تبلیغات
بهترین سایت دانلود - کلیک 2 (کامل شد)
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

بوم نقاشی در دستان شما
بسیاری از كاربران کامپیوتر نرم‌افزار فتوشاپ را بهترین نرم‌افزار ویرایش و طراحی می‌دانند که با آن می‌توان كارهایی شگفت‌انگیز را بر طرح‌ها، نگاره‌ها و دیگر تصاویر انجام داد. کمتر کسی را می‌توان یافت که با این نرم‌افزار پرکاربرد و خوش‌دست آشنا نباشد و هرکس كه اندك سررشته‌ای از کامپیوتر دارد، می‌تواند تا حدودی کار خود را با آن راه بیندازد.

امروز قصد داریم برنامه‌ای را به شما معرفی کنیم که مانند فتوشاپ حجیم و حرفه‌ای نیست اما می‌تواند تا حدودی نیازهای گرافیكی كاربران را برآورده کند. این برنامه محیطی تقریبا شبیه به فتوشاپ دارد به‌طوری که كاربر براحتی می‌تواند به گزینه‌های دلخواه خود دست یابد. باید توجه داشته باشید که اولا این برنامه مخصوص گوشی‌های دارای سیستم‌عامل ویندوز موبایل است و در ثانی تنها می‌توانید با قلم با آن کار کنید و نمی‌توانید با دست یا کیبورد از آن بهره برید.

نرم‌افزار VSpainter نگارش 8/1

برای شروع مطابق معمول آن‌را روی گوشی خود نصب و اجرا کنید. ابتدا می‌توانید یكی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه را به‌دلخواه برگزینید. حال وارد محیط اصلی برنامه شوید. برنامه هیچ منو یا زیرگزینه خاص یا تنظیماتی ندارد و تمامی تنظیمات مربوط به محیط گرافیکی و نوع طراحی شما خواهد بود. بیشتر ابزار استفاده شده شبیه به نرم‌افزار فتوشاپ است، هرچند بسیار ابتدایی بوده و عظمت برنامه اصلی را ندارند اما صرفا با همین امکانات کم نیز می‌توان نقاشی‌های قشنگی کشید و ذخیره کرد. حال گزینه‌ها را یكی‌یكی از بالا برای شما توضیح می‌دهیم. برای استفاده از آنها تنها کافیست رویشان کلیک کنید تا تیک بخورند.

در اولین ردیف بالای صفحه 5 دایره با اندازه‌های مختلف مشاهده می‌کنید. این دایره‌ها قطر قلم شما را هنگام نقاشی مشخص می‌کنند و اندازه آنها همین 5 تا است، نه بیشتر می‌شوند و نه کمتر. گزینه Smudge یا لک کردن در کنار آن قرار دارد که با آن می‌توانید یک قسمت را حذف یا آن‌را با رنگ‌های اطراف همرنگ کنید. در کنار آن گزینه eyedropper وجود دارد كه با این ابزار می‌توانید از روی طرح موجود هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید. کافیست روی آن قسمت رفته و کلیک کنید تا رنگ آن قسمت به‌عنوان رنگ پیش‌فرض قلم انتخاب شود. همچنین آخرین شکل منوی بالا گزینه blur است که با آن می‌توانید هر قسمت از نقاشی را كه می‌خواهید تیره کنید.

در دومین ردیف آیتم‌های کشیدن خط، دایره و مربع وجود دارد. همچنین پاک‌کن و گزینه‌هایی همچون تیره‌سازی یا روشن‌سازی نیز در همین قسمت وجود دارد که با آیکن‌هایی تقریبا قابل‌فهم مشخص شده‌اند.

در منوی بالا گزینه ساعت و برگشت نیز موجود است تا اگر در قسمتی اشتباه کردید با استفاده از این گزینه بتوانید آن‌را برگشت زده و از نو اقدام کنید.

پالت رنگ‌ها نیز در بالا سمت راست بخوبی نمایان است. در آنجا 10رنگ وجود دارد اما اگر این رنگ‌ها و این تعداد، رضایت شما را جلب نمی‌کند کافیست روی فلش کلیک کنید. برای شما 2پالت رنگ دیگر با قابلیت‌های بیشتر نمایان می‌شود که بتوانید رنگ دلخواه خود را از میان آنها انتخاب كنید. همچنین رنگ پیش‌فرض در این قسمت وجود دارد که از طریق آن می‌فهمید در حال حاضر با چه رنگی مشغول طراحی هستید.

دو زیرمجموعه دیگر در منو‌های بالا وجود دارد. یکی Brush است که یک‌سری اشکال و خطوط از پیش تعیین شده در آن ذخیره شده و برحسب نیاز و نوع طرح خود می‌توانید از آن استفاده کنید. در منوی کناری که Shape نام دارد نیز به همین صورت است، اما این اشکال در زندگی روزمره ما وجود دارند و برای آن در این قسمت گنجانیده شده‌اند که شما دیگر نیاز به طراحی آنها نداشته باشید. گزینه‌ها و اشکالی همچون شکل نت‌های موسیقی، ستاره، ماه، برف، قطره آب و... را می‌توان در این قسمت یافت. منوی سمت راست برنامه نیز تقریبا شبیه به همین دو منوی بالایی است و تنها تفاوتش این است که اشکال تعریف شده در آن جدی‌تر بوده و برعکس 2‌منوی قبلی که فقط از رنگ سیاه در آن استفاده شده بود، اینها دارای رنگ نیز هستند. حال به منوی سمت چپ می‌رسیم که نوشته‌های آنها گویای همه‌چیز است. گزینه‌های زوم یا بزرگ‌نمایی، استامپ، تشکیل خطوط مربع‌شکل برای ترازکردن بخش‌های مختلف و... را در این قسمت می‌توان یافت. منوی پایین هم مانند منوی سمت راست است و گزینه‌های ذخیره‌سازی و بارگذاری، تمام صفحه یا فول‌اسکرین، پاک کردن صفحه‌نمایش و... نیز در منوی پایین یافت می‌شوند که اشکال این قسمت نیز براحتی قابل درک خواهد بود.

این برنامه در عین سادگی گزینه‌ها، منو‌ها و آیتم‌های اصلی یک برنامه طراحی را دارد به‌طوری که با همین‌ها می‌توان یک اثر هنری خلق کرد و ذخیره كرد. این برنامه می‌تواند گزینه خوبی برای مواقع بیکاری شما باشد تا استعداد‌های نهفته‌تان نمایان شود. حال اگر دوست دارید یک نسخه از آن‌را روی گوشی خود داشته باشید از آدرس اینترنتی زیر استفاده كنید.

http://www.clicklinks.ir/29406a

آشنایی با انواع بدافزارها در رایانه
مواظب زورگیرها باشید!
این روزها همگی با ویروس‌های رایانه‌ای آشنایی دارند و حداقل یک‌بار آلوده شدن به انواع ویروس را تجربه کرده‌اند اما اگر کمی حرفه‌ای‌تر به این مساله نگاه کنید، درمی‌یابید که به‌کاربردن واژه ویروس برای تمام نرم‌افزارها و فایل‌های مخرب صحیح نیست؛ چراکه ویروس‌ها یکی از انواع بدافزارها به‌شمار می‌آیند و انواع دیگری همچون اسب‌های تروآ، کرم‌ها، ابزارهای جاسوسی و... نیز همگی جزو بدافزارها هستند.

