تبلیغات
بهترین سایت دانلود - کلیک 13 - 27 تیر
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

استخدام 12 موسسه رایزنی توسط گوگل
به گزارش رویترز و به نقل از یكی از سخنگویان گوگل، این شركت كه در حال حاضر بازرسان ضدتراست را در شركت خود می‌بیند، 12 موسسه رایزنی را به خدمت گرفته است تا به این شركت كمك كنند.

كمیسیون تجارت فدرال كه تخطی از قوانین ضدتراست را بررسی می‌كند، به دنبال این است شكایت‌ها را از دیگر شركت‌های سرویس‌دهنده دریافت كند. گوگل كه تقریبا 69 درصد سهم جستجوهای دنیا را در اختیار دارد، در حال حاضر می‌تواند با قراردادن یك شركت در موقعیت‌های مختلف در نتایج جستجو، آن را به موفقیت برساند یا ورشكست كند.

این 12 موسسه رایزنی به نام‌های آكین، گامپ، بینگام، استراتژی‌های كاپیتل، چساپیك و... هستند. سخنگوی گوگل در این باره اعلام كرد: «برای این كه ماجرای كاركردن خود را بگوییم، به استعدادهایی نیاز داریم كه بتوانند این دیدگاه را درست بیان كنند.»

گوگل كه دفتری در واشنگتن دارد، پیش‌تر 6 موسسه دیگر را به استخدام گرفته بود. این موسسات با بازرسان كمیسیون فدرال در زمینه موضوع مطرح شده اخیر و همچنین مسائل دیگری كه گوگل به آنها علاقه‌مند است همكاری خواهند كرد. یكی از رگولاتورهای ضدتراست اعلام كرد كه استخدام رایزن‌ها تاثیری در بازرسی‌ها نخواهد داشت. رابرت دویل كه در موسسه حقوق دویل ـ بارلو كار می‌كند، گفت: «به نظر من این مساله تاثیری در روند بازرسی‌ها نخواهد گذاشت. من بعد از سپری‌كردن 20 سال در كمیسیون تجارت فدرال، خوب می‌دانم كه استخدام هیچ‌كس و هیچ تعدادی نمی‌تواند تاثیری بر اعضای كمیسیون بگذارد.»
تغییر جهت حملات اینترنتی
پول‌های زیادی به وسیله حملات اینترنتی به هدر رفته است. امروزه باید بخوبی تكالیف را انجام داد و اهداف را با دقت بیشتری انتخاب كرد كه جایزه جرم آدم بیشتر باشد!

سیسكو با انتشار گزارشی اعلام كرد كه طبیعت حملات اینترنتی در حال تغییر است. حملات عظیم و بدون برنامه گذشته كه تنها با هدف اسپم كردن انجام می‌شد، كمتر شده و از ارزش افتاده است.

در این تحلیل همچنین آمده است كه ایجاد حملات نوین 5 برابر بیشتر هزینه بر می‌دارد، اما 10 برابر سود بیشتر دارد. سیسكو اعلام كرد كه پرداختی حملات انجام شده جالب توجه است و قربانیان حملات اینترنتی حداقل نفری 80 هزار دلار پرداخت می‌كنند.

ما متوجه شده‌ایم كه حملات هدفمند در حال گسترش است و حملات عظیم بی‌هدف در حال كاهش. مجرمان اینترنتی به این ترتیب سود خود را چند برابر می‌كنند. سیسكو همچنین گزارش‌هایی مبنی بر كاهش اسپم‌ها را تایید كرد. تعداد پیام‌های اسپم در ماه جولای 2010 از 300 میلیارد به 40 میلیارد در جولای 2011 كاهش یافته است.

پتریك پترسون، یكی از اعضای سیسكو این تغییرات را به دلیل گذشتن تاریخ مصرف بات‌نت‌ها می‌داند و معتقد است: «بهتر است بگوییم محصولات امنیتی هم بهتر شده‌اند و می‌توانند جلوی بخش اعظمی‌ از حملات را بگیرند.»

نشریه كامپیوترورلد این گفته پترسون را نقل كرده است كه: «در سال گذشته، تلاش‌های زیادی برای حذف بات نت‌های جهانی انجام شده و كانفیكر، ویلدك، پوشدو و راستاك همه از بین رفته‌اند.»

حملات هدفمند به صورت آنی انجام می‌شوند و با فناوری پیچیده ای رخ می‌دهند و برای دفاع در برابر آنها باید تحقیقات وسیعی انجام داد. برای شناختن یك شركت و كاركنانش كافی است وب‌سایت خود آن شركت و LinkedIn را بررسی كنیم. از اینجاها اطلاعات به بیرون درز می‌كند.

متاسفانه بهترین بازی دفاعی در برابر این حملات، هوشیار كردن كاربر است كه معمولا تعدادشان زیاد نیست.

رشد مرورگر گوگل كروم
مرورگر وب گوگل كروم بیش از 20 درصد از سهم بازار دنیا را در اختیار دارد، در حالی كه قدیمی‌ترین مرورگر اینترنتی دنیا، اینترنت اكسپلورر به زیر 50 درصد سقوط كرد.

گوگل سال گذشته با رشدی 7 درصدی مواجه شده و در تلاش است تملك خود را در جستجوی وب به بازار سیستم‌های عامل و نرم‌افزارهای موبایل نیز گسترش دهد و رقابت جدی را با مایكروسافت آغاز كند.

مرورگر گوگل كروم كه در دسامبر 2008 آغاز به كار كرد، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه StatCounter به 7‌/‌20 درصد از سهم مصرف رسیده كه نسبت به سال گذشته 8‌/‌2 درصد بیشتر بوده است. در همین زمان، مجموع نگارش‌های مختلف اینترنت اكسپلورر از 59 درصد در سال گذشته به 44 درصد رسیده و مرورگر فایرفاكس نیز از 30درصد به 28درصد كاهش یافته است.

این موفقیت گوگل به دنبال تاكید آن بر رایانش ابری یا استفاده از رایانه در محیط مرورگر است. در ماه می‌ گذشته، گوگل از كروم‌بوك‌های خود پرده‌برداری كرد كه بیش از یك‌سال پیش رونمایی شده بود. كروم‌بوك‌ها، لپ‌تاپ‌هایی هستند كه تقریبا تمام نرم‌افزارشان از طریق اینترنت تغذیه می‌شود و هیچ چیز روی ماشین به صورت محلی نصب نمی‌شود. این مساله رهبران نرم‌افزاری دنیا یعنی اپل و مایكروسافت را به چالش می‌كشد. مایكروسافت كه تقریبا در اوایل دهه 2000 میلادی حدود 95 درصد از بازار را در اختیار داشت، بعد از شكست دادن مرورگر نت‌اسكیپ، با رگولاتورهای ضدتراست اروپا و آمریكا درگیر شد كه مایكروسافت را به سوءاستفاده از مونوپلی سیستم‌عاملش متهم كردند تا بازار مرورگرها را نیز در اختیار بگیرد. نتیجه این مشاجره‌ها باعث شد بزرگ‌ترین شركت نرم‌افزاری دنیا دیگر نتواند اینترنت اكسپلورر را به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم‌عامل ویندوز قرار دهد. مایكروسافت كه در حال حاضر مشغول توسعه نگارش دهم اینترنت اكسپلورر است، با رگولاتورهای اروپایی در سال 2009 به توافق رسید كه دسترسی بهتری به مرورگرهای رقیب بدهد.

