تبلیغات
بهترین سایت دانلود - » کلیک 17 - 28 آبان
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

تغییر بازی تبلت‌ها با کیندل‌فایراز عرضه آمازون کیندل فایر تنها چند هفته می‌گذرد و همه منتظرند تا تاثیر آن را بر بازار تبلت‌ها ببینند. آمازون مطمئن است که با این دستگاه می‌تواند بخشی از بازار را در اختیار بگیرد و حتی فشاری را به پیشرو این بازار، یعنی آیپد وارد کند. این احتمال وجود دارد كه ادعای آمازون درست باشد.

 این‌طور که از داده‌های آماری بر می‌آید، آمازون تولید کیندل فایر را افزایش داده است. آمازون از طرف دیگر با قرار دادن تصویر این تبلت در صفحه نخست، میلیون‌ها کاربری که روزانه به این وب‌سایت سر می‌زنند را تشویق می‌کند تا یکی از این دستگاه‌ها تهیه کنند. در زمان عرضه کیندل فایر، شاید این تبلت به سادگی بازار تبلت‌ها را تغییر دهد. از مولفه‌های کلیدی این تغییر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

کمک به دنیای آندروید

با وجود آنکه در حال حاضر تبلت‌های آندرویدی زیادی در بازار وجود دارند، هنوز سیستم عامل آندروید به سیستم عامل محبوبی تبدیل نشده است. در حقیقت تنها سامسونگ گالاکسی تب 10 اینچی است که می‌تواند یک عرضه موفق به‌حساب بیاید. اما کیندل فایر که آندروید را اجرا می‌کند، حتی این را هم تغییر می‌دهد چرا که قیمت 199 دلاری آن و برندی که مردم به آن اطمینان دارند (آمازون) می‌تواند آندروید را به‌عنوان یک سیستم عامل جدی مطرح کند.

قیمت فوق‌العاده مناسب

تصمیم آمازون برای قیمت‌گذاری 199دلاری کیندل فایر برای بسیاری یک غافلگیری بود. با این قیمت، این دستگاه به مراتب از آیپد2 (که از 499دلار شروع می‌شود) و حتی از بخش بزرگی از تبلت‌های آندرویدی نیز ارزان‌تر است. در وضع اقتصادی فعلی، این قیمت‌گذاری کاملا مناسب است. به‌زودی جنگی بر سر قیمت به‌راه خواهد افتاد.

بزرگ‌تری به‌معنای بهتری نیست

قانونی نانوشته در بازار تبلت‌ها وجود دارد که هر چه تبلت بزرگ‌تر باشد، بهتر است. به‌همین علت است که اپل به اندازه 7/9اینچی آیپد تکیه کرده است و شرکت‌هایی چون سامسونگ و موتورولا نمایشگرهایی 10اینچی عرضه کرده اند. اما کیندل فایر و نمایشگر 7 اینچی‌اش به‌عقیده بسیاری موفق خواهد بود.

خدمات افزوده مهم می‌شوند

یکی از مولفه‌های کلیدی در موفقیت فروش کیندل فایر، اتصال آن به بسیاری از سرویس‌های آمازون خواهد بود، از میان این سرویس‌ها می‌توان به Cloud Drive، فروشگاه Mp3 و کتاب‌های الکترونیک اشاره کرد. اگر کیندل فایر به موفقیت برسد، دیگر شرکت‌ها نیز مجبور می‌شوند به سرویس‌هایی که همراه با تبلت خود ارائه می‌کنند، بپردازند. بعد از عرضه کیندل فایر، تنها اپل و آمازون می‌توانند چنین سرویس‌هایی را ارائه کنند.

موفقیت بازار آندروید

یکی از بخش‌های جانبی اما جالب عرضه کیندل فایر، می‌تواند عرضه نرم‌افزارهای آندرویدی مناسب این تبلت در بخش نرم‌افزاری فروشگاهش باشد. به‌عبارت دیگر، اگر کیندل فایر عرضه شود،‌آندروید مارکت به مشکلی اساسی بر می‌خورد و نیاز به پیشرفت دارد.

موفقیت بیش از یک شرکت

درست همانطور که همه می‌اندیشند که کیندل فایر در زمان عرضه به دستگاه موفقی بدل خواهد شد، یک نکته کلیدی به اثبات می‌رسد،‌این تنها آیپد نیست که می‌تواند در این بازار به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کند.

زمان‌بندی مهم است

به سال گذشته اگر نگاه کنیم و تصمیم شرکت‌هایی چون موتورولا و سامسونگ را ببینیم که دستگاه‌هایشان را در اوایل سال 2011 عرضه کرده‌اند، احتمالا به این نتیجه می‌رسیم که مشتریان صبر کرده‌اند تا دستگاه‌های مورد علاقه خود را در فصل تعطیلات تهیه کنند. آمازون کیندل‌فایر را در ماه نوامبر عرضه می‌کند و این یعنی بهترین زمان فروش.

نیرو گرفتن از گوگل

در سیستم آندروید، گوگل كاملا بر اوضاع مسلط شده است. این شرکت نه‌تنها آندروید را عرضه می‌کند، بلکه با قرارداد بستن با شرکت‌های بزرگ، آندروید را روی بهترین گوشی‌های بازار نیز نصب می‌کند. در بازار تبلت اما گوگل چنین اقدامی نکرده است و این می‌تواند یک نقطه شروع برای آمازون کیندل فایر باشد.

مایکروسافت و اندیشه استراتژیک

مایکروسافت در نظر دارد با عرضه ویندوز8 وارد دنیای تبلت‌ها شود. با این وجود، این شرکت باید از عملکرد کیندل فایر درس بگیرد. تاکنون مایکروسافت قول داده است در دنیای تبلت‌ها همه جور قابلیت را پیاده کند اما کیندل‌فایر از آن بسیار ساده‌تر است. اگر آنچه آمازون گفته است را باور کنیم، خریداران آماده یک عرضه موفق خواهند بود. بسته به میزان موفقیت کیندل فایر، مایکروسافت باید استراتژی خود را تغییر دهد.