از آنجا که خوانندگان این صفحه از کلیک نسبت به دیگر خوانندگان ما بیشتر با دریافت فایل از اینترنت سروکار دارند و به تناسب نیز بیشتر با انواع بدافزارها مواجه می‌شوند در این شماره از ویژه‌نامه کلیک قصد داریم شما را کمی دقیق‌تر با این بدافزارها آشنا کنیم تا تفاوت‌های میان آنها را بهتر بشناسید و با توجه به نوع هر یک از آنها بتوانید تاحدی عملکرد آنها و میزان خطر به‌وجود آمده در سیستم را تخمین بزنید.

بدافزار چیست؟

malware (سرنام Malicious software) واژه‌ای عمومی برای معرفی انواع ویروس‌ها، کرم‌ها، ابزارهای جاسوسی، تروآ و ... است که هر کدام به‌نوعی برای صدمه زدن به سیستم‌های رایانه‌ای یا سرقت اطلاعات کاربران طراحی شده‌اند.

ویروس: ویران‌کننده فایل

همان‌طور که گفتیم واژه ویروس اغلب به‌جای بدافزار به‌کار می‌رود و کاربران هر نوعی از بدافزارها را با نام ویروس می‌شناسند در صورتی‌که ویروس یکی از انواع بدافزارهاست و معنای مخصوص به خودش را دارد. ویروس برنامه‌ای است که خودش را کپی می‌کند، رایانه را آلوده می‌کند، از یک فایل به فایل دیگر گسترش پیدا می‌کند و در نهایت وقتی فایل‌ها کپی شوند یا به‌اشتراک گذاشته شوند، از یک رایانه به رایانه دیگر منتقل می‌شود. اغلب ویروس‌ها خودشان را به فایل‌های اجرایی می‌چسبانند و برخی از آنها می‌توانند رکورد بوت اصلی، کدهای اجرایی خودکار (autorun)، ماکروهای آفیس و حتی در برخی موارد دیگر فایل‌ها را هدف بگیرند. برخی از ویروس‌ها همچون CIH برای از کار انداختن کامل رایانه طراحی شده‌اند، در حالی‌که برخی دیگر به حذف فایل‌های شما یا آسیب رساندن به آنها کفایت می‌کنند. در حالت کلی هدف یک ویروس، ویران کردن فایل و نفوذ به درون فایل‌ها و برنامه‌هاست.

مقابله: اگر قصد دارید از شر ویروس‌ها در امان باشید، باید یک نرم‌افزار ویروس‌یاب مناسب که بانک اطلاعاتی آن همیشه به‌روز است را روی رایانه خود نصب کنید و مراقب باشید توسط نامه‌های الکترونیکی ناشناس و... نیز راه ورود ویروس به رایانه را باز نکنید. توجه داشته باشید که پسوند (فرمت) فایل بسیار مهم است. به‌عنوان مثال اگر قصد دارید یک موسیقی را از اینترنت دانلود کنید و فایل مربوطه دارای پسوند  mp3.exe است شک نکنید که با یک بدافزار مواجهید! چراکه پسوند فایل موسیقی باید به mp3 یا wav و مانند آن ختم شود.

جاسوس: سارق اطلاعات

جاسوس‌افزار (spyware) به برنامه‌ای گفته می‌شود که روی رایانه نصب شده و بدون اطلاع کاربر به گردآوری اطلاعات آن می‌پردازد و در نهایت نیز به‌طور مخفیانه این اطلاعات را برای سازنده نرم‌افزار ارسال می‌کند. جاسوس‌افزارها به شکل‌های مختلفی وجود دارند. برخی از آنها با ثبت کلیدها و عبارات نوشته شده توسط کاربر، رمز عبورها را سرقت می‌کنند (keylogger)، برخی دیگر عادت‌های جستجوی شما را زیر نظر می‌گیرند، برخی از آنها صفحه خانگی و صفحه جستجوی مرورگر اینترنتی شما را تغییر می‌دهند و برخی دیگر نیز فقط رمز عبور و شماره کارت اعتباری شما را سرقت می‌کنند. اگر بخواهیم جاسوس‌افزارها را در یک جمله تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم جاسوس‌افزار عبارتست از: «برنامه‌ای برای کسب درآمد سازنده نرم‌افزار از پول‌های شما». جاسوس‌ها معمولا سیستم شما را از بین نمی‌برند. در حقیقت بسیاری از مردم بدون اینکه آگاه باشند مدت زیادی را با جاسوس‌افزارها سپری می‌کنند و عموما وقتی یک جاسوس روی رایانه نصب باشد احتمال وجود چند جاسوس دیگر نیز وجود دارد.

توجه: یکی از نشانه‌های آلوده بودن رایانه به جاسوس‌افزار، کاهش محسوس سرعت رایانه است.

ذکر این نکته ضروریست که بسیاری از کاربران نمی‌دانند تمام نرم‌افزارهای ویروس‌یاب قابلیت شناسایی جاسوس‌افزارها را ندارند، پس بهتر است پیش از خرید نرم‌افزار ویروس‌یاب دقت کنید که آیا نرم‌افزار مورد نظر قابلیت تشخیص جاسوس‌افزارها را نیز دارد یا خیر؟

زورگیری به سبک مدرن

scarewareها که بهتر است آنها را زورگیر بنامیم، نوع جدیدی از بدافزارهای رایانه‌ای به‌شمار می‌روند. این نرم‌افزارها بیشتر به‌صورت ویروس‌یاب‌های قلابی ظاهر می‌شوند که پس از نصب روی رایانه با یک ظاهرسازی فایل‌های شما را بررسی کرده و پیغامی مبنی بر آلوده بودن رایانه به انواع بدافزارها را نمایش می‌دهند و تنها در صورتی این بدافزارها را نابود می‌کنند که مبلغی را بابت تهیه نسخه کامل نرم‌افزار بپردازید. در حقیقت این زورگیرها اطلاعات شما را گروگان می‌گیرند و تا زمانی که پول مورد نظر را پرداخت نکنید آنها را در اختیار شما قرار نخواهند داد. در بسیاری از موارد حذف این نرم‌افزارها امکان‌پذیر نیست و حتی رایانه نیز در مواردی غیرقابل استفاده است.

مقابله: اگر رایانه‌ای در اختیار دارید که به این نوع بدافزار آلوده شده، بهترین روش پاکسازی آن جستجوی نام نرم‌افزار در گوگل و دریافت دستورالعمل‌های مربوطه برای حذف و خلاصی از شر نرم‌افزار است.

تروآ: ورود از در پشتی

اسب‌های تروآ برنامه‌هایی هستند که به‌ظاهر فعالیت خطرناکی روی رایانه شما انجام نمی‌دهند ولی در باطن، شامل کدهای مخربی هستند که خلاف گفته بالا را نشان می‌دهد. در بسیاری از موارد، اسب تروآ یک در پشتی برای ورود به رایانه شما ایجاد می‌کند که به‌کمک آن رایانه از راه دور قابل کنترل خواهد شد. تفاوت عمده میان ویروس و تروآ در این است که تروآ خودش را تکثیر نمی‌کند و کافیست فقط یک‌بار توسط کاربران مبتدی و کم‌تجربه روی رایانه نصب شود.

