تبلیغات
بهترین سایت دانلود - کلیک10 - 1 خرداد
بهترین سایت دانلود
دانلود بهترین برنامه های کامپیوتر و موبایل و اندروید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


ورود شما را به بهترین سایت دانلود تبریک میگوییم . شما میتوانید جدید ترین نرم افزار های اندروید و کامپیوتر را از سایت بهترین برای دانلود دریافت نمایید تاسیس سایت ما:30/1/1389

مدیر سایت : BFD1
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین سیستم عامل برای موبایل از نظر شما

ایجاد دبیرخانه رفع فیلتر پایگاه‌های اینترنتی كشور
رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از ایجاد دبیرخانه رفع فیلتر برای پاسخگویی به مدیران پایگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: علاوه بر این، در سال جاری اقدام به رتبه بندی پایگاه‌های اینترنتی می‌شود.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع‌پور، در یك نشست خبری با اشاره به تصویب آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال در هیات دولت افزود: در حال تدوین دستورالعمل‌های اجرایی هستیم كه پس از ابلاغ وزیر ارشاد اجرای آن آغاز می‌شود. وی همچنین از راه‌اندازی فاز اول كتاب همراه كشور در سال جاری خبر داد و اظهار كرد: این طرح با همكاری معاونت فرهنگی اجرایی می‌شود كه طی آن نسخه تلفن همراه بخشی از كتب منتشر شده در كشور قابل عرضه به عموم مردم خواهد بود. رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، همچنین به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از 14 تا 24 مهرماه امسال در مصلای امام خمینی(ره) و اعطای تسهیلات برای صادرات نرم افزارهای رسانه‌ای اشاره كرد و یادآور شد: علاوه بر این برای تولید و ارتقای سطح محصولات فرهنگی دیجیتال، تسهیلات كم بهره به متقاضیان اعطا می‌شود.

وی به برنامه‌های این مركز در حوزه اینترنت در سال جاری اشاره كرد و ادامه داد: رتبه‌بندی پایگاه‌های اینترنتی از برنامه‌های این مركز است كه در دستور كار قرار دارد. ضمن آن‌كه برای تامین محتوای مفید و جذاب برای شبكه ملی اطلاعات كه با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد می‌شود بسترسازی‌های لازم انجام خواهد شد.

رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از نظام‌مند‌كردن پایگاه‌های مهم اینترنتی خارجی در كشور خبر داد و گفت: علاوه بر این طی امسال در جهت توسعه و ارتقای كیفیت سامانه‌های پست الكترونیك داخلی اقدام می‌شود. زارع‌پور، مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی دیجیتال فاقد هولوگرام در سطح بازار با همكاری پلیس را از دیگر اقدامات این مركز در سال جاری دانست و اضافه كرد: در این زمینه به ساماندهی مراكز عرضه محصولات فرهنگی دیجیتال در گیم نت‌ها و عرضه‌كنندگان CD در سراسر كشور اقدام خواهد شد.

زارع‌پور، راه‌اندازی سامانه پیوند و معرفی بیش از 2000 پایگاه اینترنتی مفید را از برنامه‌های سال گذشته این مركز در حوزه اینترنت دانست و ادامه داد: علاوه بر این، دبیرخانه رفع فیلتر ایجاد شد تا از این طریق به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به مدیران سایت‌هایی باشیم كه پایگاه اینترنتی آنها فیلتر شده است.همكاری ایران و كره جنوبی برای گسترش شبكه ملی اینترنت
ایران و كره جنوبی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات، همچون حوزه‌های نرم‌افزاری، توسعه خدمات الكترونیك و گسترش شبكه ملی اطلاعات همكاری‌های خود را افزایش خواهند داد.

به گزارش ایتنا، رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه كنفرانس ملی فناوری اطلاعات در كره جنوبی، با رئیس كمیسیون ارتباطات این كشور دیدار و گفت‌وگو كرد. در این دیدار طرفین بر توسعه روابط دو جانبه در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات تاكید كردند. وی با تاكید بر رشد قابل توجه كره جنوبی در بخش فناوری اطلاعات و دستاوردهای این كشور در ارائه خدمات الكترونیك، خواستار همكاری‌های بیشتر به منظور استقرار دولت الكترونیك در ایران شد.

تقی‌پور همچنین با بیان این‌كه تاكنون بیش از 17 هزار مدرسه در ایران به شبكه اینترنت متصل هستند، گفت: تاكنون بیش از 10 هزار روستا در ایران به شبكه اینترنت متصل شده‌اند، اما با توجه به نیاز كشورمان در صدد افزایش ظرفیت اینترنت در ایران هستیم.

رئیس كمیسیون ارتباطات كره جنوبی نیز برای گسترش همكاری‌ها بین ایران و كره جنوبی اعلام آمادگی كرد و خواستار توسعه این روابط در زمینه‌های علمی، فناوری اطلاعات و دولت الكترونیك شد. وی در این دیدار به روابط دوستانه ایران و كره جنوبی اشاره و اظهار امیدواری كرد كه با توجه به سابقه تاریخی هر دو كشور، این همكاری‌ها سبب رشد و توسعه هرچه بیشتر ایران و كره جنوبی در زمینه‌های علمی و فناوری شود.
تولید نرم‌افزارهای ملی با همكاری 4 دانشگاه كشور
مجری طرح ابررایانش دانشگاه صنعتی اصفهان توسعه سخت افزار و نرم‌افزار را از برنامه‌های توسعه این دانشگاه دانست و گفت:‌ در زمینه تولید نرم‌فزار با 4 دانشگاه در حال مذاكره هستیم كه با تدوین آیین‌نامه‌ای به تولید نرم‌فزارهای ملی اقدام می‌شود.

دكتر محمود اشرفی در پاسخ به مهر افزود: برنامه‌های توسعه‌ای این مركز در 2 بخش توسعه زیرساخت‌های سخت‌فزاری و توسعه نرم‌افزار است. مجری طرح ابررایانش دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این‌كه در بخش سخت ‌افزار ما واردكننده هستیم، گفت: تولید سخت‌افزار در كشور توجیه اقتصادی ندارد،از این رو به نظر می‌رسد در این حوزه اقدام شود؛ اما در بخش نرم افزار برنامه‌هایی را در دستور كار داریم تا نسبت به تولید نرم افزارهای داخلی اقدام شود.

اشرفی به مذاكره با 4 دانشگاه در خصوص تولید نرم‌افزارهای ملی خبر داد و خاطرنشان كرد: در حال حاضر مذاكراتی با دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، صنعتی خواجه نصیر و صنعتی امیركبیر در حال انجام است تا با تدوین آیین‌نامه‌هایی اقدام به تولید نرم‌افزارهای ملی در زمینه‌ كاربردی شود.

عضو هیات علمی دانشكده مكانیك دانشگاه صنعتی اصفهان با تاكید بر این‌كه اعتبارات اولیه برای تولید این نرم‌افزارها از سوی نهاد ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است، یادآور شد: این بودجه تاكنون محقق نشده است و امیدواریم با توجه بیشتر بتوانیم جهش‌های چشمگیری در خصوص تولید نرم افزارهای كاربردی داشته باشیم.

اشرفی همچنین با بیان این‌كه مركز ابررایانش دانشگاه صنعتی اصفهان در اسفند 89 خدمات‌دهی خود را آغاز كرده است، گفت: یكی از بزرگ‌ترین چالش‌های موجود در زمینه ارائه خدمات مركز ابررایانش، كندی سرعت اینترنت است كه امیدواریم با توسعه شبكه گرید ملی و زیرساخت شبكه اینترانت داخلی بتوان این چالش را برطرف كرد.