مخالفت نرم با اپل

بیشتر موسسه‌های تحقیقاتی معتقدند بازار iOS اپل به‌شدت کاهش می‌یابد. هر چند این موسسه‌ها باور دارند که در نهایت، اپل بر صدر خواهد ایستاد. با عرضه کیندل فایر و جمعیت عظیم هواداران آن، روند نزولی بازار iOS احتمالا نرخ سریع‌تری به خود خواهد گرفت. در ساده‌ترین شکل ممکن، تمایل به خرید یک دستگاه 200 دلاری بسیار بهتر از خرید یک دستگاه 500 دلاری است.

مایکروسافت اکس‌پی را نمی‌خواهد
در سن و سال ما آدم‌ها، 10 سال زیاد نیست. اما در کامپیوتر، 10 سال یعنی پیر شدن کامل. عجیب است که بعد از گذشت 10 سال، ویندوز اکس‌پی هنوز زنده است و مایکروسافت با تمام وجود می‌خواهد مردم آن را فراموش کنند.

نسخه فاینال ویندوز اکس‌پی در اکتبر 2001 عرضه شد و طی چند سال به محبوب‌ترین سیستم عامل تبدیل شد. جایگزین آن، ویندوز ویستا، نتوانست آن جایگاه را بدست بیاورد و ویندوز7 جایگزین ویندوز ویستا، با سرعتی بسیار کند تلاش می‌کند خودش را جایگزین ویندوز اکس‌پی کند، در حالی که این عمل زمان زیادی به طول انجامیده است.

بر اساس آماری که وب‌سایت Net Applictaions منتشر کرده است، ویندوز اکس‌پی حدود 47 درصد از سهام بازار را در اختیار دارد، بعد از آن ویندوز 7 با 30 درصد، ویندوز ویستا با 5/8 درصد و مک با 3 درصد در مقام‌های بعدی هستند.

هر چند که وب‌سایت StatCounter‌آمار به‌کل متفاوتی ارائه کرده است و در آن، ویندوز7 40 درصد، ویندوز اکس‌پی 38 درصد، ویندوز ویستا 11 درصد و مک 7 درصد را در اختیار دارند.

بعد از گذشت یک دهه از عرضه، ویندوز اکس‌پی پایدار و وصله (patch) شده است و رابط کاربری و نرم‌افزارهای آن به‌گونه‌ای است که هر کس که با کامپیوتر به صورت روزانه کار می‌کند، با آن کاملا آشنا است. هر چند مایکروسافت به‌طور دائم در تلاش است تا از ویندوز و ویندوز لایو درآمدی کسب کند و تراز خود را مثبت نگه‌دارد.

تلاش های مایکروسافت برای فراموشی اکس‌پی مثال زدنی است. مرکز دانلود مایکروسافت گجتی را به‌عنوان روزشمار پایان پشتیبانی از اکس‌پی قرار داده است که تا سال 2014 که پشتیبانی این سیستم عامل رسما به پایان می‌رسد، کاربران را هشیار نگه دارد. اینترنت اکسپلورر9، روی ویندوز اکس‌پی اجرا نمی‌شود.

ویندوز7 بیش از 450 میلیون گواهینامه از سال 2009 تاکنون فروخته است. مایکروسافت امیدهای زیادی برای ویندوز بعدی‌اش که فعلا با نام ویندوز8 شناخته می‌شود، دارد. علاوه بر دسکتاپ، تسکبار و علایم آشنای دیگری که در ویندوزهای قبلی وجود داشت، ویندوز 8 مجهز به واحدهای جدیدی شبیه به کاشی‌های رنگی هستند که قرار است هم در کاربرد تبلتی و هم کامپیوتری کار کردن با آنها ساده باشد. مایکروسافت در نظر دارد نه‌تنها بازار کامپیوترهای شخصی را گرم نگه دارد، بلکه در بازاری که رهبر آن آیپد اپل است نیز وارد شود.

اوپرا مرورگر ترکیبی منتشر می‌كند
ظهور آندروید و مرورگر موجود در آن می‌توانست خبر بدی برای شرکت اوپرا ـ شرکتی که کسب و کار خود را بر پایه یک مرورگر محبوب موبایل بنا نهاد ـ باشد. ولی اوپرا چیزهای متفاوتی در این رخداد دید: آندروید بخش مهمی از برنامه‌ریزی این شرکت برای پیشرفت در آینده است و همچنین یک محصول که سال 2012 ارائه و به 2 مرورگر موبایل شرکت یعنی Opera Mini و Opera Mobile پیوند داده می‌شود و قدرت زیادی به مرورگری موبایل می‌بخشد.

اوپرا موبایل یک مرورگر سنتی با یک موتور برای پردازش کد صفحه وب و اجرای جاوا اسکریپت است. اوپرا مینی تمام این پردازش‌های سنگین را به عهده یک سرور اوپرا قرار داد که یک نسخه سبک شده از صفحه را به گوشی می‌فرستد. اگرچه رویکرد اوپرا مینی جلوی برخی قابلیت‌های تعاملی وب‌سایت‌ها را می‌گیرد، ولی استفاده از شبکه را بشدت کاهش و عمر باتری را افزایش می‌دهد و به اوپرا مینی اجازه می‌دهد روی دستگاه‌هایی که برای اجرای اوپرا موبایل ضعیف هستند، اجرا شود. در هر ماه بیش از 140 میلیون کاربر مرورگر موبایل، از مرورگر اوپرا (اغلب اوپرا مینی) استفاده می‌کنند.

با راه‌حل ترکیبی که اوپرا برای دستگاه‌های آندروید برنامه‌ریزی کرده است، مرورگر موبایل می‌تواند شبکه شلوغ را شناسایی و به حالت مینی تغییر شکل دهد تا تبادل اطلاعات را کمتر کند. درواقع دیگر کاربران اوپرا مجبور نیستند در یک لحظه خاص تصمیم بگیرند که آیا اوپرا موبایل برای آنها بهتر است یا اوپرا مینی.