وقتی رایانه‌ای به تروآ آلوده شود، می‌تواند برای اهداف مختلفی مورد سوءاستفاده قرار گیرد. استفاده برای حملات (DoS) به وب‌سایت‌ها، استفاده به‌عنوان سرور پراکسی برای پنهان کردن مبدا حملات یا حتی منبعی برای ارسال هرزنامه، برخی از اهداف سازندگان تروآ است.

مقابله: خلاصی از شر تروآها همچون ویروس‌ها است. برای این کار باید مطمئن شوید یک نرم‌افزار ویروس‌یاب با بانک اطلاعاتی به‌روز روی رایانه نصب شده است. همچنین از باز کردن فایل‌های مشکوک پیوست به نامه‌های الکترونیکی پرهیز کنید و قبل از دانلود فایل کرک نرم‌افزارها نیز کاملا فکر کنید چراکه بهترین مکان برای مخفی کردن تروآها در فایل‌های کرک نرم‌افزارهای مختلف است.

کرم: انتشار توسط شبکه

کرم‌های رایانه‌ای (worms) با استفاده از شبکه‌ها خود را روی رایانه‌های مختلف کپی می‌کنند و معمولا از حفره‌های امنیتی موجود در سیستم‌عامل برای انتقال از رایانه‌ای به رایانه دیگر کمک می‌گیرند. کرم‌ها به‌خاطر سرعت انتشار بسیار زیاد در شبکه و آلوده‌سازی تمام رایانه‌هایی که در مسیر حرکتشان وجود دارد یکی از شایع‌ترین انواع بدافزارها هستند که به‌طور اشتباه توسط بسیاری از کاربران، ویروس نامیده می‌شوند. برخی از کرم‌های مشهور همچون کرم ILOVEYOU توسط فایل پیوست نامه‌های الکترونیکی پخش شده‌ و خسارت‌های مالی بسیار زیادی را نیز به‌بار آورده‌اند. کرم Code Red نیز بیش از 359000 وب‌سایت را از کار انداخت، SQL Slammer کل شبکه اینترنت را برای مدت کوتاهی با افت سرعت مواجه کرد و کرم Blaster نیز رایانه‌ها را مجبور به راه‌اندازی مجدد پشت سر هم می‌کرد.

مقابله: از آنجا که کرم‌ها اغلب با استفاده از ضعف‌های امنیتی موجود در شبکه، رایانه‌ها را آلوده می‌کنند، به‌کمک فایروال (firewall) و یک نرم‌افزار ویروس‌یاب می‌توانید تا حد بسیار زیادی از فعالیت و گسترش آنها جلوگیری کنید. اکنون که با انواع بدافزارها و خطرات آنها آشنا شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم برای مقابله با این بدافزارها و جلوگیری از آلوده شدن رایانه به آنها، علاوه بر احتیاط در گشت‌وگذارهای اینترنتی و عدم‌دانلود فایل‌های مشکوک از سایت‌ها و نامه‌های الکترونیکی ناشناس و نامعتبر، یک نرم‌افزار امنیتی قدرتمند با بانک اطلاعاتی به‌روز و مجهز به حداقل امکانات امنیتی همچون فایروال و قابلیت تشخیص spyware و... را روی رایانه خود نصب کنید. برای آشنایی بیشتر با برترین نرم‌افزارهای امنیتی و مشاهده امکانات و قابلیت‌های آنها نیز می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.clicklinks.ir/29405a

امیر عصاری

منبع: lifehacker


بلك‌بری جلوی عرب‌ها كم آورد


عربستان سعودی به اپراتورهای مخابراتی این كشور اعلام كرد مشكل امنیتی كشوری كه شركت Research In Motion برای این كشور به‌وجود آورده است را حل كنند و نتیجه آن‌را گزارش بدهند. اگر نتایج راضی‌كننده باشد گوشی‌های بلك‌بری ممنوع نخواهد شد.

به‌گزارش رویترز، دولت عربستان تهدید كرده بود كه قابلیت مسنجر گوشی‌های بلك‌بری را از كار خواهد انداخت اما تاكنون این سرویس به فعالیت خود ادامه داده است.

شركت RIM تحت فشار كشورهای هند، امارات متحده عربی، لبنان و الجزیره قرار دارد و پیشتر اعلام كرده بود كه قصد ندارد به‌هیچ عنوان دسترسی دولت‌ها به سیستم رمزگذاری متون ارسال شده میان گوشی‌های بلك‌بری را در اختیار دولت بگذارد، اما دولت‌های این كشورها معتقد هستند این امكان خطر امنیتی بزرگی خواهد بود.

شنبه گذشته، كمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات عربستان اعلام كرد به 3 اپراتور این شركت 48ساعت فرصت می‌دهد تا راه‌حل خود را برای حل این مشكل ارائه كنند، در غیر این‌صورت، اپراتورهای موبایلی، زین و سعودی‌تله‌كام حق فروش گوشی‌های بلك‌بری را نخواهند داشت.

همسایه عربستان، امارات نیز با 500هزار كاربر تمایل دارد سرویس ایمیل و مرور وب را از یازدهم اكتبر در دستگاه‌های موبایل قطع كند. دولت‌های آمریكا و كانادا درباره این ممنوعیت‌ها ابراز نگرانی كرده‌اند.


بیل گیتس به حرف آمد
بیل گیتس گفت: «ریشه تمام مشكلات دشوار، از چگونگی كنترل نیروی هسته‌ای تا مبارزه با بیماری‌ها در نبود مدلینگ نرم‌افزار مناسب است.»

به‌گزارش CNET، هرچند كه وی همواره علاقه‌مند به استفاده از نرم‌افزار در امور كاری خود بوده، اما جالب توجه است كه در مورد برخی مشكلات هیچ نرم‌افزاری وجود ندارد.

وی كه در اتمام كنفرانس سه‌روزه تكونومی سخنرانی می‌كرد، گفت: «هیچ نرم‌افزار مدلینگ مشكلی وجود ندارد، هیچ! و این‌كه چرا این مساله انجام نشده است، ما نمی‌دانیم.»

گیتس همچنین گفت در نظر دارد در مورد این فاصله كاری انجام دهد و از ابزارهایی كه برای چنین مدل‌سازی‌ای استفاده می‌شوند، پشتیبانی خواهد كرد. در این فاصله وی می‌خواهد از مدلینگ نرم‌افزاری برای مرور گزینه‌های استخراج نیرو از انرژی هسته‌ای استفاده كند. وی اعلام كرد: «روی كاغذ چنین كاری ساده است اما در واقع تا مقصد فاصله زیاد است.»

گیتس همچنین گفت در نظر دارد بسته‌های نرم‌افزاری مدل‌سازی را به‌رایگان در اختیار همگان بگذارد. وی با تاكید بر این‌كه مدل‌ها صددرصد جوابگو نیستند، افزود:‌ «با مدلسازی و انجام كارها به‌كمك مدل‌ها، یك صد برابر هوشمندتر می‌توان عمل كرد و به‌طور مداوم باید مدل‌ها را تقویت كرد تا دقیقا با مجموعه محدود داده‌ها همخوانی داشته باشد.»