رقابت تیم‌های برتر برای ورود به المپیاد جهانی رباتیك دانش‌آموزی 2011
پنجمین دوره مسابقات آموزشی مكانیك و رباتیك با حضور 600 تیم برای برای تیم‌های برتر شركت‌كننده المپیاد جهانی رباتیك WRO 2011 برگزار شد.

به گزارش مهر، این مسابقات جمعه 23 اردیبهشت در محل مجتمع فرهنگی سبز و با حضور تیم‌های دانش‌آموزی از 150 مدرسه در شهر تهران برگزار شد و دانش‌آموزان به كمك ابزار كمك آموزشی لگوی آموزشی و خلاقیت خود دست به ساخت ربات‌های مكانیكی زدند. زهرا مازندرانی، مدیر گروه مقدماتی لگوی آموزشی در توضیح نحوه كاربرد لگو برای ساخت ربات یادآور شد: لگو برترین برند خلاقیت برای گروه سنی كودك تا نوجوان انتخاب شده است و ما نیز توانسته‌ایم با استفاده از این ابزار كمك آموزشی در سال‌های اخیر به رشد خلاقیت در میان كودكان و نوجوانان كمك كنیم.

وی اظهار كرد: دانشگاه MIT در سال‌های اخیر طرح درسی برای ساخت ربات به وسیله این ابزار كمك آموزشی تهیه كرده است كه در این مسابقات نیز دانش‌آموزان به شیوه خلاق، طرح مساله و ساخت بر اساس آن را به انجام می‌رسانند.

در همین زمینه محمدصادق تابش یكی از مسوولان این دوره از مسابقات با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مسابقات آموزشی گفت: این مسابقات در جهت ارتقای سطح خلاقیت دانش‌آموزان برای حل مساله برگزار می‌شود و برترین‌ها به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

وی یادآور شد: لگوی آموزشی در 3 سال گذشته بهترین ابزار كمك آموزشی دنیا شناخته شده است و گروه‌های سنی كودك تا نوجوان علم مكانیك و رباتیك را به ساده‌ترین شیوه با این ابزار می‌آموزند.

تابش اظهار كرد: در حال حاضر بسته‌های آزمایشگاهی كه به كمك این ابزار ساخته شده است مورد استفاده تیم‌های دانشجویی در عرصه رباتیك قرار دارد.بیكاری در سیسكو
شركت سیسكو سیستمز احتمالا هزاران نیروی خود را تعدیل خواهد كرد. این میزان تعدیل نیرو در تاریخ فعالیت این شركت، بی‌سابقه بوده است. این تصمیم از سوی جان چیمبرز، مدیر عامل سیسكو اتخاذ شده است. وی می‌خواهد نزدیك به یك میلیارد دلار از هزینه‌های شركت بكاهد.

به‌گزارش رویترز، در گفت‌وگو با 4 تحلیلگر شبكه، تخمین زده می‌شود این شركت نزدیك به 4000 شغل را در ماه‌های آینده تعدیل كند. با پیش‌بینی متوسط 3000 نفر، نزدیك به 4درصد از نیروی كار 73هزارنفری سیسكو بیكار خواهند شد.

سیسكو در فصل تجاری 2002، 2000 نیروی خود را به‌دلیل افت بعد از انفجار اینترنت اخراج كرد. اما این‌بار سیسكو دیگر بهانه‌ای مثل شرایط بازار یا اقتصاد ضعیف ندارد و به‌جای آن، آقای چیمبرز پا پیش گذاشته و مسوولیت اشتباهات مدیریتی را به عهده گرفته است. وی اعلام كرد این شركت باید روی هسته فعالیت‌های خود متمركز شود و بدون برنامه وارد حوزه‌های مختلف نشود.

انتظار می‌رود نیروهایی بیشتر كه در بخش‌های رو به تعطیلی سیسكو فعال هستند، در معرض این تعدیل باشند، چیمبرز 16 سال است كه مدیریت سیسكو را به عهده دارد و گفته است می‌خواهد فعالیت سیسكو را در حوزه‌هایی كه این شركت رتبه اول یا دوم نیست، تعطیل كند.

ماه گذشته، این شركت دوربین تصویربرداری سری Flip خود را تعطیل كرد و به‌دنبال آن 550 نیرو را اخراج كرد. هنوز مشخص نیست استراتژی بعدی سیسكو چه خواهد بود، اما این شركت سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش محصولات مشتری مدار كرده است و احتمالا از این بخش خارج نخواهد شد.

سیسكو چهارشنبه گذشته اعلام كرد كه می‌خواهد با تعدیل نیرو، یك میلیارد دلار در هزینه‌های سالانه خود صرفه‌جویی كند.

تحلیلگران وال استریت كه از چشم‌انداز این شركت برای درآمد فصل تجاری جاری خیلی خشنود نیستند، از این‌كه سیسكو به شرایط بد پاسخی سریع داده و در حال تغییر ساختار است، خشنودند.

گفتنی است سهام سیسكو از چهارشنبه گذشته و با اعلام این خبر، 8‌/‌4درصد با كاهش مواجه شده است. یكی از چالش‌های اساسی سیسكو، بیشتركردن درآمد و حاشیه سود است.


حفره فیس‌بوكی پیش از انتشار بسته شد
طی سال‌های گذشته یك حفره امنیتی تصادفی در سیستم مدیریت فریم‌های فیس‌بوك وجود داشته است كه به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد به اطلاعات كاربر دسترسی پیدا كنند. تخمین زده می‌شود كه تنها 100هزار نرم‌افزار این حفره رافعال كرده باشند، اما امكان اینكه میلیون‌ها نفر درگیر این حفره امنیتی شده باشند، وجود دارد.

بة‌گزارش بتانیوز، سایمنتك، شركت امنیتی كاشف این خطر آسیب‌پذیری این موضوع را به‌فیس بوك گزارش داده است. این حفره امنیتی رفع شده است اما احتمال دارد كه داده‌هایی كه تاكنون به دست آمده است توسط افراد مختلف مورد سواستفاده قرار بگیرد.

این حفره امنیتی می‌توانست حتی بیشتر از هك شدن شبكه پلی‌استیشن جنجال درست كند، چرا كه در قیاس با 77میلیون كاربر پلی‌استیشن، رقم بیش از 500میلیون كاربر در فیس‌بوك احتمالات را كاملا عوض می‌كند.

البته باید اشاره شود كه كاربرانی كه نرم‌افزارهای عجیب و غریب را علامت نزده‌اند از این حفره امنیتی در امان خواهند بود.

نیشانت دوشی، از شركت سایمنتك در بلاگ خود می‌نویسد: «هنوز مشخص نیست كه بشود حدس زد چند شناسه كاربری تا به‌حال لو رفته است. از این ترس داریم كه این اطلاعات كماكان در فایل‌های گزارش باقی مانده باشد یا این‌كه توسط تبلیغ‌دهندگان بررسی شود.»

سایمنتك و فیس‌بوك اعلام نكرده‌اند كه چه نرم‌افزاری احتمالا آلوده است، هر چند اخبار شبكه‌های اجتماعی نشان می‌دهد كه خبری از نشتی داده‌ها نیست. با وجود این، اگر كاربر شناسه عبور خود را بعد از مدتی طولانی تغییر ندهد، احتمالا حسابش در خطر است.

