تبلیغات
بهترین سایت دانلود - کلیک 5 - کامل شد
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

درهای بیماران به‌روی گوگل و مایكروسافت باز شد

دولت آمریكا تصمیم گرفت كه اطلاعات بیماران محلی در سیستم‌های IT‌ در اختیار شركت‌های این حوزه قرار بگیرد و مایكروسافت و گوگل كه هر دو به‌دنبال فروش سیستم‌های ذخیره اطلاعات بیماران هستند، از این فرصت استفاده كنند.

رئیس بخش انفورماتیك وزارت بهداشت آمریكا پنجشنبه گذشته به ComputerWeekly گفت دولت می‌خواهد محیطی ایجاد كند كه چندین سیستم در كنار یكدیگر به‌خوبی كار كنند.

كریستین كانلی همچنین گفت: «این وزارتخانه در نظر دارد آزادی عمل استفاده از نرم‌افزارهای مختلف را به‌ اشخاص بدهد و انتخاب این‌كه از محصولات مایكروسافت،‌ گوگل یا شركت دیگر استفاده كنند را به‌عهده خودشان بگذارد. در این سیستم، نقش دایره انفورماتیك وزارت بهداشت، تنها ارائه پیشنهاد و راهنمایی خواهد بود.»

كانلی همچنین اعلام كرد كه به‌طور دائم با شركت‌هایی چون مایكروسافت در تماس است و برنامه فعالی برای بررسی نرم‌افزار مدیریت سلامت مایكروسافت ندارد. وی همچنین گفت‌: «ما سیستم‌های زیادی را بررسی كرده‌ایم، ولی به‌طور خاص به‌دنبال استفاده از نرم‌افزارهای مایكروسافت یا گوگل نیستیم.» كانلی همچنین بیان كرد كه این تماس مداوم الزامی بوده است چرا كه وزارت بهداشت باید روی توسعه محصولات نظارت داشته باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وی این بیانیه را در حالی اعلام كرد كه پیش‌تر اعلام شده بود اطلاعات سلامت بیماران تحت نظارت دولت به مایكروسافت یا گوگل منتقل می‌شود. گوگل و مایكروسافت هیچ كدام در مورد این موضوع اظهار نظر نكرده‌اند.
امضای دیجیتال نخستین گام تجارت الکترونیکی
رمزنگاری شاخه‌ای از فناوری اطلاعات است و فعالیت‌های ما در فضای مجازی را ایمن‌تر می‌سازد.

امضای دیجیتال

در دنیای ما، قانونی حاکم است که می‏گوید: هیچ نامه‌ای بدون امضا معتبر نیست اما هر امضایی هم قابل اعتماد نیست. در دنیای فناوری اطلاعات نیز این حكم صادق است چنانچه هر شخصی علاوه بر نشانه‌های ظاهری خود كه گویای كلیات فردی اوست، باید دارای یك تاییدكننده اطلاعات نیز باشد كه همان امضا است.

در دنیای سنتی هر شخصی برای تایید یك سری نوشته روی كاغذ آن را با نشانه‌ای مانند امضا، ‌مهر یا اثر انگشت علامت‌گذاری می‌كند كه گویای تایید آن نوشته‌هاست، در غیر این‌ صورت نوشته‌ها مورد تایید نخواهد بود. این حكم در دنیای فناوری اطلاعات یا بهتر بگوییم در زندگی دیجیتال هم صادق است هر چند شكل ظاهری این امضا با نمونه‌های معمولی آن متفاوت است.

از آنجا كه ماشین‌آلات در دنیای الكترونیكی هیچ‌چیز غیر از اعداد و ارقام را نمی‏شناسند، امضا نیز باید به‌شكل عدد و رقم باشد آن هم به‌گونه‌ای كه برای كسی غیر از خود فرد قابل دسترسی نباشد.

از تعریف تا عملكرد

امضای دیجیتال نه دارای شكل ظاهری و نه قابل مشاهده است بلكه یك تكنیك رمزنگاری بر پایه شیوه كلید نامتقارن است كه ارتباطات، ‌اسناد و به‌طور كلی داده‌ها را بنا بر خواسته صاحب امضا به‌صورت رمز درمی‌آورد.

رمزنگاری شیوه‌های متعددی دارد كه هر روز بنا بر پیشرفت علم رمزنگاری و ابزارآلات دانش و فناوری اطلاعات در حال تغییر است. امضای دیجیتال امكان انجام اموری مانند احراز هویت، احراز سندیت و عدم انكار را فراهم می‌آورد. امضای دیجیتال گویای این است كه شخص فرستنده ظاهری، همان فرستنده اصلی است؛ هرچند در دنیای الكترونیكی نیز مانند جهان واقعی امكان تقلب وجود دارد.

فرض كنید ایمیلی از طرف یك فروشنده برای یك تولیدكننده ارسال می‌شود كه گویای درخواست تعداد زیادی از محصولات آن تولیدكننده است. حال بدون امضای قابل اعتماد تولیدكننده، خریدار نمی‌تواند به صحت نامه اطمینان داشته باشد و از طرفی می‌تواند پس از مدتی ارسال نامه را نیز كتمان یا انكار كند.

استفاده از انواع امضاهای دیجیتال بسته به نوع كاركرد متفاوت است اما یكی از بهترین روش‌ها كه دامنه كاركردی وسیعی نیز دارد استفاده از روشی است كه آن راBig Brother نامیده‌اند. این شیوه كه نام آن از نحوه عملكردش اخذ شده به این صورت است كه یك مركز خارجی اقدام به تایید فرد، نرم‌افزار یا سایت كرده و پس از احراز صلاحیت و انجام آزمون‌‌های امنیتی برای متقاضی یك گواهی امضای دیجیتال صادر می‌كند.

دارنده این گواهی با قرار دادن نشانه‌ای از این مدرك به مخاطبان اعلام می‌كند كه از سوی این مركز مورد تایید است. به‌عنوان مثال سایت‌های مبادلات الكترونیكی، مانند فروشگاه‌های مجازی، با داشتن این گواهی اعتبار و صحت مبادلات را برای مشتریان تضمین می‌كنند. این گواهی كه دارای مشخصات كامل گواهی‌كننده، تاریخ صدور و تاریخ انقضای آن است، بر سلامت تبادلات مهر تایید می‌زند؛ هرچند در این میان خریداران نیز باید موارد امنیتی را رعایت كنند؛ مواردی نظیر شناخت از موسسه گواهی‌كننده در صورت نیاز به تماس با آن شركت و كسب اطلاع از صحت گواهی صادر شده.

شیوه كار این امضا چیست؟

تفاوت اصلی امضاهای دیجیتال در روش‌های مورد استفاده آنها برای رمزنگاری است، اما كلیتی كه بر این شیوه‌ها حاكم است، نوع رمزنگاری یعنی همان رمزنگاری مبتنی بر كلید نامتقارن و hash است كه شیوه كار آن به‌صورت كلی به شرح زیر است.

نكته: كلید (key) یك رشته شامل اعداد و حروف است.

در رمزنگاری نامتقارن از كلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می‌شود. كلید عمومی كلیدی است كه همراه اطلاعات برای طرف مقابل فرستاده می‌شود و او می‌تواند این كلید را در اختیار داشته باشد، اما كلید خصوصی به‌هیچ‌وجه نباید به كسی داده شود و به‌نوعی گذرواژه شماست و از آن برای رمزگذاری اطلاعات هنگام ارتباط با یك شخص خاص یا یك حلقه کلید عمومی (public key ring) و رمزگشایی پس از آن استفاده می‌شود.