خطر استفاده نكردن از مدلسازی از نظر بیل‌گیتس بسیار بالاست. وی مثال می‌زند كه در مقابله با مالاریا، هر كسی دوست دارد بداند روشی كه در پیش گرفته است این بیماری را در منطقه ریشه‌كن می‌كند یا حشرات را قویتر می‌كند.
تعطیلی سرویس شبكه اجتماعی گوگل
تغییر تازه در گوگل
گوگل جمعه گذشته اعلام كرد شركت اسلاید را خریداری كرده و به شایعاتی كه در مورد این قرارداد رواج یافته بود، پایان داد. اسلاید در زمینه محصولات سرگرم‌كننده در شبكه‌های اجتماعی فعالیت می‌كند و بازی‌هایی چون FunSpace و Top Fish را ایجاد كرده است.

دیوید گلیزر، سرمهندس گوگل در گفتگویی با بتانیوز بیان كرد:‌ «در گوگل، وب درباره مردم است و به‌دنبال این هستیم كه راه‌هایی باز، شفاف و جالب را برای كاربرانمان ایجاد كنیم تا بتوانند از تمام قابلیت‌هایی كه تكنولوژی در اختیارشان می‌گذارد استفاده كنند.»

هرچند كه هنوز خبر تولید محصولی جدید داده نشده است، گلیزر اعلام كرد تیم اسلاید سرویس‌های گوگل را همانند جیمیل، داكس، بلاگر، پیكاسا و یوتیوب بیشتر وارد سیستم‌های شبكه اجتماعی خواهد كرد.

بنیانگذار اسلاید، مكس لوكین نیز هفته گذشته اعلام كرد: «دیدگاه و ارزش‌های ما و گوگل یكسان است و این فرصت مناسبی برای هر دو شركت است كه در كنار هم مسیر فعلی شبكه‌های اجتماعی را به ‌نفع مردم عوض كنند.»

هنوز درباره قیمت و شیوه این قرارداد صحبتی به میان نیامده است. همچنین گوگل اعلام كرد دیگر سیستم ویوی خود را به‌دلیل نبود كاربر كافی، توسعه نخواهد داد.

این سرویس نتوانست موج كافی ایجاد كند و در همان زمان كه در دوران بتا بود، با استقبال مواجه نشد. هرچند كه فناوری گوگل ویو بسیار نوآورانه بود، اما بعد از خوابیدن گردوغبار ناشی از ایجاد این سرویس توسط گوگل، مشخص شد كه این محصول را مهندسان، برای مهندسان تولید كرده‌اند.

گوگل هم‌اكنون به این مساله معتقد است كه ویو نوع دیگری از ارتباط را ممكن می‌كرد كه برای مردم عادی مناسب نبود. تركیب ابزارهای مختلف و دیدگاه‌های مختلف برای گروه‌های كاری به جایی كشید كه برای بسیاری از كاربران، این سرویس كاملا پیچیده و بلااستفاده می‌نمود.

گوگل اعلام كرد این وب‌سایت را حداقل تا انتهای سال جاری میلادی نگه می‌دارد.رئیس كمیته مخابرات كمیسیون صنایع و معادن مجلس:
بدون ارتباطات و فناوری اطلاعات نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم
علی مطهری با بیان این‌كه بدون ارتباطات و فناوری اطلاعات نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم گفت:‌ «ما آمادگی كامل داریم و در زمینه زیرساخت‌های حقوقی و قانونی در مجلس از هیچ‌گونه كوششی فروگذار نمی‌كنیم.»

به‌گزارش ایسنا، رئیس كمیته مخابرات كمیسیون صنایع و معادن مجلس در همایش ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی، با بیان این‌كه باید بخش خصوصی را مانند بخش دولتی دلسوز بدانیم و فضای رقابتی را برای آنها ایجاد كنیم، اظهار كرد: «در شیوه‌های مدیریتی كشور معتقدیم كه روش‌های سنتی مدیریتی و اداری كشور پاسخگو نیست، باید بر تكنولوژی جدید تكیه كنیم. ما نمی‌توانیم بدون توجه به فناوری اطلاعات، كشور را مدیریت كنیم و صحبت از عدالت بدون توجه به این بخش بی‌معناست.»

وی با بیان این كه ما از نظر زیرساخت‌های لازم مشكل داریم اما این طور نیست كه از فضای موجود و امكانات ارتباطی موجود استفاده لازم را نبریم، اظهار كرد:‌ «ما فقط كمتر از 30درصد از فیبرهای نوری كشور استفاده می‌كنیم، در حالی‌كه امروزه در دورافتاده‌ترین روستاهای ما فیبرنوری وجود دارد.»

وی با بیان این‌كه در حال حاضر مردم گله‌هایی از مدیران و تصمیم‌گیران دارند كه باید آنها را حل و فصل كنیم تاكید كرد:‌ «اگر سازمان‌ها در رابطه با واگذاری امور مشكل دارند، باید به آن مشكلات رسیدگی شود و از طرفی نكته مهمی كه بخش خصوصی باید به آن توجه كند این است كه گرفتار آفاتی كه در سیستم دولتی وجود داشته، نشوند. یكی ازنگاه‌هایی كه باید عوض شود، بحث نظارت است.»

مطهری با بیان این‌كه وقتی شعار مشتری‌مداری و مشتری‌محوری مطرح شود، چاره‌ای جز جذب مشتری وجود ندارد تاكید كرد:‌ «من از فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شركت مخابرات، پست و پست‌بانك تشكر می‌كنم زیرا زیرساخت‌های خوبی از لحاظ فنی آماده شده است.»

وی با تاكید بر این كه دولت موظف شده كه كلیه خدماتش را از طریق بخش خصوصی ارائه كند، گفت:‌ «در هیچ جای این طرح دفاتر لغو نمی‌شوند، بلكه به پیشخوان دولت تبدیل می‌شوند.»

مطهری گفت:‌ در جلسه‌ای كه با وزارت ارتباطات و پستی‌ها داشتیم، آنها نگرانی‌هایی داشتند كه این نگرانی‌ درست نیست، از طرفی باید به این موضوع اشاره كنم كه پست حاكمیتی است و باید سازمانی با این ساختار كه امور حاكمیتی پست را داشته باشد، تشكیل ‌شود و امور تصدی‌گری پست نیز باید هرچه زودتر واگذار گردد.»

او به وزارت ارتباطات پیشنهاد داد كه دفاتر پیشخوان دولت را فرصتی مهم قلمداد كرده و آن را غنیمت بشمارند و اظهار كرد: «ما نیز در مجلس آماده‌ایم كمك‌های لازم را انجام دهیم و از همه عزیزانی كه در این بخش ما را یاری كرده‌اند، تشكر می‌كنیم و از عزیزان بخش خصوصی انتظار داریم كه قدر خود را بدانند و در داخل خود نظارت‌های لازم را انجام دهند.» وی در بخشی از سخنان خود با تاكید بر این كه كاری كه توسط مردم قابل انجام است، باید به مردم واگذار شود، گفت:‌ «بحث خصوصی‌سازی و رفتن به‌سمت خصوصی شدن یك تكلیف قانونی است.