دوشی همچنین اعلام كرد كه احتمالا توسعه‌دهندگان متوجه نشده‌اند كه كلیدهایی برای نفوذ به فیس بوك در اختیارشان است.

حفره فیس‌بوكی پیش از انتشار بسته شد
طی سال‌های گذشته یك حفره امنیتی تصادفی در سیستم مدیریت فریم‌های فیس‌بوك وجود داشته است كه به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد به اطلاعات كاربر دسترسی پیدا كنند. تخمین زده می‌شود كه تنها 100هزار نرم‌افزار این حفره رافعال كرده باشند، اما امكان اینكه میلیون‌ها نفر درگیر این حفره امنیتی شده باشند، وجود دارد.

بة‌گزارش بتانیوز، سایمنتك، شركت امنیتی كاشف این خطر آسیب‌پذیری این موضوع را به‌فیس بوك گزارش داده است. این حفره امنیتی رفع شده است اما احتمال دارد كه داده‌هایی كه تاكنون به دست آمده است توسط افراد مختلف مورد سواستفاده قرار بگیرد.

این حفره امنیتی می‌توانست حتی بیشتر از هك شدن شبكه پلی‌استیشن جنجال درست كند، چرا كه در قیاس با 77میلیون كاربر پلی‌استیشن، رقم بیش از 500میلیون كاربر در فیس‌بوك احتمالات را كاملا عوض می‌كند.

البته باید اشاره شود كه كاربرانی كه نرم‌افزارهای عجیب و غریب را علامت نزده‌اند از این حفره امنیتی در امان خواهند بود.

نیشانت دوشی، از شركت سایمنتك در بلاگ خود می‌نویسد: «هنوز مشخص نیست كه بشود حدس زد چند شناسه كاربری تا به‌حال لو رفته است. از این ترس داریم كه این اطلاعات كماكان در فایل‌های گزارش باقی مانده باشد یا این‌كه توسط تبلیغ‌دهندگان بررسی شود.»

سایمنتك و فیس‌بوك اعلام نكرده‌اند كه چه نرم‌افزاری احتمالا آلوده است، هر چند اخبار شبكه‌های اجتماعی نشان می‌دهد كه خبری از نشتی داده‌ها نیست. با وجود این، اگر كاربر شناسه عبور خود را بعد از مدتی طولانی تغییر ندهد، احتمالا حسابش در خطر است.

دوشی همچنین اعلام كرد كه احتمالا توسعه‌دهندگان متوجه نشده‌اند كه كلیدهایی برای نفوذ به فیس بوك در اختیارشان است.


لایم‌وایر بالاخره بازی را به اتحادیه ضبط آمریكا باخت
بعد از یك نبرد طولانی در دادگاه میان رئیس وب‌سایت LimeWire و اتحادیه ضبط آمریكا (RIAA) دو طرف توافق كردند این مساله را با 105میلیون دلار حل كنند.

به‌گزارش Ibtimes، لایم‌وایر یكی از همان وب‌سایت‌هایی بود كه از قوانین سفت و سخت آمریكا در سال 2005 جان سالم به در برد. سرویس‌های كوچك دیگر از جمله كازا، بیرشر، گاركستر و مورفیوس وب‌سایت‌های خود را به‌دنبال آن قوانین بستند. این شركت متهم شد به دلیل به‌وجود آوردن یك بستر مناسب برای اشتراك غیرقانونی، مسوول جابه‌جایی میلیون‌ها آهنگ است.

صنعت موسیقی به‌دنبال دریافت غرامتی 4/1میلیارد دلاری بوده است. هر چند كه دست آخر نتوانست به این غرامت برسد اما 105میلیون دلار برای این اتحادیه یك پیروزی در مقابل با دزدی اینترنتی است.

رئیس این اتحادیه، میچ بینول گفت: «ما خیلی خوشحالیم كه توانستیم با كمك دادگاه به این نتیجه برسیم كه لایم‌وایر و بنیانگذارش مارك گورتون شخصا مسوول نقض قانون كپی‌رایت هستند... و همان‌طور كه دادگاه طی 2 هفته گذشته متقاعد شد، لایم‌وایر ضرر بزرگی به جامعه موسیقی زد و باعث شد چندین هزار نفر از كار خود بركنار شوند و فرصت‌های كمتری برای هنرمندان به‌وجود بیاید.»

استفاده از اشتراك‌گذاری فایل به روش P2P نسبت به سال 2007 با افت بسیاری مواجه شده است. طی گزارشی كه موسسه آماری NPD منتشر كرده است، دزدی آنلاین به‌جای اینكه به صورت P2p و توسط وب‌سایت‌هایی چون لایم‌وایر انجام شود، به وب‌سایت‌های دیگری از جمله Rapidshare منتشر شده است. حتی وب سایت‌هایی مانندListentoYoutube كه به كاربران اجازه می‌دهند آهنگ‌های دلخواهشان را ازویدئوهای یوتیوب بیرون بكشند نیز تا حدی در دزدی آثارموسیقایی نقش دارند.

با وجود سایت‌هایی چون آیتونز، آمازون و اسپاتیفای، خرید موسیقی آنلاین بسیار ارزان شده و كاملا قابل رقابت با دزدی آنلاین است. این وب‌سایت‌ها به كاربران خود فایل‌هایی با كیفیت بالا و با قابلیت دریافت مستقیما روی پخش‌كننده‌های همراهشان می‌دهند.
آیا توسعه‌دهندگان باید به محاسبات ابری توجه كنند؟
مقدمه‌ای بر محاسبات ابری در توسعه سازمانی
درباره محاسبات ابری و نتایجی كه برای مخاطبان توسعه دهنده دارد، اغلب این سوال مطرح می‌شود: «چرا این مساله باید برای من مهم باشد؟» همان‌طور كه محاسبات ابری در نگاه اول یك نمونه عملیاتی محور نشان می‌دهد، چرایی پرسش نیز بسادگی قابل درك است. این سوال به روش‌های مختلفی می‌تواند پاسخ داده شود. از دید برخی صاحب‌نظران محاسبات ابری نمی‌تواند در همه موارد روی كار توسعه‌دهندگان تاثیر بگذارد، درحالی كه برخی می‌گویند توسعه‌دهندگان كاملا نیاز دارند مهارت‌های خود را با چشم‌اندازهای جدیدی كه محاسبات ابری عرضه كرده است، تطبیق دهند و از آنها استفاده كنند.

اگرچه صنعت هنوز كمی ‌با تعریف دقیق محاسبات ابری مخالف است، ولی به معنی آن نیست كه با ابر سه لایه مخالف باشد. بالاترین لایه، لایه سرویس‌های برنامه‌های كاربردی قرار دارد. در پایین آن لایه سرویس‌های بستر نرم‌افزاری و سپس لایه سرویس‌های زیرساختی قرار گرفته است. اگر بخواهیم تعریفی كلی ارائه كنیم، لایه سرویس‌های برنامه‌های كاربردی، خروجی‌های SaaS (نرم‌افزار به عنوان سرویس یاSoftware as a Service )‌ را تركیب می‌كند، لایه سرویس‌های بستر نرم‌افزاری، بسترهای ابری مانند موتور برنامه‌های كاربردی گوگل،
Force.com و... را دربرمی‌گیرد و سرویس‌های زیرساختی منابع محاسبه پایه‌ای مثل پردازش و شبكه‌بندی در ابر را ارائه می‌كند.