بهره‌گیری از تهدید آندروید

اوپرا قصد دارد با مرورگر ترکیبی خود، یک تهدید کاری (تهدید آندروید) را به یک فرصت برای خود تبدیل کند. تحلیل‌های نرم‌افزارهای وب نشان می‌دهد به همان درصدی که استفاده از اوپرا مینی رو به کاهش بوده، بازار استفاده از آندروید افزایش داشته است. ولی سخنگوی شرکت اوپرا اعتقاد دارد که تعداد زیادی از کاربران اوپرا مینی می‌توانند با به‌روزرسانی به آندروید، از اوپرا موبایل استفاده کنند.

از ژانویه سال 2010 تعداد کشورهایی که بیش از یک میلیون کاربر مرورگر موبایل اوپرا دارند، از 3 یا 4کشور به بیش از 20 کشور افزایش پیدا کرده است. به‌همین دلیل اوپرا اولین ضربه را به آندروید وارد کرد. این مساله تصادفی نیست که انتشار اولین نسخه‌های اوپرا مینی 6.5 و اوپرا موبایل 11.5 در هفته گذشته همزمان با انتشار نسخه‌های آندروید بوده است . اکنون شرکت اوپرا تمرکز خود را روی «اوپرا برای آندروید» قرار داده است، چرا که تبدیل آن به یک مرورگر قابل قبول زمانبر خواهد بود.مرورگرهای موبایل اوپرا معمولا روی دستگاه‌های آندروید پیش‌نصب نمی‌شوند، گرچه محصولات سامسونگ جزو استثناهاست. این مساله برای اوپرا کمی نگران‌کننده است چرا که درمقابل آن مرورگری مانند اینترنت اکسپلورر، در ویندوز به‌طور پیشفرض فعال است. این در حالی است که شرکت امیدوار است مرورگر جدید ترکیبی خود را به متحدی قدرتمند برای دستگاه‌های موبایل تبدیل کند، چرا که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق مقایسه سرورها، ترافیک را پشت‌سر بگذارند. اگر در یک شبکه شلوغ قرار داشته باشید یا اتصال‌تان کند باشد، مرورگر ترکیبی اوپرا گزینه‌ای مناسب خواهد بود.

پیشرفت توربو (Turbo) اوپرا

توربو نام یکی از قابلیت‌های موجود در اوپرا موبایل و نسخه رایانه (PC) اوپرا است که استفاده از اطلاعات را به‌وسیله استفاده از سرورهای اوپرا (به‌عنوان مثال با مقایسه تصاویر) به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. نسخه ترکیبی به این معنی است که کد صفحه وب، مانند HTML، جاوا اسکریپت و CSS نیازی به ارسال از طریق شبکه موبایل ندارند. برای مثال یک سایت خبری را در نظر بگیرید که 7/1 مگابایت حجم داشته باشد. این حجم را می‌توانید ازطریق اوپرا که حالت پیش‌فرض خود را اجرا می‌کند (در حالتی که توربو خاموش باشد) اندازه بگیرید. اگر توربو را روشن کنید حجم سایت به حدود 500 کیلوبایت کاهش پیدا می‌کند و اگر از اوپرا مینی استفاده کنید حتی حجم 300 کیلوبایت هم شاهد خواهید بود.

اگرچه صحبت از انتشار راهکار جدید ترکیبی اوپرا اوایل سال 2012 به‌گوش می‌رسید، ولی سخنان مسوولان اوپرا نشان از این دارد که این شرکت هنوز زمانبندی خاصی را مدنظر نگرفته است.

کسب و کار بهتر

2 سال پیش، شرکت اوپرا از نظر مالی با مشکلات زیادی مواجه شد ولی توانست آنها را از سر راه خود کنار بزند و وارد بازار رقابت شود. یکی از تصمیمات سخت اجرایی برای شرکت، کنار گذاشتن یکی از 2 منبع درآمد اصلی آن بود که در نهایت به کار برای ساخت مرورگرهای مناسب برای دستگاه‌های مختلف تصمیماتی گرفته شد. دوره سختی بر اوپرا گذشت، ولی رفته‌رفته دوران بهتری خواهد داشت؛ چراکه توانست از کسب و کار مشارکتی با شرکایش فاصله بگیرد. این کار منابع زیادی برای آنها آزاد خواهد کرد که می‌تواند از آنها در مرورگر آندروید استفاده کند.

براستی اوضاع مالی اوپرا رو به بهبود است، درآمد این شرکت در 3 ماهه دوم سال 2011 با 29 درصد افزایش به 40 میلیون دلار رسید که در مقایسه با سال گذشته 31 میلیون دلار افزایش داشته است و سود خالص آن با 47 درصد افزایش از 6/3 میلیون دلار به 3/5 میلیون دلار رسید.یکی از مهم‌ترین تلاش‌هایی که اوپرا قصد انجام آن را دارد نفوذ به شبکه تلویزیون است. اوپرا قراردادهایی برای قرار دادن مرورگر خود در محصولاتی از شرکت‌های سونی، توشیبا، فیلیپس، Loewe و شارپ تنظیم و امضا کرده است. با وجود چنین قراردادهایی، فناوری اوپرا می‌تواند به‌عنوان یک مرورگر مرسوم مورد استفاده قرار بگیرد.این به معنای آن است که اوپرا برای نرم‌افزارهای متناسب با تلویزیون که با فناوری‌های مرورگری تولید شده‌اند، به بستری برای رسیدن به محیطی مناسب، تبدیل شده است؛ نمایش ویدئو براساس درخواست کاربر، بازی‌ها یا اخبار قابل خواندن، با فناوری صفحه‌خوانی (Page-Reading) که برپایه CSS قرار دارد و می‌تواند با استفاده از دکمه 4 جهت یک کنترل از راه دور عمل کند.