وی افزود: «این موضوع جای بحثی ندارد و در اصل خصوصی‌سازی نمی‌توان خدشه‌ای وارد كرد و اصلاح ساختار و شیوه واگذاری‌ها هم مباحثی است كه نهادهای مختلف نظارتی روی آن بحث كار می‌كنند.»

رئیس كمیته مخابرات كمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح كرد:‌ «اگر بخواهیم به‌درستی خصوصی‌سازی داشته باشیم، باید نگاهمان به بخش خصوصی نگاه خاصی باشد و آنها را امین بدانیم.»
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:
پروژهGSM روستایی توسط مخابرات دنبال می‌شود
مخابرات قصد ندارد اجرای پروژه GSM روستایی را به‌صورت پیمانکاری به‌انجام رساند، و این پروژه توسط خود شرکت مخابرات ایران دنبال خواهد شد.

مهندس صابر فیضی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفتگو با سیتنا با بیان این مطلب افزود: «در واقع باید پروژه GSM روستایی را یک کار تمام شده دانست.» وی در خصوص عرضه خطوط gsm روستایی موبایل نیز گفت: «چنین سرویسی به‌دلیل وجود شرکت ارتباطات سیار ایران که عرضه سیم کارت های تلفن همراه را برعهده دارد، منتفی شده است.»

او که دلایل اقتصادی را در علت عدم واگذاری کارکرد دوگانه این خطوط عنوان کرد، افزود: «این امر موجب شد تا عرضه این تلفن‌ها تنها مبتنی بر تلفن ثابت باشد و امکان استفاده از آن تنها در محدوده روستا با تعرفه تلفن ثابت فراهم شود.»

گفتنی است كه این طرح پیش از این در برخی از روستاها اجرا شده بود که مالکان خطوط gsm روستایی می‌توانستند با مراجعه به مراکز تلفنی محل سکونت خود درخواست کارکرد دوگانه خطوط خود به‌صورت ثابت و تلفن همراه را ارائه کنند اما در نهایت به‌دلیل این‌که انحصار فعالیت‌های مخابرات سیار این شرکت در اختیار همراه اول بود، مقرر شد در صورتی که روستاییان خواستار استفاده از تلفن همراه بودند، نسبت به خرید جداگانه سیم کارت‌های دائمی و اعتباری این شرکت با تعرفه‌های تلفن همراه اقدام کنند.
عرضه اولین نگارش آزمایشی مرورگر هندی
کامل‌ترین سیستم‌عامل مبتنی بر مرورگر

هیدن رفلکس شرکت نرم‌افزاری تازه‌کار هندی، نسخه‌ اولیه‌ مرورگر نوین خود را برای سیستم‌عامل ویندوز رونمایی کرد. این مرورگر تازه که اپیک (Epic) نام دارد، عمده‌ توجه خود را بر سه حیطه‌ متمرکز کرده است: چندوظیفه‌گی کاربر در محیط مرورگر، تنظیمات دلخواه پلاگین‌ها و ترکیب محتوای وب‌موبایل با محتوای کامل وب.

به‌گزارش بتانیوز، اپیک در قسمت بالا طراحی پیش‌بینی‌‌پذیری دارد؛ یک آدرس‌بار استاندارد که در کنارش یک نوار جستجو قرار داده شده است. اما تفاوت واقعی وقتی جلوه می‌کند که به‌سراغ منوی کناری در سمت چپ صفحه‌ مرورگر می‌رویم. آنجا فهرست بلندی از ابزار‌‌های استاندارد مرورگر وب را که در قالب آیکن‌های مختلف فهرست شده‌اند، خواهیم یافت. اینها ویژگی‌های یگانه و منحصربه‌فردی هستند که به‌صورت ابزار‌ها در بدنه‌ مرورگر جا داده شده‌اند و این امر باعث می‌شود تا کاربر هنگام استفاده از مرورگر احساس کند در حال بهره‌بردن از یک سیستم‌عامل مبتنی بر مرورگر است.
کتابخوان رنگی
کوپیا در وب‌سایت ‌خود اعلام کرد که کتابخوان تمام رنگی خود را پاییز ا‌مسال با قیمت 99دلار عرضه خواهد کرد.

این دستگاه كه یک LCD رنگی 5 اینچی خواهد داشت در بستر کتابخوان الکترونیکی متعلق به همین شرکت منتشر می‌شود و در حال حاضر مراحل آزمایش را می‌گذراند. کوپیا یکی از زیرشاخه‌های شرکت DMC Worldwide است که می‌خواهد سریالی از کتابخوان‌های الکترونیکی را تولید کند.

این شرکت با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به کتابخوان‌های آمازون و بارنزاندنوبل وارد رقابت شده و احتمال می‌رود سونی نیز نسل بعدی کتابخوان‌های خود را منتشر کند.

تونی آنتولینو، معاون DMC Worldwide در وال‌استریت ژورنال نیز نوشت: «آیپد استراتژی قیمت‌گذاری را در بازار کتابخوان‌ها بشدت تغییر داد و پس از جنگ قیمتی که بین بارنزاندنوبل و آمازون برپا شد همه سعی می‌کنند خود را از میانگین قیمت جدا کرده و قیمت بهتری عرضه کنند.»

اخیرا نیز کتابخوان جدیدی از سوی پن‌دیجیتال منتشر شده که رمان (Novel) نام دارد. این کتابخوان 7 اینچی رنگی است و مستقیما می‌تواند از کتابفروشی بارنزاندنوبل خرید کند. قیمت رمان 199 دلار اعلام شده است ولی تا 170دلار پایین خواهد آمد.

برای مثال درست زیر ابزار‌هایی که برای ظاهر مرورگر طراحی و تعبیه شده‌اند و همچنین مبدل زبان هندی، یک موتور ضدویروس و ضدجاسوس‌افزار قرار دارد که درون محیط مرورگر کار می‌کند و توسط شرکت ESET طراحی شده است. کاربر می‌تواند سیستم یا یک فولدر بخصوص را بدون این‌که از محیط مرورگر خارج شود اسکن کند.

ابزار دیگری كه در این مرورگر وجود دارد Write نامیده می‌شود. رایت یک برنامه واژه‌پرداز را در یکی از تب‌های مرورگر باز می‌کند و اجازه می‌دهد کاربر بدون خارج شدن از محیط مرورگر با این واژه‌پرداز کار کند. همچنین یك کلید


My Computer در این مرورگر تعبیه شده است که به کاربر اجازه می‌دهد در یک صفحه‌ مرورگر فایل‌های موجود روی کامپیوترش را مرور کند.

یکی از ویژگی‌های بی‌کم‌وکاست اپیک درهم تنیدگی‌اش با فیس‌بوک، توییتر، جی‌میل گوگل مپس، یاهو و اورکات است. روی ابزار مربوط به هر کدام از اینها کلیک کنید تا سایت موبایل مربوطه به‌صورت یک صفحه‌ جانبی در کنار صفحه‌ اصلی مرورگر باز شود. این دستاورد تازه به شما اجازه می‌دهد به تجربه‌ مرورگری تصویر در تصویر دست یابید.