یک حلقه کلید از کلیدهای عمومی افرادی که برای شما کلید خود را ارسال كرده‌اند یا کلیدهایی که از طریق یک سرویس‌دهنده کلید عمومی دریافت كرده‌اید، تشکیل می‌شود. یک سرویس‌دهنده کلید عمومی شامل کلید افرادی است که امکان ارسال کلید عمومی در اختیار آنان گذاشته شده است.

زمانی که یک کلید مورد تائید قرار می‌گیرد در حقیقت منحصربه‌فرد بودن مجموعه‌ای از اعداد و حروف تاییدشده و این تایید در ضمیمه گواهی قرار داده می‌شود. هنگام انتخاب یک کلید از روی یک حلقه کلید، امکان مشاهده گواهینامه (مجوز) کلید وجود دارد و همان‌طور كه ذكر شد زمان اعتبار این گواهی نیز در آن قید می‌شود. نمونه‌ای از گواهی سرویس ایمیلی گوگل را در شكل می‌توانید ببینید كه شامل نوع استانداردهای رمزگذاری،‌ اثر انگشت و اطلاعات متعدد دیگری است.

الگوریتم‌هایی كه امروزه برای این كار استفاده می‌شود دارای تنوع زیادی است، اما الگوریتم‌های رمزنگار RSA،
EL Gamal و الگوریتم‌های Hashing ،

5MD و SHA از جمله عمومی‌ترین و پركاربردترین آنها هستند.

امنیت الكترونیكی از نوع ایرانی

در كشور ما نیز در راستای تحقق دولت الكترونیكی و نیاز مبرم این بخش به امنیت چه در بخش دولتی و امور اداری مانند اتوماسیون، چه در بخش تجارت الكترونیكی، اقدامات بسیاری از سوی دانشگاه‌ها، ادارات دولتی و خصوصی انجام شده است. امروزه چندین شركت خصوصی گواهی امضای دیجیتال ارائه كرده و خدمات آن را صادر می‌كنند. همچنین بسیاری از بازرگانان كشور می‌توانند از امضای دیجیتال دولتی استتفاده كنند.

لازمه ایجاد امنیت، آموزش كاربران و استفاده صحیح از این خدمات و امكانات است. جالب است بدانید تقریبا تمام ارائه‌دهندگان سرویس‌های ایمیل قابلیت استفاده از امضای دیجیتال را برای همه اعضای خود فراهم آورده‌اند و شما با داشتن یك شناسه معمولی از یاهو یا جیمیل می‌توانید از امضای دیجیتال خود نیز استفاده كنید.

برای استفاده از امضای دیجیتال باید توکن (token) خود را که از مرجع ثبت‌کننده امضا دریافت کرده‌اید، به سیستم متصل کرده و هنگام کار به راهنمایی‌های ارائه شده توسط ارائه‌دهنده امضا توجه کنید. توکن نیز معمولا یک وسیله شبیه فلش دیسک است که به درگاه یواس‌بی متصل می‌شود. البته انواع نرم‌افزاری آن نیز وجود دارد که بیشتر برای امور مبتنی بر وب و ارائه خدمات عمومی به‌کار می‌رود.

سعید نوری آزاد
بررسی مکانیزم‌های مختلف برای بهبود امنیت توزیع لینوکس
به‌سوی امنیت
بررسی‌های گوناگونی در مورد توزیع‌های مختلف لینوکسی انجام شده است و معمولا از این سو و آن‌سو شنیده می‌شود که فلان توزیع از نظر امنیتی بهتر از توزیع دیگر است. از این‌رو بهتر است امنیت سیستم‌عامل لینوکس را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم. شاید نخستین و اصلی‌ترین بحث امنیت در سیستم، بحث تامین امنیت فضای کاربر است.

حملاتی که به سیستم‌های عامل انجام می‌شود، به‌طور كلی حافظه و مشکلات مدیریت آن را هدف می‌گیرند و در واقع، تخریب حافظه یکی از راه‌های معمول برای نفوذ به سیستم‌های کامپیوتری مدرن است. ماجرا از این قرار است که یک سرریزی بافر می‌تواند کار را به حملات پیچیده تخریب حافظه بکشاند و نظام یکپارچه پروسه‌‌ها و حافظه سیستم را به‌هم بزند.

امنیت سیستم‌ها هر چند که در طول سالیان مختلف و از هر نگارش به نگارش بعدی بهبود یافته است، اما تکنیک‌های هجوم به این بخش از سیستم در طول زمان پیچیده‌تر شده و در توزیع‌های مختلف لینوکس برای آزمون امنیت به‌کار می‌رود. بسیاری از کارشناسان معتقدند برخی از مکانیزم‌های امنیت در مقایسه با دیگر روش‌ها، مقاوم‌تر هستند. علاوه بر این، تعدادی از این روش‌ها تاثیر زیادی روی بازدهی سیستم می‌گذارند و حتی می‌توانند هنگام کامپایل نرم‌افزاری خاص،‌ از نظر تطبیق با سیستم مشکل‌ساز شوند.

می‌توان اشاره کرد که این دو فاکتور، یعنی تاثیر در بازدهی سیستم و امکان از دست رفتن کنترل روی نگهداری سیستم، بزرگ‌ترین دغدغه‌هایی است که تمام مکانیزم‌ها و روش‌های مقاومت در برابر حفره‌های امنیتی در توزیع‌های لینوکس با آن مواجهند. در هر نرم‌افزار و توسعه نرم‌افزاری آن می‌توان بدون هیچ تعجبی مشاهده کرد که این مساله حتی می‌تواند بحث‌های شدیدتری بین چندین پروژه به‌وجود بیاورد (همان‌طور که بحث‌های زیادی میان اعضای پروژه Grsecurity و تیم توسعه هسته لینوکس‌ به‌وجود آمد).

با این وجود، در این مقاله تلاش شده است تا بین 5توزیع محبوب لینوکس، دبیان، فدورا، اوبونتو، اوپن‌سوسه و جنتوهاردند مقایسه‌ای از نظر پیاده‌سازی مکانیزم‌های محافظت انجام شود. 4 توزیع نخست بسیار پرکاربرد هستند و جنتو به‌عنوان توزیع میزان برای به‌دست آوردن دیدگاهی از یک توزیع امن انتخاب شده است.

مکانیزم‌های امنیتی که در این مقایسه انجام شده، به‌صورت زیر است:

- نگاشت حافظه غیر‌اجرایی (استفاده از بیت سخت‌افزاری NX)

- کد یا برنامه مستقل از محل (PIC/PIE)

- پیاده‌سازی قابلیت FORTIFY_SOURCE از glibc

- محافظت از نابودی پشته (SSP)

- RELRO یا محکم کردن برنامه‌های ELF با مرتب‌سازی بخش‌هایی از فایل و تبدیل آنها به حالت فقط‌خواندنی.

همچنین ابزارهای زیر برای مقایسه استفاده شد:‌

- checksec.sh – با اصلاح کوچکی که وضعیت FORTIFY_SOURCE را نشان دهد.

- اسکریپت پایتونی که قابلیت‌های checksec.sh را افزایش می‌دهد.