همچنین اوپرا توانست با در اختیار گرفتن Handster (وب‌سایتی برای دریافت نرم‌افزارهایی برای گوشی‌های آندروید، ویندوز موبایل و...) ‌به فروشگاه نرم‌افزارها نیز نفوذ کند. این فناوری برای قدرت دادن به فروشگاه‌های نرم‌افزارهای مخصوص اریکسون، Electronics LG و غیره مورد استفاده قرار می‌گرفت، ولی برای تلویزیون‌ها هم قابل استفاده است. اوپرا همچنین قابلیت‌های پردازش پرداخت را نیز دارد که درآمدهای جدیدی را به‌همراه خواهد داشت، چرا که مردم می‌توانند اجناس واقعی خریداری کنند و دیگر صرفا خریدار نرم‌افزار نخواهند بود.

تلاش دیگر اوپرا برای رشد، در زمینه بازرگانی و تبلیغاتی بوده است. در اختیار گرفتن AdMarvel توسط این شرکت در ژانویه سال 2011 به‌این معنی است که حالا فناوری جا به جایی تبلیغات را نیز دارد که ناشران می‌توانند از آن برای فرستادن تبلیغاتشان به یک محل مشخص یا برای عده‌ای خاص استفاده کنند. این سرویس در سرورهای اوپرا، برای استفاده در اوپرا مینی قرار گرفته است. و حالا این شرکت رو به ‌رشد با 750 کارمند، کماکان درحال استخدام نیروست!

ساختن كارت ویزیت مجانی
Makebadge وب‌سایتی است كه می‌تواند انواع و اقسام كارت‌هایی كه می توانید تصور كنید را برای شما طراحی كند.

 این وب‌سایت كه سرویس آن رایگان است، دارای مجموعه‌ای از طرح‌های از پیش آماده است كه با انتخاب آن می‌توانید طبق سلیقه خودتان كارت طراحی كنید.

http://makebadge.com

 

 

ترجمه لغات به تصویر

وب‌سایت Vizlingo قابلیت جالبی دارد چرا كه می‌تواند عباراتی كه شما تایپ می‌كنید را به تصویر تبدیل كرده و با احساسات مختلف بیان كند! این وب‌سایت با كلیپ‌هایی كه كاربران ضبط می‌كنند، تصاویر خود را تهیه می‌كند و با كنار هم گذاشتن این تصاویر، جملات خام و بی احساس را به تصاویری جالب و بی‌نظیر تبدیل می‌كند. برای اطلاعات بیشتر به نشانی زیر بروید:

http://www.vizlingo.com/


یكی در خدمت همه
گاهی اوقات، برخی کاربران به استفاده از یک رایانه قانع نیستند و همزمان از چند رایانه استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی به‌طور معمول برای استفاده از چند رایانه ‌باید هر رایانه به یک نمایشگر، ماوس و صفحه‌کلید مجزا مجهز باشد. فرض کنید یک کاربر قصد دارد از 2 یا 3 رایانه استفاده کند.

به‌نظر شما علاوه بر هزینه‌ای که صرف خریداری این قطعات برای هر رایانه می‌شود، می‌توانید این سه رایانه را روی یک میز قرار دهید؟ رابط KVM یک قطعه سخت‌افزاری است که شما را قادر می‌سازد تا نمایشگر، ماوس و صفحه‌کلید خود را بین چند دستگاه مختلف به اشتراک بگذارید. به این ترتیب می‌توانید فقط با یک ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر، از هر سه رایانه خود استفاده کنید انجام این کار نیز با فشردن یک یا چند کلید ساده امکان‌پذیر است. روش کاری این رابط به این شکل است که ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر اصلی شما به KVM متصل شده سپس از این قطعه به تعداد مختلف امکان برقراری اتصال خروجی با دیگر رایانه‌های شما وجود دارد.

همان‌طور که متوجه شدید انجام این کار به‌کمک قطعه‌ای سخت‌افزاری به نام KVM امکان‌پذیر است. این هفته قصد نداریم به معرفی این قطعه بپردازیم، بلکه می‌خواهیم شما را شگفت‌زده کنیم! پیشنهاد این هفته ما نرم‌افزار Kavoom! KVM است. با این نرم‌افزار شما می‌توانید برای استفاده از یک ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر به‌طور اشتراکی، به هیچ قطعه اضافه‌ای از جمله KVM نیاز نداشته باشید! همچنین این نرم‌افزار شما را قادر می‌‌سازد بدون هیچ‌گونه محدودیت یک ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر را برای بیش از 10 رایانه نیز مورد استفاده قرار دهید.

چرا Kavoom! KVM؟

همان‌طور که گفتیم در صورتی که بخواهید از چند رایانه با یک سری ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر کار کنید، می‌توانید از این نرم‌افزار کمک بگیرید. همچنین در صورتی که رایانه‌های شما دارای فواصل زیادی از یکدیگر باشند (به‌عنوان مثال هر رایانه در یک اتاق مجزا باشد) باز هم می‌توانید به‌کمک این نرم‌افزار بدون ‌جابه‌جایی، فقط پشت یک رایانه بنشینید و با هر رایانه دیگری که بخواهید کار کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید برای رایانه مستقر در اتاق سرور نمایشگر، ماوس و صفحه‌کلید تهیه نکنید و هر زمان که مایل باشید از اتاق شخصی خودتان به آن رایانه متصل شوید و نمایشگر، ماوس و صفحه‌کلید را به آن اختصاص دهید! در این حالت گویا دیگر قطعات رایانه مستقر در اتاق سرور نیز در دسترس شماست و هیچ تفاوتی با حضور در مقابل آن رایانه برای شما وجود نخواهد داشت.

چطور ممکن است؟

مطمئنا برای شما هم این سوال پیش آمده است که چطور ممکن است بدون نیاز به هیچ سخت‌افزار اضافه‌ای، یک ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر را بین چند رایانه به اشتراک گذاشت؟! چرا که بالاخره ‌باید به نحوی ارتباط میان این دستگاه‌ها و دیگر رایانه‌ها برقرار کرد. در پاسخ به‌ این سوال باید بگوییم تنها پل ارتباطی میان این دستگاه‌ها و دیگر رایانه‌های شما برقرار بودن شبکه میان رایانه‌های موردنظر است. پس برقراری ارتباط میان رایانه‌ها با استفاده از یک یا چند کابل شبکه یا حتی برقراری ارتباط از نوع بی‌سیم، شما را قادر می‌سازد تا از یک ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر برای چند رایانه استفاده کنید.