موسسه StatCounter كه در دوبلین ایرلند واقع است، اطلاعات خود را بر پایه نمونه آماری بیش از 15میلیارد صفحه در ماه و بیش از 3 میلیون وب سایت تحلیل و عرضه می‌كند.

هرچند موسسه NetApplications كه منبع بیشتری برای مطالعه در اختیار دارد، معتقد است گوگل آنچنان پیشرفتی نداشته و بر اساس اطلاعات این شركت، اینترنت اكسپلورر هنوز با 7‌/‌53 درصد در صدر است و فایرفاكس 7‌/‌21 درصد و گوگل 1‌/‌13 درصد از سهم را در اختیار دارند. سافاری اپل نیز 5‌/‌7 درصد و اپرا تنها 7‌/‌1 درصد از سهم مرورگرهای اینترنتی را در اختیار دارند.

نوكیا از بازار ژاپن بیرون می‌رود
شركت نوكیا بالاخره در اواخر ماه آگوست از بازار ژاپن بیرون می‌رود. این تولیدكننده گوشی‌های موبایل فروش تلفن‌های همراه به شركت‌های مخابراتی ژاپنی را سال 2008 متوقف كرده بود و در پایان ماه آگوست، فروشگاه گوشی‌های ورتو را در توكیو می‌بندد.

به گزارش the business daily گوشی‌های ورتو مثل رشد فزاینده تلفن‌های هوشمند، با استقبال مواجه نشدند. سرویس تلفن‌های نوكیا كه روی بستر NTT DoCoMo اجاره شده بود نیز با پایان قرارداد این شركت در ماه آگوست به پایان می‌رسد. دفتر توكیوی نوكیا تا آخر سال جاری میلادی باز می‌ماند تا امور اداری را انجام دهد. گوشی‌های ورتو بین 600 هزار تا 20میلیون ین قیمت داشتند. نوكیا پس از رشد اپل و دیگر شركت‌های تولیدكننده گوشی‌های هوشمند با مشكلات زیادی روبه‌رو شده و در حال تغییر ساختار است.
زینگا به دنبال موفقیت‌های بزرگ‌تر
تولیدكننده بازی‌های موفق FarmVille و CityVille كه توسط ده‌ها میلیون نفر بازی می‌شود، در نظر دارد وارد بازار بورس شود و ارزش دارایی خود را به 20 میلیارد دلار برساند كه تقریبا با ارزش بازار یاهو یكی خواهد شد.

 این اقدام قطعا با رشد فعلی این شركت كه در حال حاضر 5‌/‌2میلیارد دلار ارزش دارد، دنبال خواهد شد. ویكاس گوپتا، مدیرعامل TransGamint معتقد است: «زینگا تاثیر مثبتی در این صنعت گذاشته است.» سرویس عرضه‌شده توسط TransGaming، دستگاه‌هایی است كه این بازی‌ها را به تلویزیون می‌آورد.

وی ادامه داد: «زینگا بازی‌های ویدئویی را بیش از پیش به جریان اصلی وارد كرده و تمام قوانین را تغییر داده است. همچنین افكار تولیدكنندگان بازی‌های رایانه‌ای نیز هم اكنون به این موضوع جلب شده است كه برای موفقیت نیازی به تولید بازی چند میلیون دلاری نیست.»

 سال گذشته زینگا با همكاری فیس‌بوك توانست 100میلیون دلار سود كسب كند. راجات پاهاریا، موسس و مسوول محصولات شركت بانچ‌بال معتقد است: «زینگا باعث شده است برقراری ارتباط ما با مشتریان خودمان نیز راحت‌تر باشد.»

آخرین مرحله به‌روزرسانی‌های جستجو
شركت گوگل فاش كرد بزودی قابلیت‌های جدیدی به موتور جستجویش اضافه خواهد شد از این بین می‌توان به قابلیت جستجوی صوتی اشاره كرد كه شبیه به نرم‌افزار تلفن همراه آن است. همچنین كاربران قادر خواهند بود تصاویر مورد نظر را جستجو كنند، به این صورت كه پس از انتخاب تصویر مورد نظر، قابلیت بارگذاری اولیه، سرعت دستیابی به صفحه را افزایش می‌دهد (كه البته این قابلیت از هفته پیش در موتور جستجوی گوگل قرار گرفت). البته كاربران برای بهره‌مندی از این قابلیت‌ها باید از مرورگر خاصی استفاده كنند.

همچنین گوگل قابلیت جستجو بر اساس یك تصویر را معرفی كرد كه به آن صفحه‌های فوری گفته ‌شده و به نتایج سریع‌تر جستجو منجر می‌شود.

بیشتر اتفاقات جدیدی كه در این باره رخ می‌دهد در جواب نیازهای كاربرانی است كه از موتورهای جستجو استفاده می‌كنند. طبق تحقیقات صورت گرفته در مورد ترافیك جستجوها، تعداد جستجوهای آنلاین كه با رایانه‌های رومیزی انجام می‌شود، در بعدازظهرها، آخر هفته‌ها و ماه‌های تابستان كاهش می‌یابد. هر چند معنی آن نیست كه ترافیك جستجو متوقف می‌شود؛ ولی با ارتقای توانایی‌های گوشی‌های هوشمند در بازار، جستجو‌های آنلاین از دستگاه‌های شخصی موبایل بسرعت درحال رشد است.

طبق آمار منتشر شده از سوی گوگل، ترافیك جستجو از طریق دستگاه‌های تلفن همراه طی 2 سال گذشته بیش از 5 برابر افزایش یافته كه این رشد سریع با رشد گوگل در آغاز راه خود قابل مقایسه است. این آمار نشان می‌دهد اعتماد كاربران روز به روز به دستگاه‌های تلفن همراه با قابلیت جستجوی بهتر، بیشتر می‌شود، كه این اقدام جدید گوگل نوعی توجه به هسته شغلی آنها و ارتقای اصلی‌ترین و درآمدزاترین محصولشان برای تثبیت موقعیت خود در این بازار غنی است.