داده‌های آزمایش نیز از طریق کاربری که وارد سیستم X شده و یک دمون sshd و مرورگر فایرفاکس را اجرا کرده، گرد‌آوری شده است. از آنجا که برخی از توزیع‌ها نسبت به دیگران هنگام اجرا تعداد پروسه‌های مختلفی دارند (مثلا اوبونتو 96 و جنتو تنها 34 پروسه دارد)، این اقدام باعث می‌شود که نتایج یکسان دربیاید.

در ویکی‌پدیا آمده است که هسته لینوکس بیت NX را از زمان توزیع 8/6/2 پشتیبانی کرده است. از این‌رو برای سخت‌افزارهای 32 و 64بیتی که این بیت را در مدار خود دارند، فعال است. برای بهره بردن از نگاشت حافظه غیراجرایی در سخت‌افزارهایی که از این قابلیت استفاده نمی‌کنند، لازم است که وصله grsecurity یا بسته Exec Shield را از رد هت دریافت کنید. همچنین باید اشاره شود که بدون محافظت اضافه، مهاجم به‌سادگی می‌تواند بیت NX را دور بزند و دسترسی‌ها را به‌صورت دستی تنظیم کند. از آنجا که این مساله به هسته لینوکس برمی‌گردد در شماره‌های آینده در مورد آن صحبت خواهد شد.

همچنین باید اشاره شود که به‌جز بیت NX، تمام مکانیزم‌های امنیتی که در این مقاله به آن اشاره شده است در بخش فضای کاربری حافظه پیاده‌سازی شده‌اند و در سطح هسته نیستند. همچنین مهم است بدانیم حفره‌ای که در هسته لینوکس وجود دارد، صرف نظر از مکانیزم‌های امنیتی که برای پروسس‌های فضای کاربر فعال شده است، می‌تواند مورد تهاجم قرار بگیرد. از این‌رو می‌توان هسته‌های سیستم عامل امروزی را با پشتیبانی نابودی پشته کامپایل کرد، هرچند بهبود امنیت هسته اغلب به نصب وصله‌های زیادی از جمله وصله grsecurity منجر می‌شود. برخی از توزیع‌ها برای خود وصله‌های خاص امنیتی منتشر می‌کنند.

RELRO

حفاظت ساختمان داده داخلی یک فایل ELF بر عهده RELRO است تا نگذارد اطلاعات آن را مهاجم ببیند یا جریان اجرای آن را کنترل کند. این امنیت را با اصلاح جدول اتصال روندها (PLT) یا جدول عمومی آفست‌ها (GOT) که بخشی از فایل ELF است، تضمین می‌کنند.

وقتی RELRO استفاده می‌شود، کل بخش GOT به حالت فقط‌خواندنی تغییر پیدا می‌کند و از این رو وقتی پروسس اجرا می‌شود نمی‌تواند توسط هیچ مهاجمی قابل تغییر باشد. اگر RELRO به‌صورت جزیی پیاده‌سازی شود، فقط PLT و GOT به‌عنوان فقط‌خواندنی علامت زده می‌شوند. هر دوی این گزینه‌ها البته ساختمان داده ELF را از نو مرتب می‌کنند تا مهاجم نتواند این بخش‌ها را با بخش‌های دیگر ELF روی هم بیندازد.

همچنین لازم به ذکر است که RELRO كاملا نیازمند آن است که تمامی سمبل‌ها هنگام اجرای برنامه شناسایی شود تا بتوان کل GOT را به‌صورت فقط خواندنی در آورد. از این رو برنامه‌های بزرگ‌تر با کندی بیشتری هنگام بازشدن روبه‌رو می‌شوند و تعداد زیادی از سمبل‌ها از کتابخانه‌های اشتراک‌یافته باید بارگذاری شوند.

همان‌طور که در شکل نیز اشاره شده است، دبیان و فدورا هنوز به‌طور کامل این مکانیزم را پیاده نکرده‌اند و برای درصد اندکی از باینری‌های خود، به‌صورت جزیی آن را فعال کرده‌اند. در مثال ما فدورا و دبیان برای هیچ کدام از برنامه‌هایی که به‌صورت پیش‌فرض اجرا می‌شوند، آن را فعال نکرده بودند. از سوی دیگر، اوبونتو و اوپن‌سوسه RELRO را به‌صورت جزیی برای تمام پروسس‌ها فعال و RELRO کامل را برای بخشی از آنها فعال کرده‌اند. جنتو RELRO را به‌طور کامل برای تمام برنامه‌ها به‌جز یکی فعال کرده است که آن هم به‌صورت جزیی RELRO دارد.

از سوی دیگر تنها باینری‌ای که در اوپن‌سوسه قابلیت RELRO کامل را داشت، pulseaudio بود.

محافظ خرابی پشته

محافظ خرابی پشته سوء استفاده از سرریزی بافر را با پیاده‌سازی بررسی‌های امنیتی بیشتر در پروسس پشته دشوارتر می‌کند. افزونه SSP در کامپایلر GCC از زمان نگارش 1/4 به این برنامه اضافه شد.

همان‌طور که در نمودار بالا می‌توان مشاهده کرد، فدورا، اوپن‌سوسه و اوبونتو نتیجه‌ای به‌نسبت مساوی دارند و تقریبا 80 درصد از این توزیع‌ها، این قابلیت را برای پروسس‌های خود فعال کرده‌اند. تفاوت‌های قابل مشاهده در دبیان و جنتو وجود دارد و 10درصد از پروسس‌ها این مکانیزم را فعال کرده‌اند. در مورد جنتو باید گفت که این مساله یک مشکل داخلی بود که اول باید آن را برطرف می‌کردند و بعد این قابلیت را به‌صورت کلی در سیستم پیاده می‌کردند. گفتنی است که در نگارش بعدی جنتو و کامپایلر gcc، این قابلیت آزموده و فعال شده است و احتمالا در به‌روز‌رسانی بعدی gcc‌ به سیستم اضافه شود.

محافظ خرابی پشته سوء استفاده از سرریزی بافر را با پیاده‌سازی بررسی‌های امنیتی بیشتر در پروسس پشته دشوارتر می‌کند. افزونه SSP در کامپایلر GCC از زمان نگارش 1/4 به این برنامه اضافه شد.

همان‌طور که در نمودار بالا می‌توان مشاهده کرد، فدورا، اوپن‌سوسه و اوبونتو نتیجه‌ای به‌نسبت مساوی دارند و تقریبا 80 درصد از این توزیع‌ها، این قابلیت را برای پروسس‌های خود فعال کرده‌اند. تفاوت‌های قابل مشاهده در دبیان و جنتو وجود دارد و 10درصد از پروسس‌ها این مکانیزم را فعال کرده‌اند. در مورد جنتو باید گفت که این مساله یک مشکل داخلی بود که اول باید آن را برطرف می‌کردند و بعد این قابلیت را به‌صورت کلی در سیستم پیاده می‌کردند. گفتنی است که در نگارش بعدی جنتو و کامپایلر gcc، این قابلیت آزموده و فعال شده است و احتمالا در به‌روز‌رسانی بعدی gcc‌ به سیستم اضافه شود.