به EC2 سایت آمازون فكر كنید؛ درباره این كه چه چیزی هریك از این سه لایه را ساخته است، مطالب بسیار گسترده‌ای وجود دارد. در اینجا قصد داریم درباره تاثیر هركدام از این سه لایه ابری روی توسعه سازمانی صحبت كنیم.

در ارتباط با سرویس‌های برنامه‌های كاربردی یا لایه SaaS ممكن است در همان نگاه اول به فكر توسعه‌دهندگان نیفتیم و بیشتر از آن، نرم‌افزار CRM، ایمیل، راه‌حل‌های مشاركتی و دیگر موارد مشابه به ذهن ما خطور كند. به هرحال دست‌كم 2 راه درباره این كه كدام‌یك از سرویس‌های موجود در این لایه روی توسعه سازمانی تاثیر می‌گذارد، وجود دارد؛ اول این كه امكان حركت محیط‌های شكل‌دهی توسعه به سمت ابر روزبه‌روز بیشتر می‌شود. با گسترش شكل‌دهی توسعه در مدل استفاده از نرم‌افزار به‌عنوان سرویس، این «محاسبات اغلب فشرده» قادر خواهد بود منابع خود را از یك ابر قدرتمند و قوی بگیرد و نه از ماشین‌های شخصی ضعیفی كه اغلب در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد. بعلاوه توسعه‌دهنده می‌تواند تمام زمان، تمركز و انرژی خود را صرف توسعه نرم‌افزار كند بدون این كه دغدغه فكری دیگری داشته باشد.

همچنین با حركت ابزار توسعه به طرف یك مدل SaaS، تكثیر سرویس‌های مصرفی در ابر همچنان ادامه خواهد داشت تا بتواند با روشی كه توسعه‌دهندگان و معماران سیستم‌های IT را طراحی می‌كنند، ادغام شود. سرویس‌های موجود در ابر، خواه خصوصی یا عمومی ‌به بخشی از SOA (معماری سرویس محور یا Service-Oriented Architecture )‌ كلی یك سازمان تبدیل شدند و این یعنی توجه به سرویس‌های امنیتی، درخواست‌های سرویس‌های میانی و سرویس‌های حاكم كه در طول دامنه‌های چندگانه به كار گرفته شده‌اند. سرویس‌های ابری می‌توانند به قابلیت‌های SOA یك سازمان، پیشرفت عظیمی ‌دهند؛ ولی انشعابات گسترش آن SOA در میان دامنه‌های چندگانه و ابرها باید هرچه سریع‌تر از سوی توسعه‌دهندگان و معماران سازمانی مورد توجه قرار بگیرد.

احتمالا آشكارترین تاثیرات محاسبات ابری روی توسعه‌دهندگان در لایه سرویس‌های بستر نرم‌افزاری است. اینجا جایی است كه ما بسترهایی مثل موتور برنامه‌های كاربردی گوگل، Force.com و... را كه در ابر وجود دارد، خواهیم دید. اگر یك سازمان انتخاب كند كه به سمت ریشه یك بستر نرم‌افزاری با میزبانی ابر برود، توسعه‌دهندگان باید سرعت خود را در طرح‌بندی آن بستر كه شامل ‌API‌های پیشنهادی و گسترش برنامه كاربردی و استراتژی بسته‌بندی است، افزایش دهند. درمیان بسترهای مختلف، احتمالا بسترهایی وجود خواهد داشت كه از مجموعه‌ای از زبان‌های معمول مثل جاوا، PHP، پایتون و... پشتیبانی می‌كنند، ولی سرویس‌ها و API‌هایی نیز وجود دارند كه برای یك بستر نرم‌افزاری خاص طراحی شده‌اند. برای نمونه موتور برنامه‌های كاربردی گوگل، سرویس حساب‌های گوگل را برای نرم‌افزارهایی كه روی بستر نرم‌افزاری آن اجرا می‌شود، پیشنهاد می‌كند. این سرویس به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد یك كاربر از نرم‌افزارشان را كه از اعتبارنامه‌های حساب گوگل كاربر استفاده می‌كند، شناسایی و تایید كند. بعلاوه بسترهای نرم‌افزاری مختلف، سرویس‌های ادغامی ‌و اتصال‌های مختلفی نیز نیاز دارند. این قابلیت‌ها زمانی اهمیت پیدا می‌كند كه نرم‌افزارهای متصل شده روی یك بستر نرم‌افزاری با میزبانی ابر اجرا می‌شود، درحالی كه اجزا و كامپوننت‌ها در جای دیگری در حال اجرا هستند. زمانی كه سرویس‌های بستر در ابر نفوذ می‌كند، توسعه‌دهندگان سازمانی باید بتوانند از مجموعه مهارت‌های فعلی خود فراتر بروند و خودشان را در سرویس‌ها وAPI ‌های پیشنهادی بستر نرم‌افزاری آموزش دهند تا بتوانند از تمام پتانسیل خود استفاده كنند.

لایه سرویس‌های زیرساختی كمترین برخورد را با توسعه سازمانی دارد. خروجی این سرویس‌ها به طور معمول به وسیله سرویس‌های سطح بالاتر مصرف می‌شود تا یك بستر نرم‌افزاری یا یك نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) به وجود بیاید. البته این مطلب نباید این گونه فهمیده شود كه توسعه‌دهندگان می‌توانند بسادگی از یك سرویس زیرساختی كه در سازمان آنها استفاده می‌شود، صرف‌نظر كنند. در برخی موارد مثل مورد EC2 سایت آمازون، سرویس زیرساختی با مجموعه‌ای تعریف‌پذیر از قابلیت‌هایی مثل ظرفیت ذخیره‌سازی و صف‌بندی پیغام‌ها همراه خواهد بود. دست‌كم توسعه‌دهندگان باید از مشخصات این سرویس‌های زیرساختی آگاه باشند.

برای مثال در زمان توسعه یك نرم‌افزار، توسعه‌دهنده خوب است بداند، آیا یك موضوع زیرساختی می‌تواند به صورت پویا و براساس حجم، درخواست خود را تطبیق و تغییر اندازه دهد یا خیر؟ اگر چنین چیزی باشد، توسعه‌دهنده بهترین موقعیت را برای هدایت اطلاعاتی دارد كه درباره متریك‌هایی هستند كه تصمیم می‌گیرند چه زمانی آن موضوع زیرساختی تغییر اندازه دهد. اگر هم سرویس زیرساختی نتواند به طور پویا تغییر اندازه دهد، توسعه‌دهندگان و معماران باید زمانی كه این سیستم را طراحی می‌كنند، از این موضوع آگاه باشند. این مساله به آنها اجازه می‌دهد راه‌حل‌هایی را طراحی و پیاده‌سازی كنند تا بتوانند محدودیت‌هایشان را تقلیل بخشند.

اگر شما توسعه‌دهنده سازمانی هستید كه به دنبال راه‌حل‌های محاسبات ابری است، پس باید فعال‌تر باشید. درباره لایه‌های مختلف ابر كه سازمان شما به آنها نیاز دارد تحقیق كنید، نقاط برخورد آن را با خود و شغلتان مورد بررسی قرار دهید و نظرتان را درباره مسیری كه باید طی شود ارائه كنید.

