمند ویرایش فیلم نسخه 64 بیتی تهیه کرده‌اید و برای این که در استفاده از آن مشکلی نداشته باشید، 8 گیگابایت رم خریداری کردید، چاره‌ای ندارید غیر از این که از ورژن 64 بیتی ویندوز استفاده کنید. برای انتخاب ویرایش (Edition) مناسب ویندوز نیز باید با امکانات هر کدام از آنها آشنا باشیم.

ویندوز 7 در 6 ویرایش مختلف منتشر شده است كه عبارتند از:

Starter

این ویرایش از ویندوز 7، امكاناتWindows Aero، DVD Playback ،Windows Media Center، IIS Web Server و ICS را پشتیبانی نمی‌كند.

شما نمی‌توانید این نسخه از ویندوز را به دامین (شبکه) متصل كنید. علاوه بر این، این ویرایش ویندوز 7، امكانات enterprise مانند EFS، AppLocker، DirecAccess، Bitlocker، Remote Desktop Host و... را دارا نیست.

win

7 starter تنها یك پردازنده فیزیكی (CPU) را پشتیبانی می‌كند.

تفاوت MULTIPROCESSOR و MULTICORE را می‌دانید؟ اگرچه برخی از ویرایش‌های ویندوز 7 تنها یك پردازنده را پشتیبانی می‌كنند، اما این یك پردازنده می‌تواند تعداد نامحدودی هسته (CORE) داشته باشد.

به عنوان مثال، همه ویرایش‌های ویندوز 7 ، پردازنده‌های Quad Core را پشتیبانی می‌كنند.

Home Basic

تمام آنچه برای ویرایش Starter گفته شد، ‌برای این ویرایش نیز صادق است.

ورژن x

86 این ویرایش حداكثر 4 گیگابایت رم را پشتیبانی می‌كند در حالی كه ورژن x64 می‌تواند تا 8 گیگابایت رم را به كار گیرد.

Home Premium

این ویرایش، برخلاف دو ویرایش قبل، ‌امكانات Windows Aero UI، DVD Playback،| Windows Media Center، Internet Connection Sharing و IIS Web Server را پشتیبانی می‌كند.

اما این ویرایش نیز امكان اتصال به دامین را ندارد و امكانات enterprise‌ را پشتیبانی نمی‌كند.

Home Premium در نسخه‌های 32 بیتی تا 4 گیگابایت و در نسخه‌های 64 بیتی تا 16 گیگابایت رم را پشتیبانی می‌كند.

همچنین این ویرایش می‌تواند تا 2 پردازنده فیزیكی را به كار گیرد.

Professional

نسخه professional ویندوز 7 تمامی امكانات Home Premium را داراست و علاوه بر آن امكان اتصال به دامین را دارد. این نسخه، فقط Encryption File System و Remote Desktop Host را از مجموعه امكانات enterprise پشتیبانی می‌كند.

 

 


 

Enterprise Ultimate

این دو نسخه از نظر امكانات مانند هم هستند. تفاوت این دو نسخه در licens آنهاست. ویندوز 7 نسخه Ultimate به صورت خرده‌فروشی و نیز روی محصولات شركت‌های سازنده، ارائه می‌شود و حال آن كه نسخه Enterprise در كمپانی‌ها قابل استفاده است.

این دو نسخه تمامی امكانات نسخه‌های دیگر را دارند و علاوه بر آن تمامی امكانات Enterprise را نیز پشتیبانی می‌كنند.

جدول 1-1 به صورت کلی امکاناتی را نشان می‌دهد که هر کدام از ویرایش‌های ویندوز 7 در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در این جدول مواردی که برای کاربران خانگی از اهمیت بیشتری برخوردار است گنجانده شده، برخی از موارد نظیر «امکان اتصال به دامین» نیز برای کاربرانی است که می‌خواهند ویندوز 7 خود را به یک دامین متصل کنند. مواردی همچون AppLocker، BitLocker Drive Encryption، DirectAccess و... نیز هر کدام نیاز به توضیح مفصل دارند که در شماره های بعد به آنها می‌پردازیم.

محمدسعید نمازی

انتقال داده با سرعت برق و باد
رایانه‌هایی كه از استاندارد پی سی آی اكسپرس (PCI Express) یا PCIe3.0 پشتیبانی می‌كنند تا اواخر سال میلادی جاری در دسترس عموم كاربران قرار خواهند گرفت.

اخیرا گروه علایق خاص پی‌سی آی (PCI-SIG) یا PCI Special Interest Group، مشخصات نهایی

PCIe3.0را منتشر ساخته است كه با ارائه پهنای باند(bandwidth) بیشتر تبادل داده سریع‌تری را بین قطعات داخل سیستم رایانه ممكن می‌سازد. این استاندارد كه قادر به انتقال داده (data) تا سرعت‌های 8 گیگاترنسفر بر ثانیه (GTps) است، یك پیشرفت و بهبود 60 درصد را در مقابل استاندارد كنونی یعنی PCIe2.0 ارائه می‌دهد.

آقای رامین نشاطــــی از اعضای بورد PCI-SIG، ضمن انتشار این مطلب تاكید كرد، محصولاتی كه از این استاندارد انتقال داده پیروی می‌كنند، باید پیش از راهیابی به بازار مصرف، در فرآیندی خاص تحت آزمایشات سختی قرار گیرند تا صلاحیت آنها از هر جهت تایید شود. PCIe می‌تواند فراتر از حیطه اتصال قطعات جانبی داخل رایانه، جهت برقراری اتصال قطعات آنبوردی چون كمك پردازنده‌ها (co- processors) نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این امر می‌تواند انتقال داده را با سریع‌تر رساندن به لوازم ذخیره داده‌ای مانند دیسك‌های سخت (HDD) یا وضعیت جامد (SSD) و همچنین حافظه‌های رم در سیستم‌های با كارایی بالا (high-performance) تا حد زیادی تقویت كند. سیستم

PCIe3.0، باید دارای قابلیت پهنای باندی نزدیك به یك گیگابایت بر ثانیه (GBps) در یك جهت روی پیكربندی انشعابی شامل خط سیر تكی (Single-lane) بوده و مقیاس 32 گیگابایت بر ثانیه را در یك پیكربندی انشعابی 16 خط سیری بپیماید. بنا به گفته آقای نشاطی، تعدادی از بهبودهای انجام شده از طریق شیوه‌ها و اصول مهارتی علامت‌دهی (signalling) میسر شده‌اند. در این تكنیك، گیرنده و انتقال دهنده‌ها در هر انتها با تصفیه كردن اختلالاتی كه از منابعی مانند قطعات جانبی دیگر داخلی می‌آیند، بهتر عمل می‌كنند.

این امر سیگنال را تقویت كرده و انتقال و تبادل داده را سریع‌تر و با كارایی بیشتری در برابر مصرف انرژی (power-efficient) میسر می‌كند. شركت‌هایی كه از PCI-SIG پشتیبانی و پیروی می‌كنند عبارتند از: اینتل، IBM، HP، AMD، Dell، انویدیا و اوراكل.

منبع:

http://www.tgdaily.com


صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است