محمدرضا قربانی
منبع:

mwrinfosecurity
پیامک‌بازهای حرفه‌ای بخوانند
موبایل، پیامک و دیگر هیچ
پیامک‌ها، بخش جدایی‌ناپذیر گوشی‌های موبایل از گذشته تا به امروز بوده‌اند و با وجود این‌كه سیستم‌هایی همانند MMS و... که به‌مراتب كارآمدتر از پیامک‌ها هستند، راه‌اندازی شده‌اند اما از محبوبیت این سیستم کاسته نشده و همچنان محبوب و کارآمد باقی مانده است.

همچنین در جامعه امروز ما این سیستم به ابزاری مناسب برای تبلیغات موسسات و شرکت‌های خصوصی و دولتی تبدیل شده است که سالانه میلیاردها مخاطب خود را در سراسر دنیا مورد هدف قرار می‌دهند. بد نیست این را هم بگوییم که محبوبیت‌ این سیستم به جایی رسیده که شرکت‌های مختلف مخابراتی تصمیم گرفته‌اند سیمکارت‌هایی صرفا مخصوص ارسال پیامک به بازار عرضه کنند تا افرادی که مشتری پروپا قرص این سیستم هستند تنها از این قابلیت استفاده کنند.

از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان، قبض موبایل ما نیز همیشه مبلغ پیامک‌هایش بیشتر از مبلغ مکالمات‌ آن می‌آید چون همیشه ارسال یک پیامک و میزان کار راه‌اندازی آنها به‌مراتب ارزان‌تر از یک مکالمه تمام می‌شود. همه این مزایا و ویژگی‌ها دست به‌دست هم داده تا برای سیستم‌عامل‌ها و گوشی‌های مختلف برنامه‌های متعددی طراحی و نوشته شود که قادرند قابلیت‌های این سیستم را افزایش دهند؛ از فرستادن پیامک‌ها در مقاطع زمانی از پیش‌تعریف شده بگیرید تا استفاده‌های تفریحی و به اصطلاح سر کار گذاشتن دوستان و آشنایان.

نرم‌افزاری که امروز قصد معرفی آن را داریم، می‌تواند سیستم پیش‌فرض بخش پیامک‌های گوشی ویندوزموبایل شما را تعییر دهد تا آن را از یکنواختی حالت اولیه و پیش‌فرض سیستم دربیاورد. این نرم‌افزار مخصوص سیستم‌عامل‌های ویندوز موبایل و نگارش‌های مختلف آن تهیه شده است. شما نیز اگر از این نوع گوشی‌ها استفاده می‌کنید با ما همراه باشید تا به معرفی بخش‌های آن بپردازیم.

نرم‌افزار SMS-Chat نگارش 1.25

برنامه را نصب و اجرا کنید. محیطی همانند یک چت‌روم برای شما باز خواهد شد که شامل اسامی و شماره‌هایی است که به شما پیامک ارسال کرده‌اند. هر کدام از این اسامی و شماره‌ها دارای زیرمجموعه‌ای هستند که محتوای پیامک‌های رسیده و ارسال شده شما را به‌صورت یک آرشیو و بایگانی برای شما به نمایش در‌آورده و به‌ترتیب زمان مرتب‌ شده‌اند. کافی است روی یکی از آنها کلیک کرده تا به زیرمجموعه آن دسترسی پیدا کنید.

هر کدام از پیامک‌های ارسالی یا دریافتی به‌صورت رنگ‌های مجزا و در سمت راست و چپ طبقه‌بندی شده‌ و از هم متمایز گشته‌اند. کافی است روی هر کدام از آنها کلیک کنید تا گزینه‌های مربوط به یک پیغام را برای شما نمایش دهد. این گزینه‌ها شامل پاک کردن پیغام، فوروارد کردن و ارسال دوباره می‌شود. حال اگر بخواهید به آن شخص یا شماره پیغام بفرستید فقط کافی است متن آن را در کادر پایین فهرست تایپ کرده و روی شکلک کنار آن که شبیه به پاکت‌نامه است کلیک کنید تا پیغام شما سریع فرستاده شود.

اگر به صفحه اصلی برنامه برگردید و از منوی بالا روی دکمه مشخصات یا option (سمت راست) کلیک کنید، گزینه‌ها و تنظیماتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در منوی بالایی که کاراکترهایی مثل (؟ ! - x) وجود دارد می‌توانید به مشخصات برنامه، ریز توضیحات منوها، کوچک کردن برنامه و بستن آن دسترسی پیدا كنید. همچنین در قسمت Templates می‌توانید گزینه‌های نوشتاری از پیش‌تعیین‌شده‌ای را ببینید که در مواقع ضروری و با کلیک روی آنها، خیلی سریع در محیط ارسال پیغام شما نمایان خواهند شد و دیگر نیاز به تایپ دوباره آنها نخواهید داشت. به‌طور مثال جملاتی همچون «اکنون مشغول انجام کاری هستم، با شما تماس خواهم گرفت» یا «در حال حاضر قادر به پاسخگویی نیستم» را می‌توانید به این قسمت اضافه کنید تا در مواقع ضروری به‌جای تایپ، بتوانید آنها را بدون دردسر و با یک کلیک ارسال کنید که هم به کار شما لطمه نخورد و هم شخص مورد نظر متوجه بشود.

در بخش Option گزینه‌های دیگری نیز مانند Backup، Language و Skin وجود دارد. همان‌طور که از نامشان پیداست، شما می‌توانید از پیامک‌ها به‌صورت یک فایل HTML نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید آن را در مواقع ضروری از طریق گوشی یا کامپیوتر مشاهده‌کرده یا اقدام به تعویض زبان برنامه یا پوسته‌های آن کنید. این برنامه شامل 4 پوسته دیگر است که می‌توانید بر حسب دلخواه و سلیقه یکی را انتخاب کنید.

ملاحظه فرمودید که این برنامه با برنامه پیغام‌های خود گوشی اندکی تفاوت داشت اما اگر آن را نصب کنید، خواهید دید که کار شما را سریع‌تر از آن قسمت راه می‌اندازد در ضمن محیط جدید آن هم برای شما جذاب‌تر خواهد بود، به‌طوری که دیگر سراغ برنامه ارسال پیامک گوشی نخواهید رفت.

آخرین نسخه از این برنامه را از طریق آدرس اینترنتی زیر دریافت کنید.

http://clicklinks.ir/29906a
5برابر سریع‌تر از ویندوز
اگر با ابزار مدیریت دانلود ویندوز، به دانلود فایل‌های مورد نظر از اینترنت پرداخته باشید، بی‌شك با مشکلات این نرم‌افزار آشنایی دارید. یکی از مهم‌ترین مشکلات این برنامه علاوه بر سرعت پایین آن در دانلود فایل‌ها، عدم توانایی به دانلود فایل از ادامه مراحل، پس از قطعی ارتباط اینترنت است. به این ترتیب وقتی با این ابزار در حال دانلود یک فایل 100مگابایتی باشید و بیش از 99 مگابایت از فایل نیز دانلود شده باشد در صورتی‌که ارتباط شما با اینترنت قطع شود، باید دوباره کل 100مگابایت را دانلود کنید.

نرم‌افزار كوچك DownloadStudio یکی از نرم‌افزارهایی است که برای رفع این مشکل طراحی شده است. به کمک این نرم‌افزار قدرتمند می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را با قابلیت دانلود از ادامه فایل پس از قطعی ارتباط از سایت‌های مورد نظرتان دانلود کنید. همچنین این برنامه امکانات منحصر‌به‌فردی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که برخی از ‌آنها عبارتند از: دانلود فایل‌ها، انیمیشن‌های فلش، ویدئوها و موزیک‌های آنلاین، صفحات وب، سایت‌های اینترنتی و سرورهای ftp.