محمدحسین كردونی

منبع: cloudcomputingbootcamp

افزونه هفته
بگیرید و بیندازید
افزونه QuickDrag در فایرفاكس می‌تواند قابلیت‌های Drag&Drop ماوس را در این مرورگر افزایش دهه و از طریق همین عمل ساده، به جستجوی اطلاعات، جستجوی آدرس‌ها و ذخیره كردن تصاویر وب بپردازد.

 برای نصب این افزونه مفید به نشانی زیر بروید:

https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/latest/6912/addon-6912-latest.xpi?src=discovery-featuredوبولوژی
وب‌سایت با طعم اسنك
وب‌ســــایت Snacktools مجموعه‌ای از ابزارهای كوچك، اما بسیار مفید برای طراحی حرفه‌ای یك سایت است.

ابزارهای كوچك این وب‌سایت با رابط كاربری ساده و طراحی آسان باعث می‌شوند در عرض چند دقیقه یك بنر فلش، گالری عكس یا ورق‌زن تحت وب بسازید. برای استفاده از سرویس‌های اسنك‌تولز به نشانی زیر بروید:

http://www.snacktools.com/

نمودار آنلاین

این وب‌سایت با یك صفحه مختـــصات دو بعدی می‌تواند كار بسیاری از دبیرستانی‌ها را ساده‌تر كند! با دادن تابع به این وب‌سایت می‌توان نمودار هر فرمولی را مشاهده كرد. برای دیدن نمودارها، به نشانی زیر بروید:

http://www.onlinefunctiongrapher.com/

نر‌م‌افزاری برای مدیریت اموال
یكی از پست‌های سازمانی كه در تمام شركت‌ها وجود دارد، پستی تحت عنوان جمعدار اموال است كه فرد مسوول در این پست می‌باید اطلاعاتی دقیق از اموال شركت یا سازمان را فهرست كرده و آنها را در اختیار كاركنان آن شركت یا سازمان قرار دهد.

همچنین در مواقعی كه یكی از كاركنان قصد تسویه حساب دارد، اموال تحویل داده شده به ایشان را تحویل بگیرد یا در صورت نیاز هنگام بروز خرابی در اموال، آنها را با اموال جدید تعویض كند. این عملیات در برخی شركت‌های كوچك به‌طور دستی انجام می‌گیرد و در صورتی‌كه جابه جایی كاركنان و اموال تحویل داده شده به آنها زیاد نباشد، مشكل خاصی پیش نخواهد آمد؛ اما در صورتی كه همین شركت دارای كاركنان و اموال زیادی باشد یا حتی اموال كمی داشته باشد اما نقل و انتقال میان آنها زیاد باشد، مدیریت دستی آنها كاری وقت‌گیر و سخت خواهد بود. در بسیاری از این موارد چه بسا مشكلات و خطاهای زیادی نیز به‌وجود می‌آید و این‌گونه شركت‌ها ترجیح می‌دهند هیچ‌گونه مدیریتی روی اموال خود نداشته باشند!

اگر كمی وسیع‌تر به این موضوع نگاه كنیم می‌توانیم به سازمان‌های بزرگی همچون پادگان‌های نظامی، شركت‌های دولتی بزرگ و حتی دفاتر روزنامه‌ها همچون روزنامه جام‌جم اشاره كنیم! آیا می‌دانید در این سازمان‌ها تمام اموال، به‌طور كامل و دقیق مدیریت می‌شوند و آیا می‌دانید در برخی از این سازمان‌های بزرگ، چندین نفر مشغول مدیریت اموال به‌طور دستی هستند و با فرم‌های دست‌نویس اموال را به كاركنان تحویل می‌دهند، از آنها تحویل می‌گیرند و....؟ این هفته قصد داریم نرم‌افزاری را به شما معرفی كنیم كه تمام شركت‌ها اعم از كوچك و بزرگ و حتی سازمان‌های بسیار بزرگ با مجموعه‌ای از شركت‌های زیرشاخه نیز می‌توانند به كمك آن به مدیریت الكترونیك اموال خود بپردازند.

مدیریت همه جانبه

نرم‌افزار قدرتمند Asset Manager، ابزاری با روش كار بسیار ساده و محیط كاربری آسان است كه با بهره‌مندی از چند بانك اطلاعاتی مرتب و ساده شما را قادر می‌سازد براحتی اموال موجود در شركت یا سازمان خود را مدیریت كنید. به كمك این برنامه می‌توانید مشخصات كاملی از اموال موجود را در بانك اطلاعاتی برنامه به ثبت برسانید، فهرستی از سازندگان اموال را در برنامه ثبت كنید، به ذخیره تغییر و تحولات و نقل و انتقالات صورت گرفته روی اموال بپردازید، مشخصات كامل كاركنان را به ثبت برسانید، ساختمان‌ها و مكان‌های مختلفی را كه اموال شما در آنها قرار گرفته‌اند مشخص كنید (به‌عنوان مثال دفتر مركزی، كارخانه، طبقات شركت و...)، اموال را در موضوعات مختلفی دسته‌بندی و كاركنان شركت را نیز در گروه‌های مختلفی سازماندهی كنید.

اطلاعات اموال

همان‌طور كه گفتیم كار اصلی این نرم‌افزار مدیریت اموال است، پس یكی از مهم‌ترین بخش‌های موجود در آن نیز بخش ثبت كالاهای موردنظر است. این بخش كه باعنوان Assets در نرم‌افزار تعریف شده است به شما این امكان را می‌دهد اطلاعات كاملی را از كالاهای خود به ثبت برسانید. اطلاعاتی همچون نام، نوع، محل قرارگیری، شركت سازنده، نشان تجاری، مدل، شماره اموال، شماره سریال، وضعیت(در حال استفاده، ذخیره در انبار، قرض داده شده و ارسال برای تعمیر)، شرایط (جدید، دست دوم، خراب)، فرد تحویل گیرنده، تاریح تحویل، تاریخ خرید، شماره فاكتور خرید، نام فروشنده، تاریخ اتمام گارانتی، تاریخ سررسید جهت بازرسی دوره‌ای یا تعمیر دستگاه، توضیحات اضافه، فایل‌های پیوست و... برخی از اطلاعاتی هستند كه هنگام ثبت یك كالا می‌توانید به آنها اشاره كنید.

اطلاعات كاركنان

از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار، مدیریت بر كاركنان شركت یا سازمان است. در بخش مدیریت كاركنان می‌توانید گروه‌های مختلفی را برای كاركنان تعریف و هریك از كارمندان، مهندسان و مدیران را در گروه‌های مربوط سازماندهی كنید. سپس اطلاعات دقیقی همچون نام و نام‌خانوادگی، تلفن محل كار، تلفن منزل، تلفن همراه، نشانی ایمیل، شماره كارمندی، سمت، گروه كاربری، اموال تحویل گرفته و... را به آن اختصاص دهید.

اطلاعات فروشندگان و تولیدكنندگان

اگر توجه كرده باشید هنگام ثبت اموال، می‌توانید اطلاعاتی همچون نام فروشنده یا شركت سازنده محصول را نیز به ثبت برسانید. به كمك این قابلیت هر زمان كه محصول شما صدمه ببیند یا به‌ هر دلیل نیاز به تماس با فروشنده آن داشته باشید، لازم نیست در اسناد حسابداری خود به‌دنبال فاكتور خرید یا اطلاعات تماس فروشنده بگردید؛ چرا كه براحتی می‌توانید اطلاعات كامل فروشنده اعم از نام، تلفن تماس، نشانی ایمیل، آدرس پستی، شهر، كدپستی و... را در بانك اطلاعاتی نرم‌افزار به ثبت برسانید تا در مواقع نیاز از آن‌ استفاده كنید. به این ترتیب اگر تعدادی میز برای شركت خریده‌اید و پس از یك‌سال قصد دارید به همان فروشنده، میزهایی به همان شكل سفارش دهید براحتی می‌توانید اطلاعات تماس آن را پیدا كنید و با ذكر شماره فاكتور خرید، نام محصول و دیگر اطلاعات به ثبت رسیده در نرم‌افزار، سفارش جدید خود را ارسال كنید.