جستجوی صوتی

جستجوی صوتی گوگل برای رایانه‌های رومیزی كه طی چند هفته آینده برای كاربران كروم 11 در دسترس خواهد بود، به این كاربران اجازه می‌دهد در رایانه صحبت كنند تا جستجو كامل شود. این برنامه برای تركیب و یكی كردن عبارات چند كلمه‌ای و طولانی طراحی شده است، ولی همانند دیگر فناوری‌های مربوط به صداها، تشخیص و تطبیق علامت‌هایی نظیر نشانه‌های نقل قول بسیار سخت خواهد بود.

گوگل تمركز خود را روی موارد استفاده این قابلیت‌ها در جستجوهایی با تلفظ‌های سخت، پرسش و پاسخ‌های (كوئری‌های) طولانی و توانایی آنها در جستجوی در لحظه (زمانی كه ممكن است دست كاربر پر باشد و نتواند دكمه «جستجو كن» را فشار دهد) قرار داد. جستجو می‌تواند با استفاده از یك دكمه كوچك با تصویر میكروفن كه در پنجره جستجو قرار گرفته است فعال شود.

ولی زمانی كه كمبود توابع كاربردی برای جستجوی كامل، باعث شود تعداد زیادی از مخاطبان نتوانند به این قابلیت دسترسی یابند، سوالات زیادی مطرح می‌شود. در اینجا نگرانی‌های زیادی نیز درباره پیچیدگی دستورات اجرای یك جستجوی مشكل و پیچیده و توانایی واسط صوتی در وظیفه مند شدن كامل، وجود دارد.

البته هیچ كس نمی‌تواند نتایج مربوط به هم را در تمام محیط‌ها بخوبی به سخنگوها ارائه كند، چرا كه در اینجا
2 عامل محدودكننده اصلی وجود دارد. اولین مشكل درباره فناوری تشخیص صداست، آنجا كه باور عمومی ‌مردم بر این است كه فناوری تشخیص صدا هیچ‌گاه درست عمل نمی‌كند. دومین عامل محدودكننده كه مهم‌تر از اولی است، درباره فناوری جستجوی گوگل و تمركز آن روی كلمات كلیدی و نه منظور اصلی جستجوكننده از عبارت جستجو شونده، است.

جستجوی صوتی هیچ‌گاه بهتر از موتور گوگل در جستجوی عادی عمل نخواهد كرد و از آنجا كه در این مرورگر از زبان‌های طبیعی استفاده نمی‌شود، كاربر مجبور خواهد بود تا برای انجام جستجو، به جای این كه از آن چیزی را برای یافتن بخواهد، توسط كلمات كلیدی با موتور جستجو صحبت كند.

جستجوی تصویری

یكی دیگر از رونمایی‌های اخیر گوگل، جستجو براساس تصویر بود؛ قابلیتی كه به كاربران اجازه می‌دهد وب را با استفاده از یك تصویر خاص جستجو كنند. این تصویر می‌تواند از سوی كاربر آپلود شود یا از محیط رایانه یا هر قسمت دیگر وب و حتی نشانی تصویر از وب سایت دیگر در آنجا قرار داده شود. نتایج جستجو، تصاویر مشابه را در برخواهد داشت و بنابراین یك كاربر می‌تواند بفهمد یك عكس خانوادگی قدیمی‌كجا گرفته شده یا لوگو یك شركت خاص از كجا آمده است.

این قابلیت به 40 زبان دنیا و در نسخه‌های مختلف فایرفاكس و كروم در دسترس است كه تنها با یك كلیك به هر تصویری قابلیت جستجو شدن را می‌دهد. جستجو به وسیله تصویر می‌تواند بسرعت به دست بیاید، اگرچه ممكن است در حال حاضر در جایگاه مورد نظر نباشد.

جستجوی تصاویر، نوآوری فوق‌العاده‌ای در دنیای جستجو محسوب می‌شود، ولی چیزی كه در حال حاضر وجود دارد، یك قدم كوچك از یك راه بسیار طولانی است. جستجوی صحیح تصویر، تصاویر مشابه را نشان نمی‌دهد. بنابراین قابلیت جستجوی فعلی به وسیله تصویر، راه زیادی تا رسیدن به هدف نهایی پیش رو دارد.

صفحات فوری یا Instant Pages

همچنین گوگل از تمركز جدید خود روی یك موضوع معمول پرده‌برداری كرد: سرعت.

گوگل برای كم كردن فاصله بین لحظه ای كه یك كاربر جستجوی خود را شروع می‌كند و لحظه‌ای كه به صفحه مورد نظر می‌رسد، از صفحات فوری پرده‌برداری كرد. قابلیتی كه نتایج بالای جستجو را پیش از این كه كاربر روی لینك مورد نظرش كلیك كند، در پس‌زمینه لود اولیه می‌كند. در این خصوص فرض بر این است كه كاربر بیشتر تمایل دارد نتایج بالای جستجو را ببیند. این قابلیت برای كاركرد، از فناوری رندر كردن اولیه در كروم استفاده می‌كند. گوگل همواره به این كه سریع‌ترین تجربه جستجو را به كاربر می‌دهد به خود می‌بالد و این یكی از دلایلی است كه همیشه صفحه‌های جستجوی خود را ساده نگه می‌دارد. اگرچه سرعت برای مشتریان یك مساله اساسی است، ولی نتایج جستجو باید میانگین افراد را پوشش دهد و این میزان نتایج می‌تواند سرعت پردازش را پایین بیاورد.

بیشترین زمان، در اولین پردازش فهرست نتایج صرف می‌شود كه اغلب طولانی است. بعد از آن برای تكمیل سندها به كار می‌رود تا اطلاعات مورد نیاز پیدا شود، سپس در انتظار برای بارگذاری صفحه. بنابراین، بارگذاری اولیه اولین صفحه می‌تواند در كم كردن این زمان كمك كند، ولی به این شرط كه جستجو نباید صدها یا هزاران سند را بازگرداند، بلكه باید تعداد كمی‌جواب‌های كوتاه را به كاربر نشان دهد. بعلاوه پاسخگویی سریع‌تر می‌تواند به كاربران كمك كند تا كلمات كلیدی كمتری تایپ كنند.

تا زمانی كه مشخص نباشد كدام یك از این قابلیت‌ها در بازار نهایی می‌شود، كماكان هر یك از آنها به عنوان فناوری‌های نوآورانه محسوب خواهد شد كه از سوی كاربران وفادار كروم استفاده می‌شود.

محمدحسین كردونی

منبع: technewsworld

بلاگ‌نویسی بدون مراجعه به بلاگ
افزونه ScribeFire امكان جالبی دارد و آن هم این است كه بدون مراجعه به بلاگ خود می‌توانید با گشت و گذار در وب، بلاگ هم بنویسید و آن را منتشر كنید.