چنانچه علاقه دارید کل محتوای یک سایت را دانلود کرده و به‌صورت آفلاین به مرور صفحات آن بپردازید یا قصد دارید برنامه‌‌های زنده‌ رادیویی یا تلویزیونی که از شبکه‌های اینترنتی در حال پخش است را ضبط کنید، پیشنهاد می‌کنیم این نرم‌افزار قدرتمند را امتحان کنید.

پشتیبانی از 12 ابزار مختلف برای دانلود انواع فایل در فورمت‌های مختلف و سازگاری کامل با انواع مرورگرهای اینترنتی همچون اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، اپرا، موزیلا، نت‌اسکیپ، گوگل کروم و... از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار است. نرم‌افزار فوق با حجمی معادل 29مگابایت از سایت زیر قابل دانلود است:

http://clicklinks.ir/29905b
حذف اطلاعات شخصی و محرمانه برای همیشه
غیر‌قابل بازگشت!
اگر خیلی اتفاقی یا بر اثر آلودگی رایانه به ویروس‌ها، اطلاعات خود را از دست بدهید با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف بازیابی اطلاعات می‌توانید اطلاعات از دست‌رفته را بازیابی کنید. همچنین فرض کنید هارد‌دیسک رایانه شما خراب شده و اطلاعات مهمی را روی آن ذخیره کرده‌اید، در چنین مواقعی تنها راه‌حل برای نجات اطلاعات موجود در هارد‌دیسک، بازیابی ‌آنها و انتقال آن روی یک هارد‌دیسک جدید است.

در این موارد بازیابی اطلاعات امری بسیار سودمند و حتی در برخی موارد نیز انجام موفقیت‌آمیز آن حیاتی است! اما تا به‌حال به عکس این موضوع فکر کرده‌اید؟ فرض کنید تصاویر خصوصی، اطلاعات شخصی و محرمانه یا اسنادی در رایانه خود دارید که قصد ندارید ‌آنها را در اختیار دیگران قرار دهید. برای مثال فرض کنید می‌خواهید رایانه قدیمی خود را به‌فروش برسانید و یک رایانه جدید تهیه کنید. پیش از فروش رایانه خود چه‌کاری انجام می‌دهید؟

بی‌شك اولین کاری که انجام می‌دهید، تهیه یک کپی از اطلاعات موجود در رایانه و حذف این اطلاعات از هارد‌دیسک است. اما به این مورد فکر کرده‌اید که اطلاعات حذف شده از روی هارد‌دیسک شما قابل بازیابی است؟ همان‌طور که در آغاز مقاله گفتیم این اطلاعات توسط نرم‌افزارهای مختلفی قابل بازیابی خواهند بود و چنانچه بخواهید برای همیشه اطلاعات مورد نظرتان را از روی هارد‌دیسک پاك کنید، باید روش دیگری بیابید.

اطلاعات را خرد کنید

همان‌طور که برای نابودی اسناد کاغذی از دستگاه‌های کاغذ خردکن استفاده می‌شود برای نابود کردن اطلاعات ذخیره شده در رایانه نیز نرم‌افزارهایی وجود دارند که همچون این دستگاه‌ها اطلاعات شما را خرد کرده و بازیابی ‌آنها را غیرممکن می‌سازند.

نرم‌افزار BCWipe نمونه‌ای قدرتمند از این نرم‌افزارها است.

یک‌بار برای همیشه

نرم‌افزار BCWipe شما را قادر می‌سازد تا به‌راحتی اطلاعات مورد نظر خود را برای همیشه از روی رایانه حذف کنید به‌طوری‌که این اطلاعات توسط هیچ روش نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری قابل بازیابی نخواهند بود!

BCWipe با ویندوز شما ترکیب می‌شود و به‌راحتی از بخش‌های مختلفی همچون منوی فایل در پنجره‌های اکسپلورر، منوی کلیک راست ماوس، خط فرمان داس و BCWipe Task Manager قابل فعال‌سازی و استفاده است.

این نرم‌افزار تحت استانداردهای وزارت دفاع، وزارت انرژی و سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا عمل می‌کند و مجموعه‌ای از دیگر استانداردهای پاک‌سازی اطلاعات را نیز شامل می‌شود.

امکانات BCWipe

با استفاده از این نرم‌افزار قابلیت‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد که برخی از ‌آنها به‌اختصار عبارتند از:

Delete with wiping (حذف با پاکسازی): همان‌طور که از عنوان این گزینه مشخص است به‌کمک آن می‌توانید فایل‌ها، پوشه‌ها و مجموعه‌ای از فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظر خود را حذف و ‌آنها را برای همیشه از روی هارد‌دیسک رایانه خود پاکسازی کنید.

Wipe free disk space (پاکسازی فضای خالی هارد‌دیسک): به‌کمک این گزینه می‌توانید ردپای به‌جا‌مانده از حذف اطلاعات در گذشته را از روی هارد‌دیسک رایانه از بین ببرید. به‌این ترتیب نه‌تنها اطلاعاتی که پیشتر از روی هارد‌دیسک رایانه حذف کرده‌اید، غیرقابل بازگشت خواهند شد بلکه فضای خالی هارد‌دیسک رایانه نیز افزایش می‌یابد چرا که ردپای به‌جا مانده از حذف اطلاعات توسط ویندوز، مقداری از فضای هارد‌دیسک را اشغال می‌کند.

Wipe Swap File (پاکسازی فایل مبادله): فایل مبادله، یک فایل سیستمی ویندوز است که برای پشتیبانی از حافظه مجازی استفاده می‌شود. اگر شما در حال کار روی یک فایل یا یک سند متنی باشید (حتی اگر این فایل رمزنگاری شده باشد)، تمام یا بخشی از اطلاعات این فایل توسط ویندوز به‌صورت یک فایل رمزگشایی‌شده در یک فایل مبادله در هارد‌دیسک رایانه کپی می‌شود. در این حالت کلیدهای رمزنگاری، رمزهای عبور و دیگر اطلاعات محرمانه نیز می‌توانند به‌صورت یک فایل مبادله روی هارد‌دیسک کپی شوند و این فایل‌های مبادله با ابزارهای مخصوصی قابل بازیابی خواهند بود و هکرها و دیگر افراد خراب‌کار می‌توانند به‌کمک این فایل‌ها به اطلاعات مهم و محرمانه شما دسترسی پیدا کنند.

به‌همین منظور نیز قابلیت Wipe Swap File در این نرم‌افزار طراحی شده است. به‌کمک این قابلیت فایل‌های مبادله‌ای که از ‌آنها استفاده نمی‌شود از هارد‌دیسک رایانه حذف می‌شوند تا امنیت رایانه شما بیش از پیش تضمین شود.

Wipe File Slacks (پاکسازی فایل‌های آزاد): شاید به‌کار بردن واژه آزاد برای file slack چندان مناسب نباشد اما در حقیقت فایل‌ رها شده یا آزاد، فضای هارد‌دیسک میان انتهای یک فایل تا انتهای آخرین خوشه (cluster) استفاده شده توسط آن فایل است. نرم‌افزار فوق امکان فعال/غیرفعال‌سازی پاکسازی این نوع فایل‌ها را پیش از اجرای برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد.