جستجوی حرفه‌ای

اگر جزو كاربران نیمه حرفه‌ای رایانه باشید، شاید پیش خودتان بگویید انجام این كارها بانرم‌افزارهایی همچون اكسل نیز امكان‌پذیر است چرا كه فهرستی از اموال، كاركنان و سازندگان محصول را براحتی می‌توان در این نرم‌افزارها ایجاد كرد. اگر شما هم به همین مورد فكر كرده‌اید كاملا در اشتباهید ؛ چرا كه برگ برنده این نرم‌افزار در قسمت گزارش‌گیری و جستجوی آن به چشم می‌خورد. چرا كه شما را قادر می‌سازد به هر شكلی كه مایل باشید گزارش‌های موردنظرتان را از اموال در اختیار بگیرید.

ـ تهیه گزارش از اموال تحویل داده شده به تفكیك نام كاركنان، محل قرارگیری (همچون طبقه سوم، كارخانه و...)، گروه‌های پرسنلی (همچون مدیران، واحد فنی، واحد فروش و...)، سازنده اموال، فروشنده، دسته‌بندی و...

ـ تهیه فهرست اموالی كه تاریخ گارانتی آنها به پایان رسیده یا در حال اتمام است

ـ تهیه فهرست اموالی كه تاریخ بازرسی دوره‌ای آنها فرارسیده است

ـ تهیه فهرستی از اموال با توجه به شرایط آنها (اموال نو، دست دوم، خراب)

ـ تهیه فهرستی از اموال با توجه به وضعیت آنها (درحال استفاده، قرض داده شده، ارسال شده جهت تعمیر و...)

ـ ارائه گزارش كامل از تغییرات و نقل و انتقالات صورت گرفته روی یك كالای خاص، اموال موجود در یك بخش (مثلا دفتر مركزی یا واحد فروش)، اموال اختصاص یافته به گروهی از كاركنان (مثلا مدیران ارشد)، اموال اختصاص یافته به یك فرد خاص و...

ـ ارائه فهرست كامل كاركنان به فرمت‌های مختلف جزئی، كامل، همراه با عكس و باركد شناسایی

ـ ارائه فهرست كامل سازندگان و فروشندگان محصولات به فرمت‌های مختلف

ـ ارائه فهرست كامل از اموال موجود در بخش‌های مختلف سازمان باقابلیت فیلترگذاری‌های متنوع

ـ قابلیت جستجو به‌دنبال یك كالای خاص با استفاده از نام كالا، نام فرد تحویل‌گیرنده، نام سازنده، شماره اموال، شماره فاكتور خرید، تاریخ خرید و دیگر اطلاعاتی كه از كالا به ثبت می‌رسد

ـ قابلیت چاپ تمام گزارش‌ها و نتایج، با پشتیبانی از سرصفحه و پانویس جهت درج نام و اطلاعات شركت به‌دلخواه

و صدها قابلیت دیگر، برخی از مواردی است كه در بخش جستجو و گزارش‌گیری این نرم‌افزار طراحی شده است و می‌تواند بیش از 99 درصد خواسته‌های شما از یك برنامه كامل مدیریت اموال را برآورده كند.

این نرم‌افزار در 2 نسخه استاندارد و اینترپرایز قابل دانلود است كه در نسخه اینترپرایز قابلیت استفاده تحت شبكه نیز وجود دارد.

همچنین این نرم‌افزار در تمام نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز قابل استفاده است و از زبان فارسی نیز هنگام ثبت اطلاعات و گزارش‌گیری پشتیبانی می‌كند.

برای دانلود نسخه محدود این نرم‌افزار می‌توانید به لینك‌های زیر مراجعه كنید:

Standard: http:‌/‌‌/‌packages.kzsoftware.com‌/‌AssetManagerStandardSetup.exe

Enterprise: http:‌/‌‌/‌packages.kzsoftware.com‌/‌AssetManagerEnterpriseSetup.exe

امیر عصاری
یكشنبه بازار IOS ها
IFileExplorer

این برنامه یكی از بهترین برنامه‌های ارتباطی و انتقال فایل مخصوص گوشی‌های آیفون است كه شما با آن براحتی خواهید توانست انواع فایل‌ها را از طریق سیستم وایرلس به گوشی خود منتقل كنید. تنها كافی است برنامه را اجرا كنید تا یك ای پی به همان نشانی اینترنتی به‌صورت عدد به شما بدهد.

 اگر آن نشانی را با مرورگر خود باز كنید، محیط ارسال فایل برای شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب شما تنها با دادن اسم فایل‌ها می‌توانید بدون هیچ دردسری شناساندن بلوتوث یا ارتباط با كابل و... فایل‌ها را به آسانی به گوشی خود منتقل كنید.

PhotoSynth

به عكاسی علاقه دارید؟ به شما پیشنهاد می‌شود حتما این برنامه را امتحان كنید. این نرم افزار به شما كمك می‌كند تا بتوانید عكس‌هایی به صورت پانوراما تهیه كنید. پانوراما عكس‌هایی هستند كه از به هم پیوستن چند عكس در امتداد هم به وجود می‌آیند.

اكثر نرم افزارهای عكسبرداری به صورت پانوراما به‌صورتی است كه تنها از یك جهت برای شما عكس تهیه می‌كند. یعنی عكس‌ها را یا به صورت افقی به هم می‌چسباند یا عمودی. اما این نرم افزار قادر است عكس‌ها را در آن واحد هم به صورت عمودی و هم افقی برای شما تهیه كند. برای مثال شما براحتی می‌توانید یك عكس 3بعدی از اتاق یا محل كار خود تهیه كنید طوری كه هم قادر باشید به صورت افقی عكس را نگاه كنید و هم به‌صورت عمودی. البته چسباندن عكس‌ها نیز توسط خود برنامه بدقت و در كمترین زمان ممكن انجام می‌گیرد.

Tuneln Radio

یك برنامه رادیو اینترنتی قوی است كه 40 هزار كانال رادیویی اینترنتی را در خود جا داده است. اما با این حال شما می‌توانید هر مقدار كه خواستید نشانی جدید به فهرست آن اضافه كنید.

با این حال، نرم‌افزار فوق دارای گزینه‌های دیگری از جمله آلارم و ساعت خواب است. شما می‌توانید برنامه را به‌گونه دلخواه تان تنظیم كنید تا در ساعتی خاص برای شما رادیو پخش كند و چه دلنشین كه صبح را با صدای موسیقی صبحگاهی رادیو از خواب بیدار شوید.

همچنین ساعت خواب هم به شما كمك می‌كند شب با صدای موسیقی آرام و آرامش بخش به خواب بروید بی‌آن‌كه نگرانی‌ای برای خاموش كردن برنامه درحال پخش داشته باشید؛ چراكه خود برنامه براساس ساعت تنظیم شده اقدام به بستن نرم‌افزار می‌كند.