چگونه استفاده کنیم؟

روش کار با این نرم‌افزار بسیار ساده است. در ابتدا باید از برقرار بودن شبکه میان 2 یا چند رایانه خود مطمئن شوید، سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

1- یک رایانه را به‌عنوان رایانه اصلی درنظر بگیرید و ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر خود را به آن متصل کنید.

عدم محدودیت نسبت به فاصله رایانه‌ها از یکدیگر، پشتیبانی از ده‌ها رایانه، عدم نیاز به سخت‌افزار اضافه، عدم نیاز به برقراری ارتباط کابلی میان ماوس و صفحه‌کلید و نمایشگر با هریک از رایانه‌ها و... از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های «كاووم!» به‌شمار می‌رود

2- فایل نصب نرم‌افزار را دانلود کرده و آن را روی تمام رایانه‌هایی که در آنها قصد استفاده از دستگاه‌ها به‌صورت اشتراکی را دارید نصب کنید. (توجه کنید که رایانه مشخص شده در مرحله یک باید هنگام نصب به‌عنوان Primary انتخاب شود و دیگر رایانه‌ها ‌باید به‌عنوان Secondary تعیین شوند)

3- در رایانه اصلی (Primary) نام رایانه‌های دیگر را وارد کنید.

4- مراحل نصب به پایان رسیده است و می‌توانید از فهرست رایانه‌هایی که در کنار دسکتاپ ویندوز به‌نمایش درآمده است یکی را کلیک کنید تا ماوس، صفحه‌کلید و نمایشگر شما به رایانه مورد نیاز اختصاص یابد.

بهترین، در میان رقبا

برخی مزایای استفاده از این نرم‌افزار که موجب شده است تا در مقایسه با نرم‌افزارها و ابزارهای دیگری همچون KVM‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزارهای کنترل از راه دور و... به‌عنوان بهترین برنامه انتخاب شود، عبارتند از:

ـ توانایی پشتیبانی از چند ده رایانه بدون صرف هزینه‌های زیاد جهت خرید سخت‌افزارهای پیشرفته

ـ توانایی استفاده میان رایانه‌هایی در فاصله‌های بسیار دور از یکدیگر (برقرار بودن ارتباط شبکه کابلی یا بی‌سیم کافی است)

ـ پشتیبانی از قابلیت کپی متون، اطلاعات، فایل‌ها و.... میان رایانه‌ها

ـ پشتیبانی از چند نمایشگر

ـ پشتیبانی از قابلیت تعریف چند رایانه اصلی برای دیگر رایانه‌ها (به‌این ترتیب هریک از مدیران واحد می‌تواند ماوس، صفحه‌کلید و رایانه اختصاصی خود را در مواقع نیاز به رایانه دیگری اختصاص داده و از آن رایانه استفاده کند. در صورت استفاده همزمان چند کاربر نیز نرم‌افزار با نمایش هشدار به کاربر دوم که قصد برقراری ارتباط جدید را دارد، این مورد را متذکر می‌شود)

ـ عدم قطعی ارتباط هنگام ورود و خروج به ویندوز (نرم‌افزارهای کنترل از راه دور از جمله ابزار Remote Desktop در ویندوز با هر بار ورود و خروج شما به ویندوز، ارتباط موجود را قطع می‌کنند)

ـ سوئیچ سریع و آسان میان رایانه‌ها با انتخاب نام آنها از روی دسکتاپ یا فشردن کلیدهای میانبر از روی صفحه‌کلید

ـ عدم قفل‌کردن صفحه‌نمایش، ماوس و صفحه‌کلید متصل به رایانه دوم هنگام کنترل توسط رایانه اصلی

ـ امکان تعریف رایانه‌ها به‌صورت رایانه اصلی، رایانه دوم یا هر دو حالت (به‌این ترتیب در مواقع نیاز می‌توانید با رایانه خود به‌عنوان رایانه اصلی به کنترل دیگر رایانه‌ها بپردازید یا هنگامی که در مقابل دیگر رایانه‌های اصلی هستید، به رایانه خودتان به‌عنوان رایانه دوم متصل شوید و کنترل آن را در دست بگیرید)

ـ امکان تعریف وضوح تصویر مختلف برای هریک از رایانه‌ها (به ‌این ترتیب هنگامی که نمایشگر را به رایانه دیگری سوئیچ می‌کنید که کارت گرافیک آن از وضوح تصویر کارت گرافیک رایانه قبلی پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید وضوح تصویر متفاوتی را به آن رایانه اختصاص دهید)

ـ پشتیبانی از قابلیت نصب و به‌روزرسانی نرم‌افزار روی رایانه‌های دوم از رایانه اصلی

چنانچه به استفاده از این نرم‌افزار علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید همین حالا یکی از نمایشگرها، ماوس و صفحه‌کلیدهای متصل به رایانه را کنار بگذارید یا تمام رایانه‌هایتان را با هر یک از ماوس و صفحه‌کلیدهای موجود در کنترل خود داشته باشید، می‌توانید نسخه‌ای از این نرم‌افزار را با مراجعه به لینک زیر دانلود کنید:

http://www.kavoom.biz/k0000/KaVoomKVM5.35_Setup.exe

همچنین در این سایت، نرم‌افزار مشابه دیگری با نام KaVoom! KM نیز وجود دارد که امکان استفاده از ماوس و صفحه‌کلید برای 2 یا چند رایانه را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از این نرم‌افزار هریک از رایانه‌ها ‌باید نمایشگر مستقل به‌خود را داشته باشد و با خروج نشانگر ماوس از یک نمایشگر و ورود به‌ نمایشگر دیگر، صفحه‌کلید و ماوس به رایانه دیگر اختصاص می‌یابند. برای دانلود این نرم‌افزار نیز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.kavoom.biz/k0000/KaVoomKM3.59_Setup.exe

مقایسه گوشی‌های Apple iPhone 4S، Motorola DROID BIONIC، Samsung Galaxy S I I
بهترین‌ها در مقابل هم
تابستان امسال را در انتظار این سه گوشی قدرتمند پشت سر گذاشتیم و اکنون با فرارسیدن پاییز و در اختیار داشتن Motorola DROID BIONIC، Samsung Galaxy S II و Apple iPhone، می‌توانیم این گوشی‌های هوشمند قدرتمند را با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم کدامیک امتیاز بیشتری را کسب می‌کند.