تجربه‌ای مشابه در مورد ویدئو‌های روی وب هم می‌تواند در فضای اپیک ممکن شود. اگر می‌خواهید در حالی‌که مشغول کار دیگری هستید ویدئوی بخصوصی را تماشا کنید می‌توانید صفحه‌های آن‌را گرفته، بکشید و در کنار صفحه‌ اصلی مرورگر جا بدهید. در اینجا ویدئو‌ها می‌توانند دانلود شوند یا در قالب فهرست‌های پخش مرتب شوند. اپیک همچنین شامل یک فهرست کار‌های برنامه‌ریزی شده است. همچنین یک فیچرتایمر و یک زمان‌سنج، یک خرده ابزار برای ثبت کردن متون و عکس‌ها و صفحه‌های کامل وب‌سایت‌ها در این مرورگر به‌صورت پیش‌فرض تعبیه شده است. هیدن رفلکس می‌گوید که هزاران پلاگین آماده‌ استفاده برای اپیک دارد که از همین حالا در دسترس هستند.

وبولوژی
مجله شخصی خودتان را بسازید
آیپددارها بالاخره می‌توانند به صاحبان لپ‌تاپ ضرب شستی نشان بدهند و با كمك این وب‌سایت، مجله شخصی خودشان را بسازند و آن را به دوستان خود نشان دهند.

این مجله قابلیت اتصال به دیگر وب‌سایت‌های شبكه اجتماعی را نیز دارد. برای استفاده از این سرویس به آدرس زیر بروید.

http://www.flipboard.com

ارائه طراحی‌ها

به‌عنوان یك ‌طراح خوب می‌دانید كه شیوه ارائه یك طرح به‌اندازه خود طرح ارزش دارد و نقش مهمی را ایفا می‌كند. وب‌سایت Recurse راه‌حلی ساده برای ارائه طرح‌های شما است. كافی است چند عكس را به این وب‌سایت بدهید و بعد لینك‌ها را سریع بسازید. بدین ترتیب مشتریان شما بلافاصله متوجه خواهند شد كه طرح نهایی چه از آب در خواهد آمد. برای استفاده از امكانات این وب‌سایت به لینك زیر بروید:

http://recurseapp.com

نظرسنجی به‌راه بیندازید

به‌كمك سرویس فلیستی، دیگر برای ایجاد نظرسنجی و فرم‌های پرسش و پاسخ، حتی به ثبت‌نام هم نیاز ندارید و در كمتر از چند دقیقه، یك فرم نظرسنجی كارآمد ایجاد خواهید كرد كه فورا می‌توانید در بلاگ، وب‌سایت یا صفحه شخصی خود قرار دهید. برای دسترسی به فلیستی به ‌آدرس زیر بروید:‌

http://flisti.com


کپی اطلاعات فلش با یک کلیک
کپی یا سرقت بی‌دردسر؟

امروزه حافظه‌های فلش را در هر وسیله‌ای می‌توان مشاهده کرد. استفاده از آنها نیز به شکل‌های مختلف توسط کاربران صورت می‌گیرد اما گسترش استفاده از این ابزار، پیامدهای مختلفی نیز پیش رو دارد که یکی از آنها گسترش ویروس‌های رایانه‌ای است. از دیگر مواردی که استفاده از این ابزار کاربران را تهدید می‌کند سرقت ساده اطلاعات دیگر کاربران در صورت سهل‌انگاری کاربر اصلی رایانه و از دست رفتن اطلاعات محرمانه در صورت مفقود شدن این ابزار است.

همان‌طور که گفتیم استفاده از این ابزار روز به روز در حال گسترش است و کاربران زیادی نیز به انتقال اطلاعات توسط این ابزار می‌پردازند، به همین دلیل قصد داریم نرم‌افزار پیشنهادی این هفته را به معرفی ابزاری برای کپی آسان اطلاعات از روی حافظه‌های فلش اختصاص دهیم.

نرم‌افزار پیشنهادی ما USB Grabber نام دارد. این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا براحتی و به‌طور خودکار مجموعه اطلاعات موجود در حافظه‌های فلش را روی هارددیسک رایانه خود کپی کنید.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار دارا بودن حجم کمتر از 300کیلوبایت و عدم‌نیاز به نصب است. همچنین این نرم‌افزار امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برخی از آنها عبارتند از:

کپی با یک کلیک

مهم‌ترین ویژگی این نرم‌افزار کپی اطلاعات موجود در حافظه فلش با یک کلیک است. با استفاده از این نرم‌افزار پس از اتصال فلش به درگاه یواس‌بی رایانه و انتخاب گزینه Grab تمام اطلاعات موجود در محل از پیش تعیین شده روی هارددیسک رایانه ذخیره می‌شوند.

کپی با شرایط خاص

همان‌طور که گفتیم کپی ساده و سریع اطلاعات یکی از امکانات این نرم‌افزار است. علاوه بر این کپی با شرایط خاص نیز توسط این برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد. اعمال این شرایط با ورود به بخش Setting نرم‌افزار امکان‌پذیر است. در این قسمت امکانات مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد که برخی از آنها عبارتند از:

ـ کپی تمام فایل‌ها

ـ کپی فایل‌های دارای نام مشخص

ـ کپی فایل‌ها در محدوده حجم مشخص

ـ عدم‌کپی اطلاعات از درایوهای A وB

ـ عدم‌کپی اطلاعات از درایوهای دیسک نوری

ـ مخفی‌سازی پوشه فایل‌های کپی شده

همان‌طور که از مورد آخر قابل مشاهده است اطلاعات کپی شده توسط این نرم‌افزار در پوشه مخصوصی از نرم‌افزار کپی می‌شود که با انتخاب گزینه Hide “Grabbed data” Folder می‌توانید آن‌را از دید دیگر کاربران مخفی کنید و همچنین با کلیک روی گزینه Grabbed data نیز می‌توانید محتوای موجود در این پوشه را مشاهده کنید.

کپی بدون اجازه!

همان‌طور که گفتیم گسترش استفاده از حافظه‌های فلش پیامدهایی را نیز در پی دارد که یکی از آنها سرقت اطلاعات کاربران است. این نرم‌افزار نیز دارای قابلیت فعال‌سازی توسط کلیدهای میانبر از روی صفحه کلید است که عملیات کپی را برای کاربر بسادگی فشردن چند کلید ترکیبی از صفحه کلید می‌کند، اما این قابلیت می‌تواند به‌طور نادرست و بدون اجازه مالك نیز برای کپی اطلاعات حافظه‌های فلش به كار گرفته شود. پس توصیه می‌کنیم نه تنها حافظه فلش شخصی خود را به هر رایانه‌ای متصل نکنید بلکه حافظه‌های فلش ناشناس را نیز به رایانه خود متصل نکنید چراکه امکان سرقت اطلاعات هارددیسک و کپی آنها روی حافظه فلش بدون اجازه مالک رایانه نیز توسط نرم‌افزارهای مشابهی امکان‌پذیر است. از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار امکان اجرای خودکار با شروع ویندوز است که برای برخورداری از این قابلیت باید پس از کلیک‌راست روی آیکن نرم‌افزار از میان آیکن‌های موجود در کنار ساعت ویندوز، گزینه Autorun File را انتخاب کنید. برای دریافت این نرم‌افزار با حجم 212کیلوبایت وپشتیبانی از ویندوزهای اكس‌پی و 7 می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://danlod.ir/jamejam//USBGrabber3.zip

امیر عصاری
بازی سریع‌تر، اینترنت بهتر!