Shazam

برنامه كشف موسیقی‌های ناشناخته. این برنامه را مفصل در مورد سیستم‌های عامل برای شما معرفی كرده‌ایم. اما اگر تا به حال اسم آن را نشنیده اید باید بگویم كه تا به حال از برنامه گرانبهایی محروم بوده‌اید.

این نرم افزار به شما كمك می‌كند تا به اطلاعات موسیقی‌های در حال پخش دست پیدا كنید. این اطلاعات می‌تواند شامل نام آهنگ، نام خواننده، نام آلبوم، عكس كاور آلبوم و... باشد كه تنها 10 ثانیه زمان خواهد برد.

تنها كافی است برنامه را اجرا و به نزدیكی موسیقی در حال پخش بروید و همچنین به اینترنت متصل باشید. در عرض چند ثانیه تمامی اطلاعات موجود آن روی صفحه نقش خواهد بست و شما را شگفت زده خواهد كرد. شاید كمی عجیب به نظر برسد اما واقعی است؛ پس در نصب آن شك نكنید.

Mirror

خانم‌ها بشتابند كه این برنامه دلخواه‌شان است! این نرم‌افزار ساده به شما كمك می‌كند تا با استفاده از دوربین جلوی گوشی، خود را در صفحه آن مشاهده كنید.

البته این نرم افزار در سیستم خود اندك تغییراتی داده است تا زمانی كه شما خود را در صفحه نمایش گوشی مشاهده می‌كنید، بیشتر شبیه دیدن خود در آینه باشد.

 

Mobile Speed Test

می‌خواهید بدانید سرعت اتصال شما به اینترنت از طریق گوشی چقدر است یا با چه سرعتی می‌توانید فایل‌هایتان را ارسال كنید؟ اینها اطلاعاتی است كه شما باید آنها را بدانید تا مواقعی كه اقدام به دانلود و آپلود فایلی می‌كنید، بدانید چه مدت زمانی باید انتظار بكشید. این برنامه كارش همین است.

نرم‌افزار علاوه بر سرعت انتقال داده‌ها، اطلاعات دیگری همچون پینگ(مدت زمان پاسخ‌دهی اینترنت به عمل یا درخواست شما در محیط اینترنتی) را نیز به شما می‌دهد. امیدواریم با دیدن اطلاعات موجود از اینترنت خود ناامید نشوید.

High Noon

یكی از بازی‌های پرطرفدار آیفون. شما در نقش یك كابوی خسته، زمان خود را به دوئل با دیگر كابوی‌ها خواهید پرداخت؛ اما توجه كنید كه این كابوی‌ها غیر واقعی و دارای هوش مصنوعی نیستند.

بلكه افرادی هستتد كه مثل شما در حال بازی كردن در محیط این نرم افزار به سر می‌برند. این یك بازی مولتی پلیر یا به اصطلاح شبكه‌ای هست. البته بازی تنها دوئل نیست. با كشتن حریفان خود شما پول‌های مجازی آنها را صاحب می‌شوید و آن وقت، زمان خرید كردن از فروشگاه است.

در بازی شما می‌توانید تفنگ‌های مختلف تهیه كنید، لوازم گوناگون بخرید و قدرت خود را در مواجهه با دیگر افراد افزایش دهید. البته فراموش نكنید كه هر روز تنها می‌توانید به مقداری معین دوئل كنید سپس می‌بایست یك روز صبر كنید تا از نو بتوانید به انجام بازی بپردازید؛ بنابراین حریفان خود را با دقت انتخاب كنید تا پیروز میدان باشید.

Turbo Granny

یكی از بازی‌هایی كه مطمئنا شما را ساعت‌ها پای خود خواهد نشاند ؛ داستان خانمی مسن و دیوانه است كه به وسیله موتور سه چرخه برقی خود از آسایشگاه روانی پا به فرار می‌گذارد. شما نیز می‌بایست كمك كنید تا بتواند از كوه و دشت و كمر و مسیر‌های صعب‌العبور به سلامت به خط پایان برسد و جان سالم به در ببرد.

اما به همین راحتی‌ها هم كه فكر می‌كنید نیست با اندكی گاز دادن اشتباه یا ترمز گرفتن بی موقع آن بیچاره را به كشتن خواهید داد و مجبور خواهید بود بازی را از نو شروع كنید. بازی در 4 شهر مختلف انجام می‌گیرد كه هر كدام آب و هوای خاص خود را دارد؛ از بازی در محیط داغ ساحلی گرفته تا كوهستان‌های سرد و سر به فلك كشیده.

چون تمامی نرم‌افزار‌های معرفی شده مجانی است، براحتی از قسمت فروشگاه اینترنتی آیفون قابل دسترس است.

پژمان عاملی فرد

قدرت، سرعت و دوام ‌با قیمتی ارزان
لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده core i5 اینتل در مقایسه با لپ‌تاپ‌های ارزان Core i3 و حتی Core i7، برای بسیاری از كاربران به لحاظ قیمت، مناسب و مقرون به صرفه است. پردازنده Core i5 همانند Core i7 دارای 2 قابلیت با ارزش تقویت توربو (Turbo Boost) و ایجاد هسته‌های پردازشی مجازی یا ابر چند نخی (Hyper-Threading) است، با این تفاوت كه قیمت آنها به مراتب ارزان‌تر است.

 این پردازنده‌ها براحتی از عهده انجام وظایف چندرسانه‌ای مانند ویرایش موزیك و ویدئو برمی‌آیند. علاوه بر این، طراحی منابع سبك (resource-light) در برخی از این لپ‌تاپ‌ها و همچنین مجهزبودن به برخی قابلیت‌های سخت‌افزاری از دیگر مشخصاتی است كه می‌تواند تا سال‌ها پاسخگوی نیازهای نرم‌افزاری كاربردی كاربران باشد.

ما در اینجا تعدادی لپ‌تاپ را با مشخصات سخت‌افزاری تقریبا مشابه كه پردازنده‌هایCore i5 دارند با یكدیگر مقایسه و مشخصات سخت‌افزاری آنها را در جدول زیر ارائه كرده‌ایم تا بتوانیم به شما در انتخاب یك لپ‌تاپ نسبتا قوی و پر سرعت و بویژه مقرون به صرفه، كمك كنیم.

Acer Aspire TimelineX 4820TG-5454G50Mn

این مدل قابل حمل‌ترین لپ‌تاپ‌های این گروه است. بزرگ‌ترین مزیت این سری زمان دوام طولانی شارژ باتری آن است. كیفیت ساخت آن عالی و طراحی و انتخاب جنس بدنه‌اش چنان هوشمندانه صورت گرفته كه تمام اجزای داخلی را در مقابل ضربه و كل بدنه را در مقابل خط و خش بخوبی محافظت می‌كند. پردازنده كم‌مصرفش قابلیت و كارایی بالایی دارد كه در آزمایش‌های ما جزو رده نخست لپ‌تاپ‌ها از نظر قدرت و سرعت قرار گرفته است.

 

ASUS K52JC-EX089V

یك لپ‌تاپ واقعا محكم و گزینه‌ای مناسب برای همه افراد خانواده. كیس و بدنه این مدل از پلاستیك خیلی براق ساخته شده و با این كه براحتی گرد و خاك و اثر انگشت دست روی آن می‌ماند، اما ساختاری بسیار محكم دارد. طراحی IceCool ایسوس همیشه لپ‌تاپ را از نظر حرارت در وضعیت مناسبی نگه داشته و هوای گرم قطعات را از داخل كیس به بیرون می‌راند. متاسفانه صفحه نمایش خوبی ندارد و نمی‌تواند در شرایط روشنایی زیاد تصویر و كیفیت رنگ خوبی را ارائه كند.