طراحی

با این که آیفون همان شکل و شمایل قدیمی‌ را دارد، اما طراحی این گوشی باوجود سطوح شیشه‌ای و نوار آلومینیومی‌ آن، رقابت را برای 2 دستگاه دیگر سخت می‌کند و نسبت به آنها از طراحی بهتری برخوردار است. با این طراحی خاص، این گوشی چشم هر خریداری را به خود جلب می‌کند و در دست‌گرفتن آن حس خوشایندی به او می‌دهد. از سوی دیگر، موتورولا و سامسونگ نیز طراحی زیبایی دارند و جنس بدنه آنها از پلاستیک است، اما طراحی هیچ‌کدام مانند آیفون خیره‌کننده و جذاب نیست. با وجود این، اگر به هر دلیل یکی از این گوشی‌ها از فاصله نسبتا زیاد روی زمین بیفتند یا ضربه ببینند، دروید و گالکسی شانس بیشتری برای سالم‌ماندن دارند.

اگر این سه گوشی را در تاریکی کنار یکدیگر قرار دهیم، صفحه 52/4 اینچی WVGA Super AMOLED Plus گالکسی توجه همه را به خود جلب می‌کند. با این که وضوح صفحه آن از بقیه کمتر است، اما این نقطه ضعف باوجود رنگ‌های زنده و شفاف قابل چشم‌پوشی است. با این حال نباید از این که صفحه نمایش Retina آیفون تصاویر را با بیشترین وضوح ممکن و دقتی باورنکردنی نمایش می‌دهد، چشم‌پوشی کرد. در آخر، صفحه نمایش 3/4 اینچی qHD دروید کیفیت خوبی دارد، اما در مقابل 2 حریف دیگر حرف چندانی برای گفتن ندارد.

از آنجا که آیفون فقط یک دکمه خانه دارد که به‌صورت فرو رفته ساخته شده است، فشردن دکمه‌ها به صورت تصادفی در آن به‌ندرت اتفاق می‌افتد، اما در 2 گوشی دیگر که از دکمه‌های خازنی و لمسی استفاده می‌کنند، این اتفاق به مراتب بیشتر رخ می‌دهد. همچنین طراحی دکمه مجزا و حساس روشن و خاموش در آیفون از مزایای دیگر این گوشی است.

ممکن است برای بسیاری از شما ویژگی مهمی ‌نباشد، اما باید به خاطر وجود درگاه مخصوص microHDMI به دروید یک امتیاز مثبت بدهیم. با این درگاه شما می‌توانید براحتی تصاویر را به تلویزیون یا صفحه نمایشی دیگر انتقال دهید. برای انجام این کار با گالکسی یا آیفون باید تجهیزات جداگانه‌ای بخرید تا این امکان را به شما بدهند؛ اما دروید بدون هیچ وسیله‌ای و فقط با یک سیم می‌تواند این قابلیت را در اختیارتان قرار دهد.

رابط کاربری و عملکرد

خوشبختانه با وجود پردازنده‌های دوهسته‌ای موجود در هر سه دستگاه، همه آنها با آخرین فناوری‌های موجود سریع‌ترین پردازش‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. با این که آیفون به اندازه 2 گوشی آندروید دیگر آزمایش نشده است، اما بدون شک آیفون یکی از بهترین عملکردها را ارائه می‌کند. از سوی دیگر، 2 گوشی دیگر که با سیستم عامل آندروید کار می‌کنند، به‌شدت سریع و اجرای برنامه‌ها در آنها با سرعت فوق‌العاده‌ای صورت می‌گیرد و شما با اولین نگاه به عکس‌های پس‌زمینه زنده، به این واقعیت پی می‌برید. هر سه گوشی در بیشتر برنامه‌ها سریع هستند و به‌ندرت پیش می‌آید که در کارهای آنها وقفه‌ای مشاهده شود.

طبیعتا بحث داغ مقایسه سیستم‌های عامل همیشه وجود دارد و به خاطر ویژگی‌های خاص هر کدام، انتخاب نهایی به سلیقه و خواسته‌های شما بستگی دارد. زیبایی بی‌همتا و محبوبیت iOS 5 که در آیفون دیده می‌شود به دلیل سادگی، پیچیده نبودن و سریع بودن آن است. در مقابل، آندروید با ارائه ویژگی‌های دیگری مانند عکس‌های پس‌زمینه زنده و ویجت‌های منحصر به فرد، سهم خود را در بازار گوشی همراه تثبیت کرده است. در بین رابط کاربری آندروید سامسونگ که TouchWiz UI نام دارد و رابط MOTOBLUR موتورولا، رابط کاربری موتورولا به نظر هماهنگ‌تر و زیباتر می‌آید.

در زمینه تایپ‌کردن با صفحه کلید مجازی، هرسه گوشی از کیفیت بالایی برخوردارند و قطعا از تایپ‌کردن با آنها لذت می‌برید. با وجود این و با توجه به این که صفحه نمایش گالکسی از بقیه بزرگ‌تر است، صفحه کلید مجازی آن نیز جادارتر است و امکان اشتباه‌ها را کمتر می‌کند.

اینترنت و ارتباط

امروزه، وجود مرورگرهای فوق‌العاده که روی گوشی‌های همراه نصب شده‌اند، توقع ما را از این دستگاه‌ها بالا برده‌اند و شاید تشخیص و تمایز مرورگر خوب از مرورگر عالی کمی ‌دشوار باشد. آیفون از زمان تولید نمونه‌های نسل اولش تا به امروز، کاربرانش را با مرورگری فوق‌العاده همراهی کرده و تا به امروز به این رویه ادامه داده است. همچنین شما با مرورگرهای گالکسی و دروید نیز تجربه‌ای لذتبخش خواهید داشت. همچنین هر دو گوشی آندروید از فلش پلیر پشتیبانی می‌کنند که با آن احساس می‌کنید مرورگر رایانه شخصی را به کار گرفته‌اید.