 این افزونه یك ویرایشگر كامل هم دارد و كار را بسیار ساده كرده است. برای دریافت و نصب این افزونه به نشانی زیر بروید:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/scribefire-blog-editor/
بایگانی دیجیتال فایل‌ها
امروزه بیشتر شركت‌های بزرگ و كوچك از همكاری مدیران فناوری در جهت ارتقای كیفیت كارها و افزایش بهره‌وری كمك می‌گیرند. مدیر فناوری در یك شركت یا سازمان قادر است با ارائه راهكارهای مفید، حجم كار نیروی انسانی را كاهش دهد، بر دقت و سرعت انجام امور بیفزاید و هزینه‌های مصرفی را نیز پایین بیاورد. ما نیز این هفته می‌خواهیم مثل یك مدیر فناوری، به طور كاملا رایگان شما را با نرم‌افزار قدرتمند FileCenter آشنا كنیم تا با به كارگیری آن از تمام مزایایی كه ایده‌ها و راهكارهای یك مدیرفناوری پیش روی شما قرار می‌دهد، بهره‌مند شوید.

بایگانی بدون كاغذ

شاید به نظر خیلی از كاربران استفاده نكردن از كاغذ در بایگانی اسناد و مدارك توسط شركت‌ها و سازمان‌ها مسأله مهمی‌نباشد، اما اگر سری به سازمان‌های بزرگ همچون سازمان تأمین اجتماعی، ثبت احوال و حتی روزنامه‌های كثیرالانتشار بزنید متوجه می‌شوید كه مصرف كاغذ در این سازمان‌ها چقدر زیاد است و به مرور زمان نیز بایگانی این كاغذها، دسترسی به آنها و پیدا كردن یك سندخاص در میان حجم انبوهی از كاغذ، چقدر سخت و دشوار است!

اگر چنین ذهنیتی داشته باشید و هزینه‌های خرید و نگهداری كاغذ را نیز در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید كه چرا این روزها در سراسر دنیا صحبت از بایگانی دیجیتال است و شركت‌های بزرگ هزینه‌های بسیار زیادی را صرف قطع سیستم بایگانی كاغذی و حركت به سوی بایگانی دیجیتال می‌كنند، چرا كه بازگشت سرمایه‌ای كه جهت راه‌اندازی این كار خرج می‌شود، تضمین شده است!

نرم‌افزارهای زیادی برای انجام این كار طراحی شده است كه هر یك قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی از این نرم‌افزارها نیز یك اتوماسیون هستند كه البته با توجه به امكاناتشان هزینه تهیه آنها نیز افزایش می‌یابد. یكی از این نرم‌افزارها كه امكانات بسیار مناسبی را در خود جای داده است و می‌توان آن را به عنوان یك نرم‌افزار كامل به شمار آورد، برنامه قدرتمند FileCenter است.

این نرم‌افزار با روش كار بسیار ساده، كاربران خانگی، شركت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بسادگی و در مدت زمانی كوتاه سیستم بایگانی كاغذی خود را به بایگانی دیجیتال عاری از كاغذ تبدیل كنند. به كمك این برنامه می‌توانید اسناد خود را بسرعت اسكن و آنها را دسته‌بندی (آرشیو) كنید و در نهایت نیز به مدیریت آنها بپردازید.

كابینت‌های الكترونیك

یكی از مهم‌ترین مواردی كه هنگام بایگانی اطلاعات باید در نظر گرفته شود، چگونگی دسترسی به اطلاعات در مواقع مختلف است. این نرم‌افزار نیز با بهره‌مندی از كابینت‌های الكترونیك خود، برای شما این امكان را فراهم می‌كند تا براحتی اسناد و مدارك خود را آرشیو كنید تا در كوتاه‌ترین زمان ممكن نیز آنها را بیابید.

اسكن و OCR هوشمند

به كارگیری ابزارهای مختلف برای اسكن اسناد و مدارك در بایگانی دیجیتال حرف اول را می‌زند، چرا كه تصویری از نسخه كاغذی اطلاعات ‌باید به وسیله اسكنر به فایل دیجیتال قابل ذخیره‌سازی در رایانه تبدیل شود. انجام این كار نیز با استفاده از نرم‌افزار FileCenter براحتی امكان‌پذیر است، چرا كه این نرم‌افزار ابزارهای لازم برای اسكن هوشمند و سریع را در خود جای داده است.

اسكن سریع اسناد و تبدیل آنها به فایل‌های قابل جستجوی PDF با یك كلیك ماوس، جداسازی و ذخیره‌سازی خودكار فایل‌های اسكن شده، تشخیص هوشمندانه متن موجود در تصاویر و استخراج متون به منظور ذخیره‌سازی به صورت فایل‌های الكترونیك متنی، در نرم‌افزارهای ویرایشگر متن همچون Word و... برخی امكانات بخش اسكن این نرم‌افزار است.

اسناد قابل حمل

مزایای استفاده از فایل‌های PDF برای تمام كاربران شناخته شده است. به همین دلیل نیز این شیوه یكی از بهترین فرمت‌های ذخیره‌سازی اطلاعات در بایگانی دیجیتال به شمار می‌رود. نرم‌افزار FileCenter نیز با توجه به اهمیت این نوع فایل‌ها، شما را قادر می‌سازد تا فایل‌های اسكن شده خود را براحتی به فرمت PDF تبدیل كنید، آنها را در محیط نرم‌افزار ببینید و حتی با انجام كارهای ساده‌ای همچون كشیدن و رها كردن توسط نشانگر ماوس، چند فایل مختلف را در یك فایل PDF تركیب كرده یا یك فایل PDF را به چند فایل مجزا تقسیم كنید. همچنین اعمال تغییرات در چیدمان صفحات فایل‌های PDF نیز از دیگر امكاناتی است كه توسط این برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

كاغذ را فراموش كنید

نرم‌افزار فوق امكانات بسیار زیاد دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد كه برخی آنها به اختصار عبارتند از:

‌‌ـ‌ ذخیره مستقیم فایل‌ها در نرم‌افزار FileCenter

‌‌ـ‌ ارائه پیش نمایش از فایل‌ها بدون نیاز به باز كردن آنها

‌‌ـ‌ جستجوی قدرتمند فایل‌ها با قابلیت جستجو درون محتوای فایل

‌‌ـ‌ رمزنگاری و اشتراك‌گذاری امن فایل‌ها

‌‌ـ‌ اسكن و تبدیل به نسخه‌های PDF قابل جستجو با یك كلیك

‌‌ـ‌ اسكن مستقیم به نرم‌افزارهای ویرایشگر متن

‌‌ـ‌ تركیب فایل‌های PDF با كشیدن و رها كردن

‌‌ـ‌ تقسیم فایل‌های PDF بدون نیاز به باز كردن آنها

‌‌ـ‌ تبدیل هر نوع فایل به فرمت PDF

‌‌ـ‌ جداسازی و ذخیره‌سازی خودكار فایل‌های اسكن شده

‌‌ـ‌ سازماندهی فایل‌ها در كابینت‌های الكترونیك

‌‌ـ‌ ارسال آسان فایل‌ها به وسیله ایمیل

‌‌ـ‌ آرشیو خودكار ایمیل‌های اوت‌لوك در بایگانی دیجیتال شما

‌‌ـ‌ سازماندهی خودكار فایل‌ها با توجه به مخاطبان اوت‌لوك شما

و...