Wipe Empty Directory Entries (پاک‌سازی فولدرهای خالی): فایل سیستم ویندوز، نام و مشخصات فایل‌های موجود در هارد‌دیسک را در محل خاصی از هارد‌دیسک به‌نام directory entries یا MFT ذخیره می‌کند. (در فایل سیستم‌های FAT این محل directory entries نام دارد و در فایل سیستم NTFS به آن MFT می‌گویند). هرگاه فایلی از هارد‌دیسک رایانه حذف شود این محل توسط فایل سیستم ویندوز مورد ویرایش قرار می‌گیرد و اطلاعات حذف شده از دید شما و ویندوز پنهان می‌شود، در صورتی که بخش‌هایی از این اطلاعات در محل فوق باقی می‌ماند و نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات می‌توانند به‌کمک ‌آنها اطلاعات حذف شده را بازیابی کنند. اما نرم‌افزار BCWipe با خرد کردن اطلاعات ذخیره‌شده در directory entries و MFT، بازیابی فایل‌های حذف‌شده را نیز غیرممکن می‌سازد.

Swap File Encryption (رمزنگاری فایل مبادله): ابزار BCWipe CyrptoSwap به شما این امکان را می‌دهد تا فایل مبادله را با استفاده از الگوریتم‌های گوناگون، رمزنگاری کنید تا امنیت این فایل بیش از پیش افزایش یابد.

Transparent Wiping (پاکسازی نامحسوس): این قابلیت که به‌تازگی در نرم‌افزار BCWipe طراحی شده است به شما این امکان را می‌دهد تا مراحل پاکسازی را به‌طور خودکار به‌انجام برسانید. به‌کمک این قابلیت، نرم‌افزار BCWipe در بخش‌های مختلفی به‌طور خودکار شروع به‌کار کرده و عملیات حذف یا پاک‌سازی توسط این برنامه صورت می‌گیرد که برخی از این بخش‌ها عبارتند از:

- حذف فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظر با دستورات پیش‌فرض ویندوز

- فایل‌های موقت ایجاد شده توسط ویندوز و سایر نرم‌افزارها

- اطلاعات ذخیره‌شده در Windows Restore Point (وقتی که یک Restore Point حذف می‌شود.)

- اطلاعات ذخیره‌شده در سطل زباله ویندوز (وقتی که گزینه Empty Recycle Bin انتخاب می‌شود.)

- فایل‌ها و پوشه‌های به‌خصوص و دارای فورمتی خاص که قبلا در نرم‌افزار، لیست ‌آنها مشخص شده است.

پشتیبانی از مرورگرهای مختلف اینترنتی همچون اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، اپرا و پاک‌سازی کامل رمز‌های ذخیره شده، تاریخچه جستجو، آخرین تب‌های فعال، کوکی‌ها و... نیز از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار است.

ویرایش ویندوزی این نرم‌افزار از نسخه‌های 32 و 64بیتی ویندوزهای 2000، سرور 2003، سرور 2008، اکس‌پی، ویستا و ویندوز 7 پشتیبانی می‌کند و ویرایش یونیکس این نرم‌افزار نیز در سیستم‌عامل‌های زیر قابل استفاده است:

Linux, SunOS, Solaris, IRIX, Digital Unix, FreeBSD, AIX, HP-UX, Mac OSX

برای دریافت آخرین نسخه از این نرم‌افزار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://clicklinks.ir/29905a
وب‌سایتی برای مدرسان
شاید این وب‌سایت، بهترین کتاب تدریس روی وب باشد. طراحی فوق‌العاده و قابلیت‌های بسیار این وب‌سایت گزینه دیگری برای شما باقی نخواهد گذاشت.

به‌علاوه این‌که این وب‌سایت کاملا آزاد است. در این وب‌سایت مدرسان می‌توانند مباحث مختلف درسی خود را به‌صورت جزوه آماده کرده و به‌صورت بخش به بخش در اختیار دانش‌آموزان خود قرار دهند. برای استفاده از این وب‌سایت به مسیر زیر بروید:

http://www.learnboost.com/

اسلاید‌سازی آنلاین

کار کردن با پاورپوینت بسیار ساده است، اما همین سند را اگر بخواهید به دنیای وب منتقل کنید، آن موقع هزار و یک‌دردسر دارید و نمی‌توانید در بستر وب به کاربر نشانش بدهید. اما با کمک سرویسی که وب‌سایت photopeach در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید تصاویر خود را به این وب‌سایت بدهید و از آن طرف یک اسلایدشو تر و تمیز با موسیقی دلخواهتان دریافت کنید تا در وب‌سایت خود قرار دهید. برای استفاده از این سرویس رایگان به نشانی زیر بروید:‌

http://www.photopeach.com
آیفون به‌روز شد

همان‌طور كه پیشتر وعده داده شده بود اپل نگارش بعدی سیستم‌عامل آیفون خود را منتشر كرد كه در واقع یك نسخه رفع اشكال است. این به‌روزرسانی نخستین به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS، پس از معرفی آن در اوایل تابستان سال جاری بوده است.

در نگارش 1/4 آیفون، چند قابلیت از جمله عكس‌برداری HDR و همچنین ارسال ویدئوی HD و مركز بازی اپل به سیستم‌عامل اضافه شده‌اند.به‌گزارش بتانیوز باگ‌های زیادی نیز از این سیستم‌عامل رفع شده‌اند و مشكل سنسور تشخیص فاصله و همچنین مشكلات امنیتی با FaceTime، تصاویر gif و tiff و حداقل 20 باگ دیگر در مرورگر سافاری این سیستم‌عامل رفع شده است. چهارمین نسل آیپاد تاچ به‌صورت پیش‌فرض سیستم‌عامل iOS 1/4 را اجرا می‌كند از این رو نیازی به ارتقا ندارد.آیفون‌های

GS3 ،G3 و همچنین نسل دوم آیپادهای تاچ می‌توانند به نگارش جدید منتقل شوند. البته برخی از این قابلیت‌ها تنها برای آیفون4 فعال است. به‌عنوان مثال، استیو جابز در همایش مرتبط با عرضه همین نگارش سیستم‌عامل اپل اعلام كرد كه قابلیت تصویربرداری HDR و همچنین ارسال ویدئوی HD تنها برای كاربران آیفون4 فعال است و دیگر دارندگان این گوشی‌ها باید از نرم‌افزارهای جانبی برای به‌دست آوردن چنین قابلیت‌هایی استفاده كنند.

همچنین آیفون

G3 كه با ارتقا به نگارش 4 دچار مشكل می‌شد، بالاخره می‌تواند به نگارش جدید برود و مشكل كم‌ آوردن سرعت نداشته باشد. مركز بازی و قابلیت دیدن سریال‌های تلویزیونی و اتصال به آیتونز و پینگ از دیگر ویژگی‌های این نگارش سیستم‌عامل آیفون است. برای ارتقا به ‌آخرین نسخه كافی است از طریق آیتیونز، گزینه ‍Check For Updates انتخاب شود.لطفا با بلاگ وارد شوید!