نکته قابل توجه در زمینه ارتباطات، وجود قابلیت ارتباطی نسل چهار LTE در دروید است که قطعا حریفان خود را در زمینه سرعت ارتباطی، با این ویژگی ضربه فنی می‌کند! اگر جستجو در اینترنت و سرعت انتقال داده برای شما اهمیت دارد، دروید قطعا خواسته‌های شما را برآورده می‌کند و در این مورد، بهترین انتخاب شما می‌تواند باشد.

دوربین

بعد از عکسبرداری با دوربین این سه گوشی، مشاهده می‌کنید که هر سه آنها کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند و تعیین برنده‌ای قطعی در این زمینه کار آسانی نیست، اما در نهایت، آیفون به خاطر استفاده از لنز f2.4 امتیاز بیشتری کسب می‌کند که به آن اجازه می‌دهد در نور کم همانند شرایط ایده‌آل باکیفیت عالی عکس بگیرد. البته گالکسی هم مانند آیفون قادر است عکس‌هایی دقیق با جزئیات بالا بگیرد، اما در شرایط کم نور به خوبی آیفون عمل نمی‌کند. در رده آخر، با این که عکس‌های گرفته‌شده با دروید کیفیت خوبی دارند، اما در مقابل حریفان خود حرف چندانی برای گفتن ندارد.

در قسمت فیلمبرداری، خوشبختانه هر سه گوشی قادر به ضبط تصویر با کیفیت HD 1080p هستند و هر سه با 29 فریم در ثانیه فیلمبرداری می‌کنند، اما جزئیات در فیلم‌های گرفته‌شده با دروید کمی‌تار هستند. در مقابل فیلم‌های گالکسی و آیفون جزئیات را با کیفیت فوق‌العاده‌ای ضبط می‌کنند و در این حال تصاویر را با شرایط نوری محیط تطابق می‌دهند. با این حال باز هم به دلیل ضبط صدایی صاف و با کیفیت عالی، باید رتبه اول را به این گوشی بدهیم.

نتیجه

اگر در حال حاضر از لحاظ مالی هیچ مشکل و محدودیتی ندارید و حاضرید برای یک گوشی هزینه زیادی بپردازید، به شما توصیه می‌کنیم حتما موتورولا دروید را انتخاب اول خود قرار دهید. این گوشی با این که قیمت بالایی دارد، اما با وجود ویژگی‌های ارتباطی مانند نسل چهار LTE آینده آن تضمین شده و سرعت انتقال داده‌ها در آن بسیار سریع است. همچنین برقراری تماس‌های تلفنی با این گوشی فوق‌العاده است و با 2 گوشی دیگر قابل مقایسه نیست. کیفیت صدا و آنتن‌دهی این گوشی از گالکسی و آیفون یک سر و گردن بالاتر است. از سوی دیگر، همان‌طور که در مقاله بررسی گوشی آیفون گفتیم، این گوشی نسل بعدی آیفون نیست و صرفا یک آیفون 4 ارتقا داده‌شده است. در مورد سامسونگ گالکسی اس2 هم باید در نظر داشت که این گوشی به همان اندازه بهار امسال که بتازگی وارد بازار شده بود، محبوبیت ندارد. هر دو، گوشی‌های فوق‌العاده‌ای هستند و شما از خرید آنها پشیمان نمی‌شوید، اما موتورولا دروید به‌نوعی منطبق با تکنولوژی آینده ساخته شده است و در هر زمینه‌ای کاربران خود را راضی نگه می‌دارد.

ثبت داده‌ها در هر جا
در شماره‌های پیش در مورد ذخیره‌سازی داده‌ها در سیستم آندروید صحبت کردیم و این که چه API برای ذخیره‌سازی داده‌ها به شما ارائه می‌کند. در Windows Phone هم یک سری API برای ذخیره‌سازی داده‌ها وجود دارد. در Windows Phone از Isolated Storage برای ذخیره‌سازی‌ فایل‌ها استفاده می‌شود، این API با آنچه پیش از این در آندروید بررسی کردیم فرق می‌کند.

 در سیستم آندروید شما به تمامی اجزای گوشی خود دسترسی دارید، براحتی برنامه‌های خود را Debug می‌کنید (البته این مورد در همه دستگاه‌ها وجود ندارد، Bootloader‌ آنها توسط کارخانه بسته شده است تا نتوانید براحتی به برنامه‌های سیستم دسترسی پیدا کنید)، شما به آسانی و بدون نیاز به Marketplace می‌توانید فایل‌های APK (فایل‌های نصبی برنامه‌های آندرویدی) را روی گوشی خود نصب کنید؛ در حالی که در Windows Phone‌به مانند iOs این گونه نیست و شما به صورت دستی نمی‌توانید روی گوشی خود فایلی را ذخیره یا حتی نرم‌افزار نصب کنید. برای رفع این مشکل باید دستگاه شما Developer Unlock شود تا شما بتوانید براحتی برنامه‌های خود را روی آن Debug‌ کنید یا آن را Jailbreak‌ کنید تا بتوانید فایل‌های اجرایی برنامه‌های Windows Phone را براحتی روی دستگاه خود نصب کنید.به همین دلیل شما نمی‌توانید به Storage‌ دستگاه خود دسترسی پیدا کنید و روی آن فایل Copy کنید، اما در پایین‌ترین سطح Windows Phone با Isolated Storage به شما اجازه کار با فایل‌ها را می‌دهد. این API شبیه «آی‌پی»‌ای است که پیش از این در Silverlight‌ معرفی شد و امکان استفاده از فایل‌ها را به شما می‌دهد.