برنامه GameBoost یكی از محصولات بی‌نظیر شرکت PGWARE است كه تولید‌کننده نرم‌افزارهای مختلفی برای افزایش سرعت رایانه و سرعت اینترنت است.

این نرم‌افزار که ترکیبی از 2 نرم‌افزار قدرتمند GameGain و Throttleاست برای افزایش سرعت رایانه در اجرای بازی‌های مختلف و بهبود سرعت اتصالات اینترنتی کاربرد دارد. به کمک این نرم‌افزار اتصالات اینترنتی شما برای دانلود موزیک، فیلم و برنامه‌ها بهینه می‌شود. همچنین رایانه شما برای اجرای بهینه و سریع بازی‌های مختلف نیز مورد بازبینی قرار می‌گیرد و تعداد فریم‌های قابل پخش در هر ثانیه توسط سیستم‌عامل افزایش می‌یابد. این نرم‌افزار با اعمال تغییرات در رجیستری ویندوز و فایل‌های سیستمی بدون نیاز به تغییر در سخت‌افزار رایانه می‌تواند سرعت آن‌را تا حد چشمگیری افزایش دهد. چنانچه قصد دارید به رایانه خود زندگی دوباره ببخشید و از افزایش سرعت آن لذت ببرید پیشنهاد می‌کنیم نسخه‌ای از این نرم‌افزار را با مراجعه به لینک زیر دانلود کنید:

 http://www.pgware.com/downloads/gameboost.exe


پانوراما بسازید!
ساخت تصاویر پانوراما، تورهای نمایشی و تصاویر گیگاپیکسلی از کارهای تخصصی قابل اجرا توسط نرم‌افزار Autopano Giga است. به‌کمک این نرم‌افزار می‌توانید بسادگی از مکان‌های مورد نظر خود تصاویر پانوراما با قابلیت چرخش 360درجه و تورهای مجازی در فورمت فلش ایجاد کنید.

از دیگر قابلیت‌های ویژه در این نرم‌افزار پشتیبانی از ساخت تصاویر گیگاپیکسلی با استفاده از دوربین‌های معمولی است. به این ترتیب به‌جای یک عکس، چند عکس توسط دوربین شما گرفته می‌شود و این تصاویر با کمک قابلیت‌های ویژه در این نرم‌افزار ترکیب شده و یک تصویر چندصد مگاپیکسلی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای دانلود این نرم‌افزار می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.autopano.net


استفاده از مجازی‌سازی شبکه‌های محلی
امنیت، سرعت و بازدهی بهتر

شبکه‌های محلی مجازی (VLAN) برای عده‌ای به‌صورت یک راز درآمده است و بسیاری هنوز توانایی‌های این نوع شبكه را نمی‌دانند. از این‌رو در این مقاله به این نوع شبکه‌ها و چرایی نیاز به آنها می‌پردازیم.

شبکه محلی چیست؟

واژه شبکه محلی (LAN) را تقریبا همه می‌شناسند ولی برای اطمینان تعریفی از آن را ارائه می‌دهیم؛ چراکه بدون دانش کافی از شبکه‌های محلی، نمی‌توان به‌سراغ نوع مجازی آن رفت. شبکه محلی، گونه‌ای از شبکه است که تمام دستگاه‌های موجود در آن شبکه، در یک دامنه قرار گرفته‌اند.

شبکه محلی مجازی چیست؟

از نام این شبکه برمی‌آید که شبکه محلی مجازی، با مختصر تفاوتی، همان شبکه محلی است. به‌عبارت دیگر، شبکه محلی مجازی دامنه‌ای است که توسط سوئیچ‌ها درست شده است. معمولا دامنه را مسیریاب (روتر) تعیین می‌کند.

با شبکه محلی مجازی،‌ این‌بار سوئیچ نیز می‌تواند یک دامنه درست کند. این کار را مدیر سیستم‌ها (ادمین) انجام می‌دهد و چند پورت از سوئیچ را به یک شبکه محلی مجازی وارد می‌کند. تمام پورت‌هایی که در یک شبکه محلی مجازی قرار می‌گیرند، یک دامنه مشترک خواهند داشت.

از آنجا که سوئیچ‌ها می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند، در این حالت برخی از پورت‌های سوئیچ الف می‌تواند در شبکه محلی مجازی 10 باشد و دیگر پورت‌های این شبکه مجازی به سوئیچ B متصل باشند. ارتباطات بین این دستگاه‌ها توسط دیگر دستگاه‌های خارج از شبکه مجازی دیده نمی‌شود. همچنین این دستگاه‌ها از آنجا که در یک شبکه محلی مجازی هستند، می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. البته دستگاه‌های موجود در یک شبکه محلی مجازی بدون تنظیمات اضافه نمی‌توانند با دستگاه‌های بیرونی این شبکه ارتباط
برقرار کنند.

آیا شبکه‌های محلی مجازی لازم هستند؟

بد نیست به این نکته اشاره شود تا زمانی‌که شبکه بسیار بزرگ نشده و ترافیک آن بالا نرفته است، نیازی به راه‌اندازی شبکه محلی مجازی نیست. در بسیاری از مواقع، کاربران به‌صورت پیش‌فرض داخل یک شبکه محلی مجازی هستند. به‌عنوان مثال:‌ در سوئیچ‌های سیسکو به‌صورت پیش‌فرض شبکه‌های محلی مجازی فعال هستند و تمام پورت‌هایی که به این سوئیچ‌ها متصل شده‌اند به‌صورت خودکار به شبکه محلی مجازی متصل می‌شوند. بنابراین در حالت پیش‌فرض همه دستگاه‌ها با هم به سوئیچ وصل می‌شوند و در یک شبکه محلی مجازی قرار می‌گیرند.

وضعیت‌های مختلفی می‌توانند این نیاز را تولید کنند که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

ـ بیشتر از 200دستگاه در شبکه محلی شما وجود دارد.

ـ ترافیک انتقال داده‌ها در شبکه شما بالاست.

ـ برخی از کاربران نیاز به امنیت بیشتر در تبادل داده دارند یا سرعت انتقال آنها به‌دلیل استفاده بیش‌از حد از شبکه محدود شده است.

ـ برخی از کاربران به‌دلیل این‌که از نرم‌افزارهای مشابه استفاده می‌کنند باید روی یک دامنه قرار بگیرند. مثلا کاربرانی را در نظر بگیرید که از تلفن‌های VoIPاستفاده می‌کنند. این کاربران می‌توانند در شبکه‌های مختلف مجازی قرار بگیرند و ترافیک آنها با داده‌های کاربران عادی تداخل پیدا نکند.

ـ یک سوئیچ سخت‌افزاری کار چند سوئیچ نرم‌افزاری را انجام می‌دهد.