در جهان مجازی کنونی، بسیاری از افراد بلاگ دارند و بسیاری نیز می‌خواهند بلاگی برای کارهای شخصی، شغلی و غیره داشته باشند. ولی واقعا چرا باید بلاگ درست کرد؟

نیازی نیست HTML یاد بگیرید

یکی از بزرگ‌ترین موانعی که بیشتر سازندگان تازه‌کار وب‌سایت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، آگاهی نداشتن از روش ساخت یک صفحه وب است. بلاگ‌ها این مشکل را رفع کردند. تنها کار لازم این است که درون یک باکس چیزهایی را که می‌خواهید تایپ می‌کنید و نرم‌افزار بلاگ به‌طور خودکار آن را به یک صفحه وب تبدیل و در دنیای وب منتشر می‌کند تا همه آن را ببینند.

مجبور می‌شوید مطالب خود را به‌روز نگه دارید

اصولا بلاگ‌ها دفترچه‌های یادداشت شما هستند! فرقی نمی‌کند که هر ماه در دفترچه خود چیزی بنویسید یا هر دو ماه، ولی باید بالاخره چیزی در آن نوشته شود. به همین ترتیب این جریان برای بلاگ‌ها وجود دارد. بلاگ داشتن، خود به‌تنهایی شما را مجبور می‌کند هر چند مدت آن را به‌روز کنید. تازه کردن هر از گاه مطالب بلاگ برای خوانندگان و مشتریان مفید است. همچنین برای موتورهای جستجویی که می‌خواهند با پیدا کردن منابع ارزشمند برای کاربرانشان، آنها را حفظ کنند.

بلاگ‌ها خودبه‌خود برای موتورهای جستجو بهینه شده هستند

موتورهای جستجو مطالب جدید را دوست دارند ولی این مساله تنها دلیلی نیست که بلاگ‌ها را به ابزاری قدرتمند برای به‌دست آوردن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو تبدیل کرده است. در واقع بیشتر بلاگ‌ها با بالاترین درجه‌های بهینگی موتور جستجو ساخته شده‌اند. تمام بخش‌های بلاگ شما به یکدیگر متصل شده‌اند، شاخه‌ها می‌توانند در قالب محتوای موجود در سرور قرار بگیرند. حرکت در بلاگ کاملا بصری است. مطالب بایگانی را می‌توان سفارشی کرد و همچنین صدها صفحه از محتوا ساخت که به‌عنوان طعمه‌ای برای عنکبوت موتورهای جستجو عمل کند.

ساختاری با لینک‌گذاری داخلی خواهید داشت

بیشتر بلاگ‌ها این‌گونه طراحی شده‌اند که شبکه‌ای پیوسته از لینک‌هایی به دیگر بخش‌های بلاگ شما به‌وجود بیاورند. بدون وجود همچنین قابلیتی در بلاگ‌ها، یک بازدیدکننده به‌راحتی می‌تواند در بلاگ شما گم شود!

تقویم‌ها به‌وسیله تاریخ‌های مشخصی به پست‌ها متصل شده‌اند، «پست‌های اخیر» به‌صورت لیستی درخواهند آمد که به تازه‌ترین مطالب شما اشاره می‌کنند، بایگانی به تمام پست‌های قدیمی‌تر متصل می‌شود، باکس‌های مربوط به جستجو به مرورگرها اجازه می‌دهند به‌دنبال مطالب خاصی در بلاگ بگردند و اینها همگی و بدون صرف ساعت‌ها وقت برای ساخت یک ساختار لینک یا نقشه سایت، به‌طور خودکار اتفاق می‌افتد.

می‌توانید صفحه‌های چندگانه با محتوای قوی بسازید

تمام پست‌هایی که در بلاگ قرار می‌دهید محتوا هستند و با تنظیمات هوشمندانه‌ای که در اولویت‌های بایگانی قرار می‌دهید، می‌توان هر پست را به بسیاری از فرم‌های مختلف مطالب در صفحه مربوط خودش تبدیل کرد. بلاگ‌ها در مدت بسیار کوتاهی منظم می‌شوند و می‌توان کار را با داشتن یک وب‌سایت با بیش از 100 صفحه به‌پایان رسانید که هر صفحه پر از مطالب مربوط به‌هم، کلمات کلیدی بهینه و محتویات تم‌شده خواهند بود.

می‌توانید بلاگتان را بطور گسترده‌ای برای کلمات کلیدی بهینه کنید

تمام قسمت‌های قالب بلاگ شما می‌تواند سفارشی شود. یک راه قدرتمند برای انجام این کار، وارد کردن واژگان کلیدی مرتبط است. این کار فقط کافی است یک بار انجام شود تا فواید آن در تمام طول حیات بلاگ‌تان دیده شود. می‌توانید کلمات کلیدی را در عنوان بلاگ، توضیحات، سرنوشته‌های پست بلاگ، لینک‌های برگشتی، دعوت‌های کامنت، عناوین آرشیو و نام‌های برچسب‌ها قرار دهید.

یک اجتماع آنلاین می‌سازید

اگر بلاگ شما روی تم خاصی قرار دارد می‌توانید بازدیدکنندگان خاصی را جمع و بلاگ را به یک اجتماع آنلاین تبدیل کنید. حتی می‌توانید فراتر بروید و آن را به یک فروم یا سایت عضویت متصل کنید. توضیحات، پیشنهادها، ایده‌ها و بازخوردهای بیشتری از آن سایت‌های بگیرید و یا خوانندگان را به مشارکت دعوت کنید. به‌زودی بلاگ شما بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. حتی اگر چیز زیاد دیگری در آن ننویسید!

بحث‌هایی با خوانندگان ایجاد می‌کنید

نخستین گام برای ایجاد یک بحث با خواننده را باید خود شما بردارید. می‌توانید این کار را با پست بلاگ، طرح یک پرسش یا دعوت به کامنت گذاشتن یا تعاملات انجام دهید. بلاگ شما به‌زودی توسط کسانی که به موضوع یا تم شما علاقه داشتند خوانده خواهد شد و البته این بحث‌ها برای شما، مالک بلاگ، هزینه‌ای نخواهد داشت.

مطالب را منتقل کنید

جمع کردن خواننده برای مطالب خوب است ولی فرستادن مطالبتان به‌جایی که خوانندگان بیشتری بتوانند ببینند، عالی است! اتحادیه‌سازی (توسط فیدهای RSS) در بیشتر بسترهای بلاگ‌سازی قرار داده شده است که راهی بسیار ساده و سریع برای جمع کردن گستره وسیعی از خوانندگان پست‌های بلاگتان، جلوی شما قرار می‌دهد.

چیزی می‌سازید که موتورهای جستجو  آن را دوست خواهند داشت

موتورهای جستجو برای این به‌وجود آمده‌اند که به مراجعه‌کنندگانشان بهترین منابع درباره یک موضوع یا واژه کلیدی را پیشنهاد کنند و بلاگ شما این دعای موتور جستجو را اجابت خواهد کرد! به‌وسیله اتصال به یک تم و ارایه مطالب در قالب یک الگوی سازماندهی‌شده، ساخت‌یافته و مستقیم، بلاگ شما کاملا حرفه‌ای در موتورهای جستجو یافت می‌شود. کاری که وب‌سایت‌ها آرزوی آن را دارند.


منبع:

blogherald.com
آندروید گسترش می‌یابد

نرم‌افزار آندروید گوگل تا چند وقت دیگر تبدیل به بزرگترین سیستم‌عامل تلفن‌های همراه خواهد شد و احتمالا از رقیبانی چون مایكروسافت، Research In Motion‌ و اپل جلو خواهد زد.