چنانچه به استفاده از این نرم‌افزار علاقه‌مند شده‌اید و قصد دارید بایگانی سنتی خود را به بایگانی دیجیتال تغییر دهید، می‌توانید همین حالا با مراجعه به لینك زیر نسخه‌ای از این نرم‌افزار را با حجمی‌حدود 48 مگابایت با امكانات كامل و محدودیت استفاده به مدت 30 روز دانلود كنید:

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.lucion.com‌‌/‌‌images‌‌/‌‌setup‌‌/‌‌FileCenterSetup7.exe

امیر عصاریكلیك راست برای حذف!
برخی كاربران مبتدی فكر می‌كنند با حذف میانبر نرم‌افزارها كه روی دسكتاپ وجود دارد یا با حذف پوشه مربوط به فایل‌های ذخیره شده از نرم‌افزار در درایو C، نرم‌افزار موردنظر از روی سیستم‌عامل حذف می‌شود كه در حقیقت این طور نیست!

به همین دلیل یكی از توصیه‌هایی كه كاربران حرفه‌ای به كاربران مبتدی دارند، حذف نرم‌افزارهای نصب شده روی سیستم‌عامل از گزینه موجود در كنترل‌پنل است كه مخصوص این كار طراحی شده است. اما استفاده از این گزینه در ابتدای كار برای این كاربران آسان نیست و در بسیاری از موارد یا آن را فراموش می‌كنند یا نمی‌توانند استفاده از آن را یاد بگیرند! نرم‌افزار كوچك و رایگان Menu Uninstaller به همین منظور طراحی شده است. این نرم‌افزار كاربران را قادر می‌سازد تا بسادگی روی نام هر نرم‌افزاری كه قصد دارند آن را از سیستم عامل حذف كنند، كلیك راست كرده و گزینه Uninstall را انتخاب كنند. با انتخاب این گزینه نه تنها در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌كنید، بلكه نرم‌افزار موردنظرتان نیز به طور كامل از سیستم‌عامل حذف می‌شود و كاربران بسیار مبتدی نیز می‌توانند در مدت زمان 2 دقیقه استفاده از این روش را فرا بگیرند.

این نرم‌افزار در ویندوزهای اكس پی، ویستا و 7 قابل استفاده است و می‌توانید نسخه‌ای از آن را با حجم كمتر از یك مگابایت از لینك زیر دانلود كنید.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌tiny.cc‌‌/‌‌menu- uninstaller ‌‌‌


 

دنیا را به گوشی خود منتقل كنید
داشتن یك برنامه نقشه خوب یكی از ملزومات گوشی‌های امروزی است. این نقشه‌ها به شما این امكان را می‌دهد تا بتوانید به هر كوچه پس‌كوچه‌ای كه خواستید سرك بكشید و از راحت‌ترین راه ممكن به مكان دلخواه خود برگردید. نقشه‌ها با كمك مكان‌یاب‌های امروزی كه روی هر گوشی تلفن همراه نصب است، به شما كمك می‌كند مسیر خود را بیابید یا بهترین و كوتاه‌ترین مسیر را برای خود برگزینید تا هم راحت‌تر به مقصد برسید و هم از اتلاف وقت و هزینه‌های اضافی جلوگیری كنید.

اما مشكلی كه این برنامه‌ها برای كشور عزیز ما ایران دارند این است كه حدودا تمامی ‌آنها به نوعی به اینترنت نیاز دارند. مكان‌یاب به گوشی تنها مختصات محل قرار گرفتن شما را می‌دهد، اما شما علاوه بر آن نیاز به نقشه‌ای دارید كه مكان‌یاب شما را در آنجا قرار دهد تا بدانید كجا هستید. از همین رو داشتن اینترنت ضروری است. از آنجا كه اینترنت اپراتور‌های ما علاوه بر گران بودن، سرعت قابل توجهی ندارند، صرف نمی‌كند آن را برای چنین كارهایی مورد استفاده قرار دهید.

البته شما می‌توانید با دانلود نقشه‌ها از روی رایانه و منتقل كردن آنها به گوشی به صورت كاملا آفلاین و بدون دسترسی به اینترنت نقشه محل مورد نظر را به برنامه بیفزایید، طوری كه در زمان دلخواه دیگر نیازی به دانلود چیزی نداشته باشید و حتی اگر هزاران بار از برنامه استفاده كنید نیز باز عكس‌ها دوباره از اینترنت دانلود نخواهد شد و تنها از روی فایل‌هایی كه روی گوشی شماست، بارگذاری می‌شود و این چیزی نیست جز امكانی ایده‌آل برای چنین كاری.

در این شماره برنامه‌ها و آموزش این برنامه برای گوشی‌های دارای سیستم‌عامل IOS در اختیار كاربران قرار می‌گیرد و سعی ما بر این است هفته آینده آموزش آن روی گوشی‌های آندروید را ارائه كنیم.

برای شروع كار شما نیاز به یك اینترنت پر سرعت (منظور ADSL یا وایرلس)، یك دستگاه رایانه و برنامه xGPS Manager دارید. پس از دانلود برنامه، آن را نصب و سپس اجرا كنید. (نسخه‌های مختلف این برنامه برای سیستم‌های عامل مختلف ارائه شده كه كافی است فایل مربوط به سیستم‌عامل خود را دانلود كنید). حال به اینترنت متصل شوید و روی گزینه manage maps كلیك كنید. صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد كه فهرست سمت چپ آن خالی است. (به این فهرست، بعد از دانلود نقشه‌های مختلف به مرور زمان اسم‌هایی اضافه خواهد شد كه محل‌ها و مكان‌هایی است كه شما برای استفاده دانلود كرده‌اید.)