چرا زیرشبکه‌ها پاسخگو نیستند؟

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا به‌جای دردسر استفاده از شبکه‌های مجازی، از زیرشبکه‌ها (Subnet) استفاده نکنیم؟ مزیتی که شبکه‌های محلی مجازی نسبت به شبکه‌های تقسیم شده به زیرشبکه دارند این است که دستگاه‌هایی که در نقاط مختلف قرار دارند به یک مسیریاب برنمی‌گردند و می‌توانند در شبکه‌ای باشند که از نظر فیزیکی به روتر دیگری متصل است. مشکل زیرشبکه‌ها این است که تمام دستگاه‌های موجود در یک زیرشبکه باید به یک سوئیچ متصل شوند و آن سوئیچ حتما باید به روتر وصل شده باشد. در شبکه‌های محلی مجازی، یک دستگاه می‌تواند به یک سوئیچ وصل شود و دستگاه دیگری در شبکه به سوئیچ دیگری متصل شود و هر دو در یک شبکه محلی مجازی قرار گرفته باشند.

چطور دستگاه‌های شبکه‌های مختلف مجازی می‌توانند همدیگر را ببینند؟

دستگاه‌های مختلف در شبکه‌های مختلف مجازی می‌توانند از طریق مسیریاب یا سوئیچ لایه سوم با همدیگر در ارتباط باشند. اگر هر شبکه محلی مجازی زیرشبکه خود را داشته باشد‌ برای ارتباط این شبکه‌ها با یکدیگر باید حتما از مسیریاب یا سوئیچ لایه سوم استفاده شود.

پورت ترانک چیست؟

وقتی بین دو سوئیچ یا بین سوئیچ و مسیریابی که ترافیک بیش از دو شبکه را کنترل می‌کنند لینکی برقرار شود، این لینک را پورت ترانک (trunk) می‌گویند. پورت ترانک باید از پروتکل خاص ترانک کردن استفاده کند. این پروتکل در اختیار سیسکو است و Inter-switch Link نام دارد. استاندارد آن نیز 802.11q است.

شبکه‌های محلی مجازی چه فایده‌ای دارند؟

شبکه‌های محلی مجازی بازدهی بهتری برای شبکه‌های متوسط و بزرگ محلی به‌ارمغان می‌آورند چراکه هدف اصلی این شبکه‌ها پایین آوردن ترافیک داده‌ها و جلوگیری از Broadcast (پخش همگانی) است. از این‌رو با رشد ترافیک و تعداد سیستم‌ها در یک شبکه نیاز به حضور شبکه‌های محلی مجازی بیشتر می‌شود. همچنین به‌دلیل این‌که این شبکه‌ها گروهی از دستگاه‌ها را داخل یک شبکه خصوصی می‌گذارند امنیت نیز خودبه‌خود بیشتر می‌شود.

منبع: http://www.petrikb.com

میلاد پیكانیكمك‌های اولیه هنگام روشن نشدن رایانه

آیا تا به ‌حال برایتان پیش آمده كلید رایانه را زده و آن‌را روشن كنید اما صفحه نمایش سیاه بماند؛ به گونه‌ای كه نه تصویری روی آن نمایان شود و نه هیچ صدایی از بلندگوهایش شنیده شود؟ در این حالت دستگاه روشن شده و فن خنك كننده آن به‌كار می‌افتد اما از كار كردن آن خبری نیست.


بسیاری مكرر كلید روشن/خاموش را می‌زنند، صفحه نمایش را دستكاری كرده، سیم‌های ارتباط آن با رایانه را تعویض می‌كنند یا ماژول‌های حافظه رم و كارت گرافیك را بیرون كشیده و دوباره در جای خود می‌زنند اما باز هم نتیجه‌ای نمی‌گیرند. در این حالت تنها اشكالی كه به ذهن خطور می‌كند این است كه شاید ایراد از پردازنده یا مادربرد دستگاه باشد اما باز هم نمی‌توان ایراد را از این دو قطعه دانست. خب، پس باید چه‌كار كرد؟ ما در اینجا روشی را برای شما شرح می‌دهیم كه دقیقا می‌توانید تشخیص دهید كه ایراد دستگاه مربوط به كدام قسمت و كدام قطعه رایانه است و خیلی راحت و مطمئن اقدام به تعمیر، تعویض و رفع آن كرده و سیستم خود را دوباره راه‌اندازی كنید.

در اینگونه مواقع انگشت اتهام به طرف قطعه‌ای است كه مسوول تامین انرژی و قدرت دستگاه و تغذیه برق مصرفی آن است و این قطعه چیزی نمی‌تواند باشد مگر منبع تغذیه یا پاور دستگاه. پیش از این‌كه دست به تعویض منبع تغذیه بزنید، مشخصات مورد نیاز مربوط به ولتاژ، آمپر و وات قطعاتی مثل كارت گرافیك، پردازنده و تمام سیستم خود را با مشخصات خروجی منبع تغذیه رایانه‌تان تطبیق دهید. اگر این مشخصات با آن نیازها مطابقت داشت وقت آن است كه به سراغ كابل‌ها و سوکت‌های منبع تغذیه بروید و به‌دقت امتحان کنید که آیا به‌درستی به سوکت‌های مخصوصشان روی مادربرد متصل شده‌اند یا نه؟ اگر کارت‌های گرافیک سوکت‌های پاور خارجی داشته و برق مصرفی‌شان را مستقیما از منبع تغذیه دریافت می‌کنند، امتحان کنید که درست متصل شده‌اند یا نه. در غیر این‌صورت باید آنها را با یک کابل و سوکت 4پین به پایانه‌ای زد (EZ Plug) که نزدیک اتصال اصلی برق ATX واقع شده است. پس از انجام این کارها همه چیز در مورد اتصالات و کابل‌ها درست به‌نظر می‌رسد و اگر باز هم مشکلی در کار بود،‌ می‌توانید یک منبع تغذیه قدرتمند از دوستان خود قرض کرده و با آن امتحان کنید. اگر رایانه شما با آن منبع تغذیه کار کرد كه ایراد صددرصد از پاور است. اگر هیچ‌کدام از این کارها مؤثر واقع نشد، ممکن است پاک کردن اطلاعات حافظه بلادرنگ مادربرد ( ریست کردن CMOS مادربرد ) کمک کند.

برای این‌کار رایانه را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس باتری مادربرد را درآورده و جامپر CLRTC را از روی پین‌های 2-1 برداشته و روی پین‌های 3-2 گذاشته و برای چند ثانیه به حال خود رها کنید و دوباره برداشته و سر جای اولش بگذارید و باتری مادربرد را نیز در جایش بیندازید. اگر همه این ترفندها شکست خورد، کامپیوتر را خاموش و کابل برق آن‌را از پریز جدا سازید و الکتریسیته ساکن آن‌را به ترتیب زیر تخلیه کنید:

در محلی که روی فرش و موکت نباشد رایانه را روی یک میز گذاشته درب بغل کیس را باز کرده یک تکه سیم برداشته یک سر آن‌را به زمین متصل کرده و سر دیگر آن‌را به قسمتی فلزی از کیس رایانه اتصال دهید. خنک کننده پردازنده و خود آن‌را به‌آرامی از جایش درآورده و دوباره و با دقت در محل مخصوصش در سوکت مادربرد جاانداخته و فن خنک کننده آن‌را نیز دوباره به‌صورت صحیح نصب کنید. اگر پس از انجام این مراحل مشکل رفع نشد باید به سلامت مادربرد شک کنیم.


صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است