 

LENOVO Thinkpad L412

در این لپ‌تاپ دوستدار محیط زیست (green) قابلیت‌های بسیاری لحاظ شده است ؛ بجز حافظه رم 2048 مگابایتی كه برای لپ‌تاپ‌های امروزی واقعا كم است. به رغم ساختار بازیافت شده (recycled) بدنه‌اش، این مدل از كیفیت و ساختار محكم و خوبی برخوردار بوده و صفحه نمایش 14 اینچی آن دارای پوششی است كه حالت بازتاب آینه‌ای را در شرایط نور شدید و در پایین‌ترین حد نگه می‌دارد. صفحه كلید آن طبق روال معمول لپ‌تاپ‌های لنوو عالی است وكاربر پس از تایپ طولانی با آن به هیچ وجه احساس خستگی نخواهد كرد.

SAMSUNG R590

این لپ‌تاپ دارای سیستمی مناسب برای كارهای روزمره، گرافیك قوی، كارایی خوب و قابلیت‌های سودمند است. این مدل همچنین پنل صفحه نمایش بسیار روشنی دارد و بازسازی رنگ‌های آن عالی است،اما كنتراست خیلی بالایی ندارد. كیفیت ساختار و مجزا بودن كلیدهای صفحه آن (isolation-style) بسیار عالی است و صفحه كلید نمره‌ای (numeric keypad) آن از همه بهتر كار می‌كند. نور LED آبی تاچ‌پد ماوس آن كار با آن را در تاریكی آسان می كند. هریك از هسته‌های پردازنده آن می‌تواند به 2 وظیفه همزمان عمل كند. گرافیك قدرتمند انویدیا آن را قادر ساخته تا آخرین بازی‌های روز را براحتی به اجرا درآورد. همه خصوصیات خوب آن مجموعا لپ‌تاپی عالی از آن می‌سازد.

DELL XPS15

سیستمی دارای ساختاری عالی با قدرت و كارایی بالا و قابلیت‌های فراوان كه ارزش قیمت پرداختی را دارد. این لپ‌تاپ از فناوری جدید گرافیك آپتیموس (Optimus) انویدیا بهره برده و كارت گرافیك مستقل دارد. تنها با لمس‌كردن ساختار كیس آن كه تركیبی پلاستیكی ـ فلزی دارد، بسیار محكم است. ضخامت آن نسبتا زیاد است، بنابراین حمل آن چندان آسان نیست. صفحه كلید آن نوردهی پس‌زمینه خوبی دارد و صفحه لمسی (تاچ‌پد) ماوس آن از فضایی مناسب و عالی برخوردار است. با داشتن یكی از روشن و واضح‌ترین صفحه نمایش‌های این گروه و به لطف بازسازی زنده رنگ‌ها و كنتراست قوی كه دارد، فیلم‌ها و عكس‌ها روی آن از جلوه خاصی برخوردار می شود. با قدرتی كه این سیستم دارد، اجرای برنامه‌های كاربردی متعدد با آن فوق‌العاده آسان است. ویرایش محتوای رسانه‌ای با آن نرم و روان انجام می‌شود و حتی یك سری از جدیدترین بازی‌ها نیز روی آن قابل اجراست. بلندگوهای JBL درون ساخت و سطح بلندی صدای خوبش آن را در ردیف یكی از بهترین لپ‌تاپ‌های این گروه برای پخش فیلم و موزیك قرار داده است.

TOSHIBA Satellite L650-1GD

یكی از پرضخامت ترین لپ‌تاپ‌ها در این گروه بوده و اشكالاتی در طراحی و ساخت كیس و بدنه دارد كه می‌تواند به صورت اساسی به صفحه نمایش صدمه برساند. تصاویری كه توسط صفحه نمایش آن ایجاد می‌شود، نسبتا از نظر كیفیت و رنگ قوی است. كارایی آن مناسب بوده و چندكارگی نیز با آن ممكن است، اما متاسفانه گرافیك ضعیفی دارد. البته در مشاهده عكس‌ها و براوزكردن به وب به هیچ مشكلی برنخواهید خورد، ولی ویرایش عكس و ویدئو با آن میسر نیست. این لپ‌تاپ از تركیب‌بندی صفحه كلید مناسب و تاچ‌پد ماوس بزرگ و خوب و صفحه نمایش عریضی برخوردار بوده و دكمه‌های ماوس آن عالی است. اما زمان دوام باتری آن نسبت به لپ‌تاپ‌های دیگر در این گروه از همه كمتر است.

جدول مقایسه‌ای مشخصات و نتایج آزمایش‌های گروه لپ‌تاپ‌های 5Core i

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع:

http://www.laptops-and-netbooks.com

http://www.laptops.techfresh.net

http://www.laptopspec.net

جواد ودودزادهورود به سبك آندروید!
یكی دیگر از امكانات بسیار جالب و كاربردی در ویندوز 8 بهره‌مندی از قابلیت ورود به سیستم‌عامل با استفاده از الگوی رمزگشایی به‌جای روش همیشگی كلمه عبور است! در این روش كاربر می‌تواند هنگام ورود به سیستم‌عامل، ورود با استفاده از الگوی رمزگشایی را انتخاب كند و با انتخاب خانه‌های مربوط به رمز خود به سیستم‌عامل وارد شود. چنانچه قصد دارید این قابلیت را فعال و با ورود به شیوه‌ای نو، دوستان و آشنایانتان را شگفت زده كنید، ‌باید به روش زیر عمل كنید:

1ـ روی گوی ویندوز در تسك‌بار كلیك كرده و گزینه كنترل پانل را انتخاب كنید.

2ـ از مجموعه User Accounts And Family Safety، گزینه User Accounts را انتخاب كرده و در این بخش روی گزینه Set up a pattern for pattern logon كلیك كنید.

3ـ در پنجره به‌نمایش درآمده الگوی موردنظر خود برای رمزگشایی را رسم كنید. (توجه داشته باشید كه الگوی شما ‌باید از حداقل 3 خانه تشكیل شده باشد)‌

4ـ‌ گزینه Next را كلیك كرده و در صفحه جدید مجددا الگوی مشخص شده در مرحله 3 را وارد كنید.

5 ـ روی گزینه Next كلیك كنید و در پنجره به‌نمایش درآمده، رمز عبور خود را بنویسید.

6 ـ چنانچه تمام عملیات را بدرستی انجام داده باشید با پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن مراحل روبه‌رو می‌شوید و از این پس هنگام ورود به سیستم‌عامل می‌توانید با انتخاب حالت pattern، به كمك الگوی رمزگشایی خود عملیات ورود به سیستم‌عامل را به انجام برسانید.

توجه: برای تغییر الگوی رمزگشایی یا غیرفعال كردن آن می‌توانید پس از ورود به كنترل پانل و انتخاب گزینه User Accounts از مجموعه User Accounts And Family Safety، یكی از گزینــــــــه‌های Change your pattern جهت تغییر در الگوی رمزگشایی یا Delete your pattern برای حذف الگوی رمزگشایی را انتخاب كنید.صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
PageRank Checking Icon
IP

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این سایت برای بهترین سایت دانلود محفوظ است