بر اساس گزارشی كه گارتنر پیش‌تر منتشر كرده بود، آندروید تا سال 2014 نزدیك به 30 درصد از سهم بازار را از آن خود می‌كرد و كاملا می‌توانست با سیستم‌عامل سیمبیان نوكیا رقابت كند كه سال‌ها در صدر محبوب‌ترین سیستم‌های‌عامل قرار گرفته است.

بر پایه همین گزارش، سیمبیان نیز تا سال 2014 حدود 2/30 درصد از سهم را در اختیار خواهد داشت كه در مقایسه با آندروید كه 6/29 درصد است،‌ فاصله بسیار اندكی است.

گارتنر اعلام كرد كه انتظار می‌رود دستگاه‌های ارزان‌تر آندرویدی از نیمه دوم سال 2010 به‌ بازار عرضه شوند و رشد آندروید را تضمین كنند.

با توجه به رشد روزافزون استفاده مردم از گوشی‌های موبایل برای دسترسی به‌ اینترنت، گوش‌دادن به موسیقی دیجیتال و بازی‌های كامپیوتری، بازار نرم‌افزارهای موبایل برای شركت‌های فناوری به میدان نبرد تبدیل شده است.

اپل این بازار را با گوشی آیفون در سال 2007 راه‌اندازی كرد، گوگل نیز رفتن به سمت موبایل را یكی از كلیدی‌ترین فعالیت‌های خود می‌داند و در نظر دارد سیستم تبلیغات خود را كه در حال حاضر 24میلیارد دلار می‌ارزد به گوشی‌های همراه نیز منتقل كند.

نرم‌افزارهای آندروید نیز كه برای تولیدكنندگان رایگان است رشد بسیار خوبی در طول دو سال گذشته داشتند. بیش از 200هزار دستگاه آندرویدی تولید شده است و شركت‌هایی چون موتورولا، اچ‌تی‌سی و سامسونگ بیشتر از همه این سیستم‌عامل را در اختیار گرفته‌اند.

بر اساس گزارشی كه ماه گذشته موسسه NPD منتشر كرد، آندروید در فصل دوم سال 2010، به ‌نخستین سیستم‌عامل آمریكا بدل شده است.

سیستم‌عامل سیمبیان نوكیا در حال حاضر سیستم‌عامل شماره یك جهان است و این به ‌دلیل توزیع گسترده تلفن‌های همراه نوكیا است. اما نوكیا هنوز در تلاش است تا گوشی تلفن همراهی تولید كند كه بتواند با دستگاه‌های آیفون یا دستگاه‌های مبتنی بر آندروید رقابت كند.

گارتنر همچنین اعلام كرد سیستم‌عاملiOS كه تنها در گوشی‌های اپل وجود دارد حدودا 3درصد به سهم بازار خود اضافه كرده است و انتظار می‌رود تا سال2011 سهم جهانی حدود 17درصد داشته باشد ولی تا سال 2014 با 3 درصد كاهش به 14 درصد می‌رسد.

بلك‌بری نیز از 9/19درصد سهم بازار در سال2009 به 7/11 درصد در سال 2014 خواهد رسید و سیستم‌عامل ویندوز فون مایكروسافت نیز از 7/8درصد در سال 2009 به 9/3درصد می‌رسد.
تولید‌كارت‌‌های ‌اعتباری فیس‌بوك

فروشگاه‌ زنجیره‌ای تارگت اعلام کرده اولین خرده‌فروشی است که کارت‌های اعتباری فیس‌بوک را به‌فروش می‌رساند. این کارت‌ها از 5 سپتامبر در فروشگاه‌های تارگت در آمریکا در حال فروشند.

 کارت‌های اعتباری فیس‌بوک در بازه‌های 15، 25 و 50 دلاری به فروش می‌رسند. کارت‌های 15 دلاری در اصل برای خود تارگت در نظر گرفته شده‌اند و در آنجا به فروش می‌رسند. این قضیه گامی بزرگ در ایجاد ارز مجازی است و پیش‌بینی می‌شود حداقل یک‌سوم درآمد سال آینده فیس‌بوک را پوشش دهد.

از آن سو، فیس‌بوک با کمپانی‌های ارائه‌دهنده بازی قراردادهایی بسته تا امکان خرید ابزارهای مجازی کاربرانش از طریق همین ارز مجازی فراهم شود؛ قراردادهایی که طرف‌هایی نظیر Zynga ،Crowdstar ،LOLapps و RockYou دارد. همین اواخر هم توافق‌هایی با کمپانی بزرگ MOL مالزی که ارائه دهنده سرویس‌های خرید و فروش است انجام شده تا کارت‌های اعتباری فیس‌بوک را در مالزی و سنگاپور به فروش برساند.
مدیرعامل نوكیا از مایكروسافت آمد

نوكیا، استفن الوپ یكی از مدیران كانادایی‌ مایكروسافت را جایگزین مدیرعامل فعلی و پردردسر خود كرده و برای رقابت با اپل خود را آماده می‌كند.

بزرگ‌ترین تولیدكننده تلفن‌های همراه دنیا اعلام كرد اولی‌پكا كالاسوو، كه در دوران مدیریتش بیش از نیمی از ارزش سهام نوكیا در بازار كاسته شد، پس از 4سال جای خود را در روز 21سپتامبر ماه جاری به الوپ خواهد داد. سهام نوكیا با اعلام این خبر با 7 درصد افزایش قیمت مواجه شد.

الوپ 46ساله طی پنج سال گذشته از شركت نرم‌افزاری ماكرومدیا به سمت مدیرعاملی جونیپر نتوركس رفت و سپس در بخش تجاری مایكروسافت مشغول به‌كار شد و در آنجا مسوول بسته آفیس بود.

جورما اولیلا، رئیس هیات مدیره نوكیا كه در زمان مدیریت وی، نوكیا به یك غول بزرگ در دهه90 میلادی تبدیل شد، اعلام كرد پس از این انتقال، وی نیز از سمت خود استعفا داده و نقش سبك‌تری در سازمان برای خود دست و پا خواهد كرد.

كالاسوو، طی مدت فعالیت خود به‌عنوان مدیر عامل، 8/5 میلیون یورو درآمد داشته است. نوكیا در تلاش است با اپل و گوگل به‌ رقابت بپردازد.

در كنفرانسی خبری در هلسینكی، الوپ به ‌خبرنگاران گفت: «صحبت در مورد نقش وی در سیستم زود است و وی به‌طور كلی در نظر دارد نیازمندی‌های مشتریان را پاسخ داده و همچنین نتایج مالی بهتری دریافت كند.»

این كنفرانس كه به‌طور زنده از شبكه ملی فنلاند پخش می‌شد، نشان می‌دهد قدرت و علاقه مردم فنلاند به‌ نوكیایی با قدمت 145سال چقدر است.

قرار گرفتن الوپ در جمع مدیران نوكیا برای این‌ شركت اقدامی عجیب است چراكه وی نخستین غیرفنلاندی است كه به ‌سمت مدیریت عاملی منصوب می‌شود.

سهامداران نوكیا در نظر داشتند یك خارجی را به ‌جمع خود اضافه كنند تا این شركت بتواند دوباره اعتبار از دست رفته خود را بازیابد.

این شركت فنلاندی به یك دستگاه قابل مقایسه از نظر طراحی و توانایی بعد از N

95 كه به یك دستگاه محبوب تبدیل شد، نیاز دارد.
صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است