روی گزینه Download Map كلیك كنید. همان طور كه می‌بینید نقشه جهان برای شما باز خواهد شد. با زوم كردن از طریق اسكرولی كه در سمت راست صفحه است روی منطقه دلخواه خود، آن را مشخص كنید. سپس گزینه Add Region را بزنید. با این كار شما ‌باید منطقه مورد نظرتان را انتخاب كنید. برای مثال دور شهر مورد نظر را با رسم یك چند ضلعی مشخص كنید، طوری كه آخرین نقطه انتخاب شما روی اولین نقطه انتخابی شما باشد. پس از این كار، محدوده انتخاب شده به رنگ قرمز درخواهد آمد. البته توجه داشته باشید كه انتخاب بزرگی از یك منطقه می‌تواند فایل مورد نظر شما را برای دانلود چند برابر حجیم‌تر كند. پس برای شروع و همچنین برای كاركردن با آن بهتر است از منطقه‌هایی شروع كنید كه نیازتان است سپس به مرور زمان منطقه‌های جدید‌تری به آن بیفزایید تا در مدت زمانی نه چندان طولانی نقشه كاملی برای خود دست و پا كنید. حال زمانی كه به این شكل در آمد می‌توانید با گزینه download the maps مراحل بعد را اجرا كنید.

پس از كلیك روی آن برنامه از شما درباره دانلود نقشه مورد نظر بر اساس مراحل بزرگنمایی سوال می‌شود. بهتر آن است كه از یك تا 17 همه را انتخاب كنید تا قابلیت بزرگنمایی در بین این سایز‌ها را داشته باشد. پس از كلیك روی گزینه Download برنامه شروع به فعالیت خواهد كرد و مقدار حجمی‌ را كه لازم است برای آن منطقه و آن مقدار بزرگنمایی‌ها دانلود شود به شما نشان می‌دهد. به طور مثال محدوده شهر تهران را با انتخاب تمامی ‌پلكان‌های بزرگنمایی برای ما حجمی‌ حدود 150 مگابایت نمایش داد. در صورتی كه با مقدار سایز مورد نظر مشكلی ندارید اقدام به دانلود آن كنید. در غیر این صورت می‌توانید به عقب برگردید و محدوده را كوچك‌تر یا پلكان‌های زوم را كمتر كنید تا حجم آن كمتر شود.

تمامی‌ فایل‌ها و نقشه‌های دانلود شده در فایلی به نام xGPS_map.db قرار خواهد گرفت كه در پوشه xGPS Manager در my documents كامپیوتر ذخیره خواهد شد. حال این فایل را باید به گوشی خود منتقل كنید. قبل از این كار نیاز است برنامه‌ای كه این فایل را می‌تواند بخواند روی گوشی خود نصب كرده باشید. اسم برنامه مورد نظر نیز xGPS Manager است كه باید روی گوشی اجرا شود. پس از نصب، فایل را منتقل كنید. برای انتقال فایل راه‌های فراوانی است، اما اگر راهی نمی‌شناسید از روش زیر استفاده كنید.

برنامه iphone pc suite را روی رایانه خود نصب كنید سپس گوشی را با كابل به آن متصل و برنامه را اجرا كنید تا گوشی شما را شناسایی كند. پس از شناسایی برنامه، مدیریت فایلی برای شما اجرا خواهد شد كه باید به مسیر var‌‌/‌‌mobile‌‌/‌‌library بروید و با كلیك كردن روی پوشه‌های نمایش داده شده، خود را به مسیر دلخواه برسانید. سپس فایل ساخته شده را به این مكان منتقل كنید.

اگر از قبل فایلی با همین نام وجود داشت، فایل جدید را جایگزین قبلی كنید (البته ذكر این نكته ضروری است، فایلی كه در این فولدر قرار دارد در بر دارنده نقشه‌هایی است كه شما با گوشی خود و با اینترنت، آنها را دانلود كرده‌اید. پس اگر قبلا این كار را با گوشی خود كرده‌اید قبل از جایگزینی، فایل مورد نظر را ذخیره كنید تا در موقع لزوم دوباره بتوانید از آن استفاده كنید). سپس كابل را قطع كرده و برنامه را به اجرا در آورید.

برای ابتدای كار ممكن است به اینترنت نیاز داشته باشید چرا كه هنگام اجرای برنامه، لازم است نقشه كل جهان را داشته باشید كه باید با 5 ـ4 لول بزرگنمایی به منطقه مورد نظر شما برسد. پس از رسیدن به این منطقه، دیگر نیازی به اینترنت نیست. آن را قطع كنید و از نقشه آفلاین خود لذت ببرید. البته برای این كار نیز می‌توانید راهی بیندیشید كه از اینترنت بی‌نیاز باشید.

همان‌طور كه دیدید آموزش ساده‌ای بود. همچنین شما دوستان عزیز می‌توانید تمامی ‌فایل‌های مورد نظر این آموزش را از لینك زیر دریافت كنید.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.persianmobiles.com‌‌/‌‌no171.html

پژمان عاملی‌فرد
سری جدید گالاكسی آمد
سامسونگ گوشی جدیدی از سری گالاكسی با نام گالاكسی Z در سوئد رونمایی كرد كه شباهت بسیار زیادی به گالاكسی S II دارد اما از قابلیت‌های سخت‌افزاری آن كاسته شده است.

گالاكسی Z همچنین گوشی سنگین‌تر و ضخیم‌تری از گالاكسی S II است. نمایشگر این گوشی 2/4اینچ از نوع سوپر LCD است و رزولوشن 800در480پیكسل دارد در حالی كه گوشی كالاكسی SII نمایشگری 3/4 اینچی با نمایشگر Super AMOLEDPlus دارد. پردازنده گالاكسی Z؛ تگرای 2 هسته‌ای 1 گیگاهرتزی است در حالی كه S II از پردازنده اكسینوس 2/1گیگاهرتزی بهره می‌برد. آندروید 3/2، 8گیگابایت حافظه داخلی، GPS، وای‌فای، رادیو FM، دوربین 5مگاپیكسلی، فلش و ضبط HD از دیگر ویژگی‌های این گوشی به‌شمار می‌رود. در گالاكسی Z فناوری بلوتوث 3 استفاده شده است.چرا WebOS آری، آندروید نه؟
بهتر است پیش از هر چیز به این موضوع اشاره كنیم كه سیستم‌عامل WebOS (متعلق به پالم بود كه پس از خرید این شركت توسط اچ.‌پی، جزو مایملك آن به شمار می‌رود) بر مبنای هسته لینوكس است. پالم با اختصاص دادن طراحی به «تجربه كاربر از سیستم‌عامل» محیطی ساده و قابل فهم از اسمارت فون‌های امروزی برای كاربران خود ایجاد كرد. واژه WebOS، همانند واژه لینوكس نیست و معنی پیچیدگی و محرمانه نمی‌دهد. اما این نوشته در مورد رابط كاربری لینوكس نیست.