به دلیل مسائل امنیتی در Isolated Storage هر برنامه به داده‌های خود دسترسی دارد و همین طوری نمی‌تواند به فایل‌های اصلی سیستم دسترسی داشته باشد. اگر این گونه نبود هر برنامه به آسانی به فایل‌های سیستم دسترسی داشت و می‌توانست آنها را تغییر دهد؛ اما در آندروید این گونه نیست. شما به فایل‌های موجود در sdcard دسترسی مستقیم دارید ( البته اگر فایل سطح دسترسی‌های مجاز برای ویرایش و... را باز گذاشته باشد)، اما در حالت عادی شما به فایل‌های اصلی دستگاه دسترسی ندارید، نمی‌توانید فایلی را روی حافظه داخلی دستگاه بنویسید یا آن را ویرایش کنید. برای این کار شما باید Root به گوشی خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک کاربر همه کاره در سیستم وارد شده و تمامی تغییرات ممکن و مورد نیاز را روی فایل‌ها اعمال کنید. این نقطه قوت آندروید نسبت به ویندوز فون می‌تواند به اندازه کافی خطرناک نیز باشد. به طور مثال اگر شما با سطح دسترسی root بتوانید به سیستم مورد نظر وصل شوید، به سهولت می‌توانید تمامی تنظیمات و حتی شماره‌ تلفن‌ها و پیامک‌های روی دستگاه مورد نظر را برای خود کپی کنید؛ بنابراین خیلی هم نمی‌شود این ویژگی را به عنوان مزیت در مقابل Windows Phone‌ قلمداد کرد.

اما در Windows Phone‌ چگونه می‌توانیم داده‌های خود را ذخیره کنیم؟ برای این کار Isolated Storage به شما سه نوع ذخیره‌سازی ارائه می‌کند، در زیر هر یک از این راهکارها را به اختصار توضیح می‌دهیم:

۱ – Key/Value paired : این نوع ذخیره‌سازی بیشتر برای ذخیره‌سازی تنظیمات در برنامه‌های Windows Phone‌ استفاده می‌شود، شما یک ساختار کلید مقدار دارید و مقدار هر کلید را می‌توانید هر زمان که خواستید تغییر دهید. برای این کار از کلاس IsolatedStorageSettings استفاده می‌کنند. ساختارهای کلید مقدار در.net وجود دارد، برای مثال «Dictionar«key,value یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آنهاست، یک شیء از کلاس IsolatedStorageSettings نیز به مانند یک Dictionary عمل می‌کند. برای دسترسی به تنظیمات برنامه خود باید به صورت زیر عمل کنید:

IsolatedStorageSettings setting = IsolatedStorageSettings.ApplicationSettings;

Setting.add(“name”, “click”);

Setting.add(“age”, 22);

همان‌طور که مشاهده می‌کنید شبیه SharedPrefrences در آندروید است و شما می‌توانید داده‌های خود را ذخیره کنید.

۲ - فایل‌ها و دایرکتوری‌ها: در این نوع ذخیره‌سازی شما با فایل‌ها سر و کار دارید. در این حالت شما می‌توانید یک فایل یا یک دایرکتوری بسازید و به محتویات آنها دسترسی پیدا کنید؛ اما باید به یک نکته دقت داشته باشید که هر برنامه به فایل‌ها و دایرکتوری‌های خود دسترسی دارد، سیستم عامل اجازه دسترسی به فایل‌ها و دایرکتوری‌های دیگر را به شما نمی‌دهد، به کد زیر دقت کنید.

using (var store = IsolatedStorageFile.GetUserStoreForApplication())

{

if (!store.DirectoryExists("Images"))

{

store.CreateDirectory("Images");

}

using (var isoStream =

store.OpenFile(@"Images\UserImageFile.jpg", FileMode.OpenOrCreate))

{

isoStream.Write(bytes, 0, numBytesToRead);

}

store.Remove();

}

در خط اول به برنامه شما یک Store تخصیص داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید فایل‌ها و دایرکتوری‌های خود را مدیریت کنید. در خط بعد اگر دایرکتوری Images‌ وجود نداشت، در خط سوم آن را می‌سازید، سپس در همان پوشه یک فایل UserImageFile.jpg ایجاد و اطلاعات خود را در آن ذخیره می‌کنید. در نهایت هم تمامی فایل‌ها و دایرکتوری‌هایی را که به برنامه شما اختصاص داده شده‌است حذف می‌کنید.

۳ – Local Database : شما می‌توانید با استفاده از ترکیب Linq To Sql و Isolated Storage داده‌های خود را در پایگاه داده مدل رابطه‌ای ذخیره کنید و به داده‌های خود دسترسی داشته باشید. در شماره بعدی در مورد این نوع ذخیره‌سازی مفصل‌تر توضیح می‌دهیم.


گزارش لحظه به لحظه آب‌ و ‌هوا
نرم‌افزار نمایش وضعیت آب‌و‌هوا از برنامه‌هایی است که در نسخه‌های مختلف iOS وجود داشته که در این نسخه تغییری کوچک، اما کاربردی در آن اعمال شده است و شما به کمک آن می‌توانید وضعیت آب‌و‌هوا را علاوه بر روزانه، در حالت ساعتی نیز مشاهده کنید. به‌این ترتیب نه تنها از وضعیت آب‌و‌هوای روز مطلع می‌شوید بلکه می‌توانید در هر ساعت نیز تغییر وضعیت آب‌و‌هوا را ببینید.

فعال‌سازی این قابلیت نیز بسیار ساده بوده و تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از فراخوانی برنامه نمایش وضعیت آب‌و‌هوا، روی بخشی از صفحه فشار دهید! به‌همین سادگی نمایش وضعیت از حالت روزانه به حالت ساعتی تغییر می‌کند و این اطلاعات ساعت‌به‌ساعت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

توجه: در حالت نمایش وضعیت به‌صورت ساعت‌به‌ساعت، فقط وضعیت آب‌و‌هوای روز فعلی نمایش داده می‌شود و پیش‌بینی وضعیت روزهای آینده فقط در حالت روزانه قابل مشاهده است.


صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است