اچ.‌پی می‌توانست از آندروید برای تبلت‌های خود استفاده كند، اما تصمیم گرفت سیستم‌عامل WebOS را توسعه دهد. جیم زملین، رئیس بنیاد لینوكس معتقد است: «این بیشتر به تصمیمی ‌ضدمایكروسافتی شبیه است، چرا كه دیگر به یك شركت سوم نیاز نیست تا تصمیم‌های مهم شغلی اتخاد شوند.» این تاكتیك در گذشته زیاد به كار گرفته شده است. استفاده از دكترداس به جای ام.‌اس.‌داس، OS‌/‌2 به جای ویندوز 1‌/‌3 و... به دلیل نبرد با هیولای ردموند بوده است.

اما WebOS به اچ.‌پی اجازه می‌دهد تمام سهام خود را كنترل و بهترین تجربه را به مشتریان خود عرضه كنند. فناوری اطلاعات سال‌هاست حركت خود را از سوی تولید محصول به تولید سرویس تغییر داده است و اگر بخواهیم از طریق خدماتی چون موسیقی، نرم‌افزار، تبلیغ و... درآمدزایی كنیم، بهتر است بستر آن را فراهم كنیم. در حقیقت، شركت بزرگی همچون HP این استراتژی را مناسب خود دانست و سرنوشتش را به مایكروسافت، گوگل و دیگران نسپرد و لینوكس را به عنوان تنها راهی برگزید تا این كار را بسرعت و با صرفه اقتصادی به انجام برساند.

سیستم‌عامل WebOS تحت نظارت پالم، توجهات زیادی را به خود جلب نكرد، چرا كه خیلی زود حضور خود را اعلام كرد، اما خیلی دیر عرضه شد و در گوشی‌هایی ضعیف با باتری‌های اندك قرار داده شد. همچنین نرم‌افزارهای آن نیز به اندازه‌ای نبودند كه قابل مقایسه با آیفون باشد. قاعدتا اچ.‌پی بسیار بیشتر از پالم در WebOS سرمایه‌گذاری خواهد كرد و احتمالا WebOS به یك بستر قابل اتكا تبدیل شود.
كار بیشتر با دستور كمتر
less یكی از دستورات كلیدی كار با ترمینال لینوكس است. برای شروع بهتر است این دستور را تایپ كنید: man less نتیجه این خواهد شد:
‌ less- opposite of more ‌

دستور less در واقع نقطه مخالف دستور more است، اما بیایید ببینیم این دستور چطور كار می‌كند:

دستور لینوكسی less مشابه دستور cat است با این تفاوت كه با less می‌توان به جای نمایش تمام فایل، فایل را اسكرول كنید. در حالی كه با دستور more تنها می‌شود به اسكرول پایین پرداخت و نمی‌شود در فایل به بالا برگشت.

كاربرد ابتدایی

ساده‌ترین شكل كاربرد دستور less به این صورت است: less filename

این دستور فایل را به صورت readonly باز می‌كند و در نمایشگر نشان می‌دهد، می‌توان محتوای فایل را با كلیدهای مكان نما بالا و پایین كرد یا از طریق دستور vi syntax درون آن را جستجو كرد. دستور less در زمان شروع تمام فایل را نمی‌خواند و به این ترتیب بازكردن فایل‌های بزرگ بسیار سریع تر از ویرایشگرهایی چون vi خواهد بود.

دستورات جستجو

همانند ویرایشگر vi می‌توان از عبارات زیر استفاده كرد:

‌/‌pattern

?pattern

جستجوی ادامه متن از طریق ‌/‌ و جستجوی متن بالایی از طریق دستور ? انجام خواهد شد.

كاركردن با چند فایل

دستور less می‌تواند به عنوان آرگومان چند فایل را بگیرد، به مثال زیر توجه كنید:

less ‌/‌var‌/‌log‌/‌syslog ‌/‌var‌/‌log‌/‌kern.log ‌/‌var‌/‌log‌/‌dmesg

ترمینال ابتدا فایل نخست را نشان می‌دهد، اما می‌توان با دستورات زیر بین فایل‌ها حركت كرد:

فایل بعدی n:

فایل قبلی p:

همچنین می‌توان با دستور d: فایل فعلی را از فهرست فایل‌ها حذف كرد.

نشانه‌گذاری فایل

اگر هنگام اسكرول كردن به چیز جالبی رسیدید اما خواستید بقیه متن را هم چك كنید، چه كار كنیم؟ در این دستور می‌توان آن بخش خاص از متن را نشانه‌گذاری كرد تا بعدا به آن رجوع كرد.

وقتی در یك جای فایل هستید، با كمك دستور "m"anyletter كه anyletter می‌تواند هر حرفی روی كیبورد باشد، موقعیت فعلی را ذخیره كنید. كافی است برای بازگشت به آن نقطه، از دستور "anyletter" استفاده كرد، یعنی یك نقل قول تكی و همان حرفی كه برای نشانه‌گذاری استفاده كرده‌ایم.

دیگر قابلیت‌ها

اگر دستور less با گزینه ‌‌‌N- اجرا شده باشد، در این صورت كنار هر خط، شماره آن خط را نیز می‌زند.

برای خروج از less گزینه‌های زیادی وجود دارد:

q, Q,:q,:Q, ZZ

همچنین كلید G به انتهای فایل می‌رود و كلید g به ابتدای فایل. برای ویرایش یك فایل در less كافی است كلید v را بزنیم. ویرایشگر پیش فرض سیستم‌عامل اجرا شده و این فایل در آن بارگذاری خواهد شد.
غول‌های ضدضربه یا تبلت‌های سخت جان
با شنیدن نام شركت پاناسونیك در دنیای رایانه، اولین چیزی كه در ذهن كاربران تداعی می‌شود، نام تاف‌بوك (Toughbook) است؛ لپ‌تاپ‌های زمخت و سخت‌جانی كه در شرایط و محیط‌هایی كه نوت‌بوك‌های دیگر حتی چند دقیقه هم نمی‌توانند دوام بیاورند، براحتی سال‌ها كار می‌كنند و جان سالم به در می‌برند.

آخرین محصول از سری تاف‌بوك پاناسونیك، یك رایانه لوحه‌ای (tablet 10) اینچی آندرویدی است. باز شدن پای تبلت‌های آندرویدی به محیط‌های سخت و خطرناك پر از گرد و خاك و آلودگی به این معناست كه سرانجام دست‌اندركاران امور فنی و تجاری، رایانه‌های لوحه‌ای را به عنوان یك ابزار كارآمد جهت انجام وظایف تخصصی چون بازدید و روزآمدكردن كارخانه‌های صنعتی، پیگیری پیشرفت طرح‌های ساختمان‌سازی، عكسبرداری جهت نگهداری در آرشیو موسسات به عنوان مدرك جهت ارائه به مشتریان به منظور اثبات پیشرفت طرح‌ها و تمامی ‌امور سخت و پرمخاطره صنعتی و نظامی‌ به رسمیت شناخته‌اند. حال اگر شما از این‌گونه رایانه‌ها انتظار دارید فقط از عهده وظایف سهل و سبك برآید، دیگر لزومی ‌ندارد زحمت حمل یك لپ‌تاپ سنگین وزن و حجیم سخت جان را به خود بدهید، چرا كه براحتی می‌توانید از رایانه تبلت سخت‌جان كه از لحاظ ظاهری در حد و اندازه یك كتاب و قابل جایگیری در جعبه ابزار همراهتان است، استفاده كنید.

مشخصات برجسته تبلت آندرویدی تاف‌بوك پاناسونیك

1‌‌ـ‌ صفحه نمایش پوشش‌دار 1‌/‌10 اینچی با تفكیك‌پذیری 1024 در 786 پیكسل خوانا در نور مستقیم آفتاب

2‌‌ـ‌‌ برخورداری از قابلیت‌های GPS، WiFi، 3G/4G

3‌‌ـ‌‌ دارای امنیت بالای سطح سخت‌افزاری كار گذاشته شده داخلی

4‌‌ـ‌ زمان دوام شارژ باتری در حد یك روز كامل

5‌‌ـ‌ قلم الكترونیكی (Stylus) فعال جهت ذخیره (capture) دستنوشته‌های شما به صورت مناسب

6‌‌ـ‌ سیستم‌عامل (OS) آندروید (نگارش‌ هانی‌كامب یا نگارش 2.x آندروید)

می‌توان گفت قابلیت‌های GPS و پشتیبانی از نسل سوم یا چهارم شبكه‌های تلفن همراه و عمر باتری طولانی و استحكام بی‌نظیر از دیگر مزایا و جذابیت‌های ویژه آن هستند. با آن كه اطلاعات زیادی خصوصا از سیستم‌عامل آن در دست نیست، اما شركت پاناسونیك تلاشی جدی به منظور عرضه این رایانه لوحه‌ای زمخت و سخت‌جان در اواخر سال جاری پیش روی خود دارد. پس اگر برخلاف گفته‌ها و عكس‌های منتشرشده در نشریات، ظاهر سیستم‌عامل ‌هانی‌كامب (Honeycomb) یا دیگر مشخصات و قابلیت‌های آن در زمان راه‌یافتنش به بازار به طور كلی تغییر كرد، اصلا تعجب نكنید. خود سیستم‌عامل‌ هانی‌كامب یكی از مواردی است كه جای بحث زیادی دارد.

‌‌ـ‌ شما نباید آن باریكی و لاغری آیپد2 را از این تبلت زمخت انتظار داشته باشید

‌‌ـ‌ شاید این رایانه لوحه‌ای ظریف‌ترین و زیباترین تبلت بازار نباشد، اما مطمئنا استحكام، دوام و طول عمر بیشتری دارد

‌‌ـ‌ قسمت پشتی كاملا متفاوت این دستگاه باعث می‌شود شما آن را با هیچ‌یك از رایانه‌های لوحه‌ای دیگر اشتباه نگیرید

جمع‌بندی

درست برخلاف بسیاری از شركت‌های تولیدكننده تبلت‌ها كه تمام تمركز خود را روی زیبایی و ظرافت رایانه‌های لوحه‌ای گذاشته‌اند، طراحی تبلت تاف‌بوك پاناسونیك به شكلی است كه شما به محض لمس‌كردنش دوام و استحكام و امنیت بی‌نظیر آن را حس كنید. جنس و طراحی بدنه و پوشش مات صفحه نمایشش نیز این احساس را دوچندان می‌كند. در حال حاضر هیچ اطلاعی از تاریخ دقیق عرضه به بازار و قیمت‌گذاری آن در دست نیست و تنها باید به دیدن عكس‌های این تبلت جان‌سخت بسنده كرد.

جواد ودودزاده

منابع:

http:‌/‌‌/‌www.alltouchtablet.com

http:‌/‌‌/‌www.gizmodo.com

http:‌/‌‌/‌engadget.com

داشتن همزمان همه سنسورهای حركتی كنسول‌های بازی
نگه داشتن و استفاده از همه حسگرهای حركتی (سنسورهای) به طور همزمان با هم، چه از نظر نظم و چه به لحاظ یافتن یك موقعیت كاربردی مناسب، كاری دشوار و یكی از اموری است كه همیشه فكر بازیكنان بازی‌های مختلف رایانه‌ای را به خود مشغول داشته است.

خواسته این كاربران خوره بازی همیشه این بوده است كه بتوانند سنسورهای حركتی مربوط به همه كنسول‌های بازیشان را كنار هم داشته باشند. معمولا حسگرهای حركتی كنسول‌های بازی را روی میز تلویزیون قرار می‌دهند، اما هنگامی‌كه كار به 3 حسگر از 3 كنسول بازی مختلف می‌رسد، كار بسیار مشكل‌تر می‌شود. پایه نگهدارنده مخصوص حسگرهای حركتی‌ تری‌مانت (dreamGEAR TriMount)، یك پایه جهت نگهداری و استفاده حسگر حركتی كینكت (Kinect) كنسول‌های بازی اكس‌باكس 360 (Xbox360)، آی‌پلی‌استیشن (PlayStation Eye) و حسگر میله‌ای نینتندو وی (Nintendo Wii sensor Bar) به صورت همزمان با هم و پاسخی خوب جهت مشكلات ذكر شده فوق است. پایه تری‌مانت تنها محصولی از این نوع است كه قادر به میزبانی هر سه حسگر حركتی همزمان با هم بوده و می‌تواند روی یك تلویزیون صفحه تخت ( Flat -screen TV ‌‌) یا دیوار به طور ثابت قرار بگیرد. پایه تری‌مانت قابلیت جفت و جور شدن روی هر تلویزیون را دارد و كاربران می‌توانند آن را مستقیما روی دیوار پیچ كنند. این وسیله مخصوص خوره‌های بازی، تعامل‌داشتن با بازی‌ها در انواع پلتفرم‌ها و خانواده‌هایی ساخته شده است كه به بازی كردن با انواع كنسول‌های مختلف بازی به صورت همزمان با هم علاقه دارند. این پایه به بالشتك‌هایی از جنس فوم نرم و حسگرهایی جهت محافظت از بدنه تلویزیون و سیستم‌های بازی نیز مجهز است. شما می‌توانید آن را به قیمت 30 دلار خریداری و در پشت تلویزیون خود نصب كنید. این وسیله (گجت) با این كه از هیچ فناوری پیچیده‌ای برخوردار نیست، اما ابزاری بسیار كاربردی برای بازیكنان حرفه‌ای بازی‌های رایانه‌ای است.

منبع:http:‌/‌‌/‌www.techin5.